20 Nisan 2012, Cuma 14:50:12

PİLOTLAR UÇAKTA KAVGA ETTİ

Türbülans kavgası iki pilotu işinden etti.
  • Türk pilotlar uçağın yetkilisi olmasının yanında BEN MERKEZLİ oluyorlar. Yabancılar ben merkezci olmuyor. pilot monitoring olduklarında ikinci pilotunda bu uçağın bir pilotu olduğunu hissettiriyorlar.
  • Pilotlar sivil kökenliymiş..
  • pilotlar asker kökenlimi
  • Kesinlikle katılıyorum.
Flybe şirketi kaptan pilotlarından Stephen Bird ve yardımcı pilot Stephen Akers uçak içerisinde türbülans nedeniyle tartışınca, şirket iki pilotun da işine son verdi.

Yardımcı pilotun iddiasına göre kötü hava şartlarını önceden gören ve kaptan pilotu uyaran Akers, "Türbülansın etrafından dolanmasını söyledim. Rotayı da sağladım. Fakat bana "Sen benim or....umsun ne dersem onu yapacaksın. Si....ğim uçağını kullanmaya devam et" gibi ağıza alınmayacak kelimelerle hitap etti diye konuştu.

Uçakta bulunan yardımcı pilot, Kaptan Pilot Bird'ün kontrol delisi birisi olduğunu ve uyarılara rağmen türbülansın içine devam ettiğini ifade eden yardımcı pilot, yaşanan olayın gazetelere yansımasının yanlış olduğunu da sözlerine ekledi.

Yapılan incelemelerde küfürleştiği belirlenen iki pilotun, uçakta birbirlerine söyledikleri sözler ve güvenlik uyarılarını dikkate almamaları nedeniyle işten çıkartıldıkları belirtildi.

İlginç olan nokta ise uçağın gittiği yerden dönüşünde de aynı pilotların yan yana görev yapması ve tartışmanın yerini şakalaşmaya bırakması oldu.


PİLOTLAR UÇAKTA KAVGA ETTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Misafir ~ 6 yıl önce
Türk pilotlar uçağın yetkilisi olmasının yanında BEN MERKEZLİ oluyorlar. Yabancılar ben merkezci olmuyor. pilot monitoring olduklarında ikinci pilotunda bu uçağın bir pilotu olduğunu hissettiriyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Pilotlar sivil kökenliymiş..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
pilotlar asker kökenlimi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Kesinlikle katılıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000