14 Ocak 2018, Pazar 03:01:50

Pistten çıkan Pegasus uçağının motoru denize fırladı

Pegasus'un Trabzon Havalimanı'nda pistten çıkan uçağına ait AirportHaber'in ulaştığı görüntüler, facianın boyutunu gözler önüne seriyor.
  • bir tk lı olarak geçmiş olsun diliyorum pegasus havayollarına büyük geçmiş olsun türkiye
  • Bantlayip bantlayip uçurursanız olacağı bu
  • Seversiniz Sevmezsiniz Pegasus, Yüzlerce insanımızın evine ekmek götürmek için çalıştığı, azami düzeyde istihdam sağlayan bir kuruluşumuzdur. Bu kuruluşa ait bir uçağın kaza geçirmesi hiç şüphem yoktur ki en çok Pegasus Çalışanlarını üzmüştür. Bu hadisede can kaybı olmamasına sevinmemiz gerekir. Başta uçağın ekibi ve yolcular olmak üzere tüm Pegasus Ailesine geçmiş olsun. Tekrarının yaşanmaması dileklerimle. B.A
  • Cahillik diz boyu! Neden Hürriyet’te Pegasus’un adı yokmuş? Kıytırık otobüs firmaları kaza yapınca tüm haberlerde adı buzlanarak gösteriliyor. Pegasusun fotoğrafları her yerde boy boy.Her yerde bir karalama kampanyası sürüyor. Yok pilotları şöyle yok bakım yapılmamış yok zaten sert iniyor. Birde bir şişe suya takmış olanlar var. Thy bir sandviç bir su veriyor ama aradaki fiyat farkı ortada. Pegasus sayesinde herkes uçağa biniyor. Defalarca pegasusa bindim ama nedense herkesin yaşadığı o sorunlar bana hiç denk gelmedi! Pegasus’a laf eden binmesin kardeşim versin fazla parayı gitsin THY’ye!

Pegasus'un Trabzon Havalimanı'nda pistten çıkan uçağına ait AirportHaber'in ulaştığı görüntüler, facianın boyutunu gözler önüne seriyor.

PC8622 sefer sayılı TC-CPF kuyruk tescilli Boeing B737 tipi Pegasus uçağı, Tabzon Havalimanı'na indikten sonra pistten çıkmış ve denizin hemen başladığı yerde durabilmişti. 

AirportHaber'in ulaştığı görüntüler büyük bir facianın eşiğinden dönüldüğünü gösteriyor. Uçakta yakıt sızıntısının devam ettiği öğrenilirken, teknisyenlerin uçaktaki güç kaynağını söktüğü öğrenildi.

Yeni gelen görüntülerde uçağın bir motorunun koparak denize fırladığı görülüyor.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Funda Ocak, yaşanılan olayda can kaybı olmamasının teselli edici olduğunu belirterek olaya müdahale eden ekiplere teşekkür etti. Ocak şunları söyledi; "Pegasus Havayolları’nın Ankara-Trabzon seferini yapan yolcu uçağının inişini gerçekleştirdikten sonra pistten çıkması sonucu meydana gelen olayda can kaybı olmaması ile teselli bulduk.Yolcular ve mürettebata  geçmiş olsun. Olaya süratle müdahale eden tüm ekiplere çok teşekkürler."

©AirportHaber ÖZELPistten çıkan Pegasus uçağının motoru denize fırladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (66)

Tk'lı ~ 6 ay önce
bir tk lı olarak geçmiş olsun diliyorum pegasus havayollarına büyük geçmiş olsun türkiye

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bantçı teknik ~ 6 ay önce
Bantlayip bantlayip uçurursanız olacağı bu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
PEGASUS ~ 6 ay önce
Seversiniz Sevmezsiniz Pegasus, Yüzlerce insanımızın evine ekmek götürmek için çalıştığı, azami düzeyde istihdam sağlayan bir kuruluşumuzdur. Bu kuruluşa ait bir uçağın kaza geçirmesi hiç şüphem yoktur ki en çok Pegasus Çalışanlarını üzmüştür. Bu hadisede can kaybı olmamasına sevinmemiz gerekir. Başta uçağın ekibi ve yolcular olmak üzere tüm Pegasus Ailesine geçmiş olsun. Tekrarının yaşanmaması dileklerimle. B.A

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Abc ~ 6 ay önce
Cahillik diz boyu! Neden Hürriyet’te Pegasus’un adı yokmuş? Kıytırık otobüs firmaları kaza yapınca tüm haberlerde adı buzlanarak gösteriliyor. Pegasusun fotoğrafları her yerde boy boy.Her yerde bir karalama kampanyası sürüyor. Yok pilotları şöyle yok bakım yapılmamış yok zaten sert iniyor. Birde bir şişe suya takmış olanlar var. Thy bir sandviç bir su veriyor ama aradaki fiyat farkı ortada. Pegasus sayesinde herkes uçağa biniyor. Defalarca pegasusa bindim ama nedense herkesin yaşadığı o sorunlar bana hiç denk gelmedi! Pegasus’a laf eden binmesin kardeşim versin fazla parayı gitsin THY’ye!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000