17 Mart 2012, Cumartesi 08:22:35

"ALMANYA-DALAMAN DİREK SEFER BAŞLAMALI"

Muğla Valisi Fatih Şahin, ITB Berlin Turizm Fuarı ile ilgili değerlendirme yaptı.
  • sayın valim ili temsin guzel ama havalimanı taksıcıleri denetlemediğin her halden belli adamlar yaşlı konuşma sıfır ukalalar ailemizi eşimizi dostumuzu güvenerek araca binemıyorlar,bıranönce çözüm bulacagınız kanısındayım,umarım okuyup ilgilenirsiniz.saygılarımla.
  • Almanyadan sefer yapılsa hangi terminalden karşılayacaksınız ? DLM terminali kategorilere bile girmiyor. Önce oraları adam edin sonra turist bekleyin bence...
  • dalamana her yıl almanya'dan yüzlerce sefer olur bunlardan haberi yok galiba vali beyin önce havalimanı mlki amiriyle konuşup sorsaymış keşke hangi havayolları kaç sefer yapıyor haftada kaç gün diye. tek sefer yapan sxs değil tabiki. Önce mevcut uçanlar doldurulsun bu bir. ikincisi özellikle marmaris ikincil olarak fethiye ingiliz turistin gözdesidir ve ingilizin olduğu yere kolay kolay alman gelmez bunun geçmişte tecrübeleri vardır, eskiden alman turistten geçilmeyen binlerce ev alan almanlar şimdi nerede? ingilizler yüzünden kaçmışlardır bu da 2. Zaten havalimanınıda ingilizler pahalılık konusunda boykot etmektedir, bununla ilgili onlarca internet sitesi vardır.
  • Beyamca, once Mugla ile Havalimanini baglayacak bir otobus seferi duzenleyin. Ucaktan inince taksici mafyasiyla dovusmek zorundamiyiz? Avrupa'dan memlekete geliyorum senede bir, ilk gun zehir zikkim oluyor. Boyle uluslararasi havalimanimi olur? Havalimaninda bana kafe restorant lazim degil ulasim lazim ulasim. Tuvalet bile yapmasiniz olur. Gider agac dibine yaparim yada tutarim biraz daha. Ama dort tekerlekli bir arac hayati onem tasiyor ucaktan inince. Hava indirme birligi askeri gibi colun ortasina atilinca etrafinda akbaba gibi taksiciler dolaniyor. Sen anlamazsin makam aracin var.
Yurt dışında gerçekleştirilen her turizm fuarında olduğu gibi Muğla’nın Türkiye’ye açılan stant içinde tanıtımının yapıldığını belirten Vali Şahin, Berlin’de 6 tur operatörü ile birebir görüşmeler gerçekleştirdiklerini belirtti.

Berlin turizm fuarında Muğla standının büyük ilgi gördüğünü belirten Vali Şahin, “Alman turistleri yeteri kadar Muğla’ya çekemiyoruz. Beklentilerimizin altında bir rakam var. Bunu arttırmak istiyoruz. Rakamsal olarak Alman turist sayısını arttırmak için 6 önemli tur operatörü ile bire bir görüşmeler yaptık. Alman turist sayısını arttırmak istiyoruz. Avrupa’nın en güçlü ekonomisine sahip Alman vatandaşların ilgisini Muğla’ya çekmek için beklentilerini alıyoruz. Almanya’dan Şubat ve Mart aylarında da Muğla’ya talep var. Tur operatörleri bu isteklerini bize iletti. Fakat direk Almanya-Dalaman uçuşları olmadığı için gelemiyorlar” dedi.

Vali Şahin, Berlin Turizm fuarında Sun Express havalı yolu şirketi ile de görüştüklerini belirterek, “Sun Express Ege Bölgesinde özellikle İzmir’e yoğun uçuş yapıyor. Bunun Muğla ayağına uçak sayısı seferinin çoğaltılması için görüşmeler yaptık. 2011 yılında Dalaman’a Sun Express tarafından 24 uçuş gerçekleştirilmiş. 2012 yılında bu rakam 114’e çıkarılması hedeflendi. 2011 yılında 4 bin 445 yolcu taşıyan Sun Express, 2012 yılında bu rakamı 17 488’e çıkaracak. Bu da Muğla açısından önemli bir artış. En azından önümüzdeki yıllarda bu artış artarak devam edecek” dedi.

Muğla Valisi Şahin, yabancı turistin yanında iç turizme de önem verdiklerini belirterek, “Muğla Bölgesi Türkiye’de en fazla iç turist çeken bir il. Yılda 2,5 3 milyon kişiye yakın yerli turist Muğla’ya geliyor. Çabamız hem yerli, hem de yabancı turist sayısını arttırmak. Turizmde sadece deniz, kum ve güneş değil, tarihi ve ören yerlerimizi de ön plana çıkarmaya çalışıyoruz” dedi.
"ALMANYA-DALAMAN DİREK SEFER BAŞLAMALI"

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 6 yıl önce
sayın valim ili temsin guzel ama havalimanı taksıcıleri denetlemediğin her halden belli adamlar yaşlı konuşma sıfır ukalalar ailemizi eşimizi dostumuzu güvenerek araca binemıyorlar,bıranönce çözüm bulacagınız kanısındayım,umarım okuyup ilgilenirsiniz.saygılarımla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Almanyadan sefer yapılsa hangi terminalden karşılayacaksınız ? DLM terminali kategorilere bile girmiyor. Önce oraları adam edin sonra turist bekleyin bence...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
dalamana her yıl almanya'dan yüzlerce sefer olur bunlardan haberi yok galiba vali beyin önce havalimanı mlki amiriyle konuşup sorsaymış keşke hangi havayolları kaç sefer yapıyor haftada kaç gün diye. tek sefer yapan sxs değil tabiki. Önce mevcut uçanlar doldurulsun bu bir. ikincisi özellikle marmaris ikincil olarak fethiye ingiliz turistin gözdesidir ve ingilizin olduğu yere kolay kolay alman gelmez bunun geçmişte tecrübeleri vardır, eskiden alman turistten geçilmeyen binlerce ev alan almanlar şimdi nerede? ingilizler yüzünden kaçmışlardır bu da 2. Zaten havalimanınıda ingilizler pahalılık konusunda boykot etmektedir, bununla ilgili onlarca internet sitesi vardır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Beyamca, once Mugla ile Havalimanini baglayacak bir otobus seferi duzenleyin. Ucaktan inince taksici mafyasiyla dovusmek zorundamiyiz? Avrupa'dan memlekete geliyorum senede bir, ilk gun zehir zikkim oluyor. Boyle uluslararasi havalimanimi olur? Havalimaninda bana kafe restorant lazim degil ulasim lazim ulasim. Tuvalet bile yapmasiniz olur. Gider agac dibine yaparim yada tutarim biraz daha. Ama dort tekerlekli bir arac hayati onem tasiyor ucaktan inince. Hava indirme birligi askeri gibi colun ortasina atilinca etrafinda akbaba gibi taksiciler dolaniyor. Sen anlamazsin makam aracin var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000