16 Şubat 2018, Cuma 11:41:23

İzmir'de askeri eğitim uçağı düştü: İki şehit

İzmir'de askeri eğitim uçağı düştü.
  • Nur içinde yatsınlar
  • Bu “ kokpit memuru “ nu çok tutttum, onlardan çok var
  • Adamlar gövde ömrünün sonundaki uçaklarla test uçuşu yaparken düşüp şehit oluyor beyefendi de thy tez elden sivilleştirilmelidir diye yorum yapıyor ya , bu kafa yapısını çözmek mümkün değil gerçekten değil. Abicim adamlar pilot ya , iyi ki khk çıktı kokpite adam alırlar diye içten içe sevinen kokpit memuru değiller. Bir başımız sağolsun falan yazın ne hale geldiniz be yazıklar olsun!
  • Aziz şehitlerimize allahtan rahmet yakınlarına sabır diliyorum böyle elim bir hadisede bile sivil-asker kökenli pilot ayrımı yapmanın bir anlamı yoktur,hele ki daha kazanın sebebi bile belli değilken.Unutulmamalıdır ki onların hepsi bizim kartallarımız..

İzmir'de Çiğli 2. Ana Jet Üssü'nde askeri eğitim uçağı düştü. İki pilot şehit oldu. Şehitlerin kimliğine ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

TSK, SF260D tipi uçakla saat 10:49'da irtibatın kesildiğini bildirdi.

İtalyan SIAI-Marchetti tasarımı olan SF.260’lar ilk olarak sivil pazar için üretildi. 1996 yılında FAA onayını alan uçak birçok ülkenin hava kuvvetleri tarafından temel eğitim uçağı olarak beğenildi ve kullanılmaya başlandı. İki kişi kapasiteli tek motorlu uçak saatte 350 km hıza ulaşabiliyor ve bin 150 km menzile sahip.

1991 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine giren ve tam adı SIAI-Marchetti TAI SF 260D olan bu uçaklardan halen 35 adet bulunuyor.

TSK'dan açıklama geldi

TSK’dan olayla ilgili yapılan ilk açıklamada “16 Şubat 2018 tarihinde saat 10.26'da konuşlu bulunduğu Çiğli/İzmir 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığından tecrübe uçuşu maksadıyla içinde iki pilot ile kalkış yapan bir SF-260D eğitim uçağımız ile saat 10.49 civarında radar irtibatı kesilmiştir. Müteakiben başlatılan arama kurtarma faaliyeti neticesinde havaalanının 3 km kuzeyinde uçağımızın enkazına ve iki kahraman personelimizin naaşlarına ulaşılmıştır.

Kaza Kırım İlk Değerlendirme Heyeti tarafından bölgeye intikal edilerek olay inceleme faaliyetlerine başlanmıştır. Bu elim kaza neticesinde şahadet mertebesine erişen kahraman silah arkadaşlarımıza Allah'tan rahmet değerli aile fertlerine, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve yüce Türk Milletine başsağlığı dileriz.” denildi.

İzmir'de askeri eğitim uçağı düştü: İki şehit

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (38)

Rumuz ~ 4 ay önce
Nur içinde yatsınlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Müdür e ~ 4 ay önce
Bu “ kokpit memuru “ nu çok tutttum, onlardan çok var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Müdür ~ 4 ay önce
Adamlar gövde ömrünün sonundaki uçaklarla test uçuşu yaparken düşüp şehit oluyor beyefendi de thy tez elden sivilleştirilmelidir diye yorum yapıyor ya , bu kafa yapısını çözmek mümkün değil gerçekten değil. Abicim adamlar pilot ya , iyi ki khk çıktı kokpite adam alırlar diye içten içe sevinen kokpit memuru değiller. Bir başımız sağolsun falan yazın ne hale geldiniz be yazıklar olsun!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eleanor ~ 4 ay önce
Aziz şehitlerimize allahtan rahmet yakınlarına sabır diliyorum böyle elim bir hadisede bile sivil-asker kökenli pilot ayrımı yapmanın bir anlamı yoktur,hele ki daha kazanın sebebi bile belli değilken.Unutulmamalıdır ki onların hepsi bizim kartallarımız..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000