21 Mart 2012, Çarşamba 10:21:28

ACİL ÇIKIŞA YOLCU BULAMAYINCA...

Son zamanlarda acil çıkış kapılarının ücretli satılması ve oturan kişilerle ilgili uçaklarda belirlenen kurallar bazı havayolu şirketlerini zor durumda bırakıyor.
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.
  • Yok konuğumuz yok misafirimizsiniz derler,yok yemediğin salatanın parasını niye veresin derler..yemediğin salatanında parasını peşin alırlar..exit dersin para derler..sonra tıkış tıkış uçarsın iki büklüm..acik çıkış kapıları boş gider..bilet alırken bir bakmısın ot parası çöp parası eklemişler anlamazsın...10,20 tl fazla veririm.salatamıda yerim exiti da isterim.milimide biriktiririm rahat rahat giderim.
  • exit te yolcu oturma zorunluluğu yoktur. siz konuyu yanlış anlamişssiniz sanirim..akrep nalanin kaldirilmasıda normaldir. cunku acil bir durumda akrep nalan bunyesindeki bir insanin o çıkışları bloke etme olasılıgı vardir. o yuzden engelliler,bebekli yolcular oralarda oturamazlar.bunlar gayet normal şeyler.
  • Bre laf'dan anlamaz güzel kardeşim: Her fırsat'da "Ali Sabancı"yı karalamak yerine THY'ye karşılık alternatif sunduğunu düşün. Kaldı ki kaç yıl oldu Türkiye'ye "low cost" uçuşu girdi-sen haaalen nerdesin?! E uçma o zaman Pegasusla canım-zorlayan var mı? Söyle... Hayret yaaaa... artık senin gibi yorumculara sadece acıyorum.
Pegasus Havayolları, Onur Air, Borajet gibi firmaların da uyguladığı ektsra ücretli acil çıkış kapılarında oturacak yolcular, yaşanabilecek olumsuz bir durum halinde kabin ekibine yardımcı olması gerekiyor.

Geçtiğimiz günlerde şarkıcı Akrep Nalan’ın acil çıkış kapısına oturmasının ve kabin memurları tarafından kaldırılması ile yeniden alevlenen tartışma, İrlanda’da Ryanair’in de başına dert açtı.

Acil çıkış kapılarına 10 Euro fark isteyen Ryanair, bu koltukları satacak kimse bulamayınca boş koltukla uçtu.

Olayın öğrenilmesinin ardından İrlanda Sivil Havacılık Dairesi, Ryanair’e ceza kesti.

Yolcu olmasa da koltuklarda kabin memuru bulunması gerekirken acil çıkış kapılarındaki koltukları boş uçan şirkete ceza kesen Sivil Havacılık Dairesi’nin ayrıca konu ile ilgili soruşturma başlattığı da öğrenildi.

ACİL ÇIKIŞA YOLCU BULAMAYINCA...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 6 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Yok konuğumuz yok misafirimizsiniz derler,yok yemediğin salatanın parasını niye veresin derler..yemediğin salatanında parasını peşin alırlar..exit dersin para derler..sonra tıkış tıkış uçarsın iki büklüm..acik çıkış kapıları boş gider..bilet alırken bir bakmısın ot parası çöp parası eklemişler anlamazsın...10,20 tl fazla veririm.salatamıda yerim exiti da isterim.milimide biriktiririm rahat rahat giderim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
exit te yolcu oturma zorunluluğu yoktur. siz konuyu yanlış anlamişssiniz sanirim..akrep nalanin kaldirilmasıda normaldir. cunku acil bir durumda akrep nalan bunyesindeki bir insanin o çıkışları bloke etme olasılıgı vardir. o yuzden engelliler,bebekli yolcular oralarda oturamazlar.bunlar gayet normal şeyler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Bre laf'dan anlamaz güzel kardeşim: Her fırsat'da "Ali Sabancı"yı karalamak yerine THY'ye karşılık alternatif sunduğunu düşün. Kaldı ki kaç yıl oldu Türkiye'ye "low cost" uçuşu girdi-sen haaalen nerdesin?! E uçma o zaman Pegasusla canım-zorlayan var mı? Söyle... Hayret yaaaa... artık senin gibi yorumculara sadece acıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000