03 Şubat 2017, Cuma 09:22:47

Sabiha Gökçen metrosu 2020'de açılıyor

İstanbul metrosunun yeni hattı Sabiha Gökçen Havaalanı ve Kurtköy arasında yapılacak. Yeni metro hattı 2020'de hizmete girecek.
  • Olme esegim olme....Gec bile kaldilar. Senelerdir konusuldu simdi bir 3 sene daha beklemek durumunda yolcular.
  • 2000 yılından beri hizmette olan bir havalimanına daha önceleri düşünülmesi lazımdı. Örümcek kafalı eski koalisyonlar düşünemez tabi böyle güzellikleri. Çok şükür ki bu kavramda tarih olacak. -Türkiye daha yeni başlıyor-
  • Havalimanı lobisi dış güçler ah bu uzaylılar hep önümüzde engel oluyorlar projelerin bitmesine.
  • Yeraltına ne gerek var. Bölge boş arazi. Hiç olmazsa havadan yapılabilir. Yüklenici mi yine zengin edilmek isteniyor?

İstanbul metrosunun yeni hattı Sabiha Gökçen Havaalanı ve Kurtköy arasında yapılacak. Yeni metro hattı 2020'de hizmete girecek.

İstanbul metrosunun yeni hattı Sabiha Gökçen Havaalanı ve Kurtköy arasında yapılacak. 2020'de hizmete girecek metro hattında Kurtköy'den yola çıkan yolcular Kaynarca'da aktarma yaparak İstanbul'un her yerine ulaşım sağlayabilecek.

Kurtköy’ü Sabiha Gökçen Havaalanı üzerinden Kaynarca’daki aktarma merkezine bağlayacak metro hattının inşaatı başlıyor. 6 km uzunluğunda yapılacak Sabiha Gökçen-Kurtköy metro hattının tamamı yer altında olacak. TBM’lerin açacağı tünellere inşa edilecek yeni hattın bedeli 760 milyon lira. 2018’de başlayacak proje 2020’nin ortalarında tamamlanacak. Sabiha Gökçen-Kurtköy metro hattı 2020’nin sonunda hizmete açılacak.

ÇED RAPORU TAMAMLANDI

ÇED raporu tamamlanan proje için Sabiha Gökçen Havalimanı’na bağlanacak 3 istasyon inşa edilecek. Sabiha Gökçen’den metroya binen bir yolcu Teknopark, Yenişehir ve Kurtköy istasyonlarında seyahat edebilecek. Her istasyon ortalama 140 metre uzunluğunda ve 3 bin 500 metrekare büyüklüğünde bir alan kaplayacak.

İnşa edilen metro hattı, aktarma merkezi haline gelecek olan Kaynarca merkez istasyonuna entegre edilecek. Yani Kurtköy’den yola çıkan bir yolcu Sabiha Gökçen’i geçerek Kaynarca Aktarma Merkezinden İstanbul’un her noktasına ulaşım sağlayabilecek.

Sabiha Gökçen metrosu 2020'de açılıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

? ~ 1 yıl önce
Olme esegim olme....Gec bile kaldilar. Senelerdir konusuldu simdi bir 3 sene daha beklemek durumunda yolcular.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mesut tansu nerede ~ 1 yıl önce
2000 yılından beri hizmette olan bir havalimanına daha önceleri düşünülmesi lazımdı. Örümcek kafalı eski koalisyonlar düşünemez tabi böyle güzellikleri. Çok şükür ki bu kavramda tarih olacak. -Türkiye daha yeni başlıyor-

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dış güçler ~ 2 yıl önce
Havalimanı lobisi dış güçler ah bu uzaylılar hep önümüzde engel oluyorlar projelerin bitmesine.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yeraltı ~ 2 yıl önce
Yeraltına ne gerek var. Bölge boş arazi. Hiç olmazsa havadan yapılabilir. Yüklenici mi yine zengin edilmek isteniyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
olmaz` ~ 2 yıl önce
yer ustune dikecegimiz toplu konut AVM plaza yol vs icin arazi lazim yegenim. sen daralma biz hepsini dusunuyos

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000