16 Eylül 2012, Pazar 09:44:08

İŞTE GERÇEK BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ

Samsunlu kadın girişimci Vennas Akyol Haznedar, 13 yıl önce Çarşamba Havalimanı’nda açtığı büfeden sonra hızla büyüyerek Türkiye’nin beşinci havayolu ikram şirketinin sahibi oldu.
  • Hanımefendiyi yakından tanıyan biri olarak diyebilirimki arkasında hiçbir destek olmadan,yıllardır dişiyle tırnağıyla gecegündüz çalışarak bugünlere gelmiştir.Önyargılı olmamak gerekiyor özellikle tanımadan...
  • bu büyüklükte bir başarıya, hele samsun'da ulaşmak övgüyü hak ediyor. işletmeci kuruluşta bu çapta idareciler olsaydı havalimanı çok daha iyi yerlere gelebilirdi.
  • eğer arkasında siyasi destek yoksa ben de eşşek gibi anırırım
  • Tebrik ederim. Umarım DO & CO da sizi örnek alır da lokantacılık zihniyetinden kurtulur.

Haznedar, dünyada patronu kadın olan ilk havayolu ikram şirketinin ayda 5 bin yolcuya hizmet verdiğini, hedeflerinin daha da büyümek olduğunu söyledi.

Akyol Gıda’nın sahibi olan 48 yaşında ve bir çocuk annesi Vennas Akyol Haznedar, Samsun Çarşamba Havalimanı’nda 1999’da büfe işletmecisi olarak girdiği havacılık sektöründe önce 2001’de kafeterya sayısını dörde çıkarttı. 2005’teyse ilk havalimanı restoranını açtı. Bir yıl sonra da ‘C grubu çalışma ruhsatı’yla Samsun merkezli ikram hizmetini uçaklara taşıdı.

AYDA 5 BİN YOLCUYA İKRAM

Haznedar, “Talep doğrultusunda her kültür ve ülkeye uygun yemek çeşitlerimiz mevcut. Türk yemeklerinin dışında, Asya ve Hint mutfağı gibi bir çok kültüre ait yemekleri yapabiliyoruz. Hedefimiz ayda 100 uçağın ikram servisini yapmak” diyor.

İkram bölümünde imalatta 50 personel görev yapıyor. Toplam 19 kişilik operasyon ekibinin tamamı kadın. Vennas Akyol Haznedar, kadın çalışanların daha detaycı çalıştığını ve buna bağlı olarak hijyen standartlarının yüksek olduğunu anlatıyor. (Hürriyet)

İŞTE GERÇEK BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

duy da inan cevaben ~ 6 yıl önce
Hanımefendiyi yakından tanıyan biri olarak diyebilirimki arkasında hiçbir destek olmadan,yıllardır dişiyle tırnağıyla gecegündüz çalışarak bugünlere gelmiştir.Önyargılı olmamak gerekiyor özellikle tanımadan...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
başarı ~ 6 yıl önce
bu büyüklükte bir başarıya, hele samsun'da ulaşmak övgüyü hak ediyor. işletmeci kuruluşta bu çapta idareciler olsaydı havalimanı çok daha iyi yerlere gelebilirdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
duy da inan ~ 6 yıl önce
eğer arkasında siyasi destek yoksa ben de eşşek gibi anırırım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Harika ~ 6 yıl önce
Tebrik ederim. Umarım DO & CO da sizi örnek alır da lokantacılık zihniyetinden kurtulur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000