18 Ekim 2010, Pazartesi 08:17:41

RUM HAVAYOLU ŞİRKETİ İFLAS ETTİ!

Rum Eurocypria Havayolu şirketi borçlarını ödeyemediği gerekçesiyle kapatılıyor. Şirketin son uçuşlarını 13 veya 15 Kasım tarihinde gerçekleştireceği bildirildi.
  • THY nin gözü aydın boşta yunanlı pilot alır artık bunlarıda
  • nerde olursa olsun bir sirketin batmasi insanlarin, meslekdaslarimizin issiz kalmasi demektir. üzülmeyebilirisniz ama sevinmek yada dalga gecmek bence cok yersiz. unutmayin bizde de yakin zamanda batanlar oldu mesela best air.. calisanlar magdur oldu simdi cikip birileri dalga gecse olur mu???
  • Neden birlesmediler o zaman batmazlardi.?? Olympic ve Aegean batmamak için birlesiyor.
  • yükümlülüklerini diğer şirkete devretmişler ortada bırakmamışlar

Ekonomik krizle boğuşan Güney Kıbrıs'ta krizden Eurocypria Havayolu şirketi de nasibini aldı. Eurocypria şirketine daha önce borçları nedeniyle devlet tarafından 35 milyon Euro ödenek verilmişti. Şirketin aldığı devlet desteğine rağmen borçlarından kurtulamadığı için iflas ettiği açıklandı.

Eurocypria şirketine ait bütün yükümlülüklerim "Kıbrıs Havayolları"na aktarılacağı bildirildi.

Öte yandan Eurostat'ın verilerine göre 2010 yılının ilk 6 ayında Güney Kıbrıs dış ticaret dengesinin 2 milyar 9 milyon Euro açık verdiği belirtildi.

2010 yılının ilk altı ayında Güney Kıbrıs'ın ihracatının, geçtiğimiz yıla oranla yüzde 10'luk bir artış kaydederek 600 milyon Euro'ya ulaştığı açıklandı. Geçtiğimiz yıla göre Güney Kıbrıs'ın ithalatta da yüzde 8'lik artışla 3 milyar 500 milyon Euro olarak gerçekleşti.

RUM HAVAYOLU ŞİRKETİ İFLAS ETTİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 8 yıl önce
THY nin gözü aydın boşta yunanlı pilot alır artık bunlarıda

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
nerde olursa olsun bir sirketin batmasi insanlarin, meslekdaslarimizin issiz kalmasi demektir. üzülmeyebilirisniz ama sevinmek yada dalga gecmek bence cok yersiz. unutmayin bizde de yakin zamanda batanlar oldu mesela best air.. calisanlar magdur oldu simdi cikip birileri dalga gecse olur mu???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Neden birlesmediler o zaman batmazlardi.?? Olympic ve Aegean batmamak için birlesiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
yükümlülüklerini diğer şirkete devretmişler ortada bırakmamışlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000