24 Aralık 2015, Perşembe 11:53:57

Havaş'tan 'Mahan Air' açıklaması

Atatürk Havalimanı'nda Mahan Havayolları'na yer hizmetleri veren Havaş'ın Genel Müdürü Kürşad Koçak, kazayla ilgili bir açıklama yaptı.
  • uçak sıerra 6 pozisyonundan otobüse çıkmıştır
  • hamburger hehee
  • Arkadaşlar uçakta fren arızası var. Ayrıca otobüs ile park pozisyonu arası 25 mt dir. Uçak 298mt duramamıştır. Bilmeden kimseyi suçlamayınız.
  • Şu arff rumuzlu yazanada ayar oldum. Arff herzamanki gibi müdahale etmişler teşekkürler demiş. Yaw arkadaş o yüzden ordasın zaten. Sanki hadi edelim ya yazıktır demişler. Devlet o yüzden seni orda tutuyor. Şu dhmi yi özelleştirsinler arkadaş. Büyükşehir itfaiyesinde çalışan adamdan ne farkın varda abuk subuk triplere giriyosun. Ver eğitimini onlarada. Herzaman söylenip durdukları şu tazminat belasındanda kurtulursun. Komik olmayın artık arff haddi hududu bilmek lazım. Şu havaş tgs çalışanlarından apronculardanda utanmıyosunuz. Adamlar deli gibi çalışıyo.

Atatürk Havalimanı'nda Mahan Havayolları'na yer hizmetleri veren Havaş'ın Genel Müdürü Kürşad Koçak, kazayla ilgili bir açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Havaş olarak yer hizmetleri sunduğumuz Mahan Havayolları’nın Tahran’dan gelen W5112 sefer sayılı uçağı, Atatürk Havalimanı’na inişini takiben saat 08:30 sularında park pozisyonuna geçmek üzere yönlendirme hizmeti aldığı sırada, teknik inceleme sonunda netlik kazanacak bir nedenle park yeri dışına çıkmış ve korkuluklara çarparak durmuştur.

Olay esnasında yönlendirme hizmeti veren görevlimizin dur ikazını birkaç kez tekrarlamasının ardından, Mahan Havayolları pilotu arıza nedeniyle ikaza uyamayacağını belirtmiştir. Ön dikmesi kırılarak park alanından çıkan uçak, yolcusu ve şoförü bulunmayan park halindeki apron otobüsüne çarpmış ve maddi hasar meydana getirmiştir. Mahan Havayolları’na ait uçağın pilotu ve yolcular sorunsuz şekilde uçaktan tahliye edilmiştir.

Kazanın sebebi gerçekleştirilecek teknik incelemenin ardından netlik kazanacaktır.

Havaş'tan 'Mahan Air' açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (40)

buminkavro ~ 3 yıl önce
uçak sıerra 6 pozisyonundan otobüse çıkmıştır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 3 yıl önce
hamburger hehee

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arrival ~ 3 yıl önce
Arkadaşlar uçakta fren arızası var. Ayrıca otobüs ile park pozisyonu arası 25 mt dir. Uçak 298mt duramamıştır. Bilmeden kimseyi suçlamayınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dfr ~ 3 yıl önce
Şu arff rumuzlu yazanada ayar oldum. Arff herzamanki gibi müdahale etmişler teşekkürler demiş. Yaw arkadaş o yüzden ordasın zaten. Sanki hadi edelim ya yazıktır demişler. Devlet o yüzden seni orda tutuyor. Şu dhmi yi özelleştirsinler arkadaş. Büyükşehir itfaiyesinde çalışan adamdan ne farkın varda abuk subuk triplere giriyosun. Ver eğitimini onlarada. Herzaman söylenip durdukları şu tazminat belasındanda kurtulursun. Komik olmayın artık arff haddi hududu bilmek lazım. Şu havaş tgs çalışanlarından apronculardanda utanmıyosunuz. Adamlar deli gibi çalışıyo.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sana ~ 3 yıl önce
Sen hangi bağın gulusun çiçeğim de arff ye laf atiyorsun.bu iş sadece eğitimle olmaz yürekte lazım.bizde yürekte var ya..kta.sende kim olduğunu söyleyecek g.. Varmi

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000