16 Aralık 2011, Cuma 13:09:39

O UÇAK GİTTİ FİLO YAŞI DÜŞTÜ

Freebird Havayolları’nın en yaşlı uçağı TC-FBF kuyruk tescilli A320 tipi uçak filodan ayrıldı. Nisan’da yeni nesil Airbus 320 geliyor.
  • Cok iyi bir sirket ,akilli yonetimi olan sirketler hep kazanir
  • Verdiginiz bilgiler dogrudur ancak baf aydin degil Aydin-Baf idi ucagin adi Tonguz Kazimin en kucuk oglu Onur'un ismi verilerek kuruldu onur air ertug ve birtug diger cocuklarinin ismidir ve Bafin Aydin koyunden gelmislerdir.Bu sirketin ardindan Tonguz Bey Akdeniz Hava Yollarini kurdu ve burda da Onur Kazim,20 Temmuz,North Cyprus isimli 3 adet A300B4 ucak kullanildi hatta bu ucaklar bugune dek ilk kez uzerinde KKTC bayragi tasiyan ucaklar oldu her ne kadar tescil bolumunde degil de ucak ismi kisminda kullanilsa da bayraklar o donemde cok buyuk bir girisimdi ancak sirket mali sorunlar nedeni ile operasyonlarina son verdi
  • evet onurun ilk yıllarında bu uçaklar vardı ertuğ göktuğ birtuğ,gülnur gibi isimleri vardı sanırım bu uçakla londraya ya giderken yada dönerken binmişimdir ozamamn airbus 320 gözde bir uçaktı 93 yılında ilk sivil uçağa bindiğim zaman ki heyecanım geldi yolu açık olsun emektarın...
  • 1992 yılında onur kıbrıslı türk tonguz kazımın idi.bu uçaklar ile ercan-ist-londra yapıyordu.yeni iken uçmuştum.4 taneydi bu uçaklar.uçak isimleri birtuğ,ertuğ.baf aydın,yeditepe.
1992 yılında TC-ONA kuyruk tesciliyle ilk kez Türkiye’de uçmaya başlayan ve ardından Annset, Goodjet ve Air Malta Havayolları’nda uçan Airbus A320 tipi uçak 2004 yılından bu yana Freebird Havayolları’nın emektarı olarak filosunda bulunuyordu.

Airbus 320 ailesinin en eskilerinden olan 288 seri numaralı uçak ilk uçuşunu 1991 yılında yapmış, 1992 yılında da Onur Havayolları filosuna katılarak Türk sivil havacılığına adımını atmıştı.

12 sene sonra 2004 yılında Freebird Havayolları filosuna gelen TC-FBF kuyruk tescilli uçağın gidişi şirketin filosunu gençleştirdi. Free Bird filosunda bulunan uçakların yaş ortalaması 8’e düştü. Nisan ayında Airbus’tan satın alınacak A320 tipi uçak ile filo yaşı 7’ye inecek.

Üçüncü fabrika çıkışlı uçağını Türkiye’ye getirecek olan Freebird Havayolları’nın filosunda şu anda 4 adet Airbus A320 2 adet A321 tipi uçak bulunuyor.
 
O UÇAK GİTTİ FİLO YAŞI DÜŞTÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 7 yıl önce
Cok iyi bir sirket ,akilli yonetimi olan sirketler hep kazanir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Verdiginiz bilgiler dogrudur ancak baf aydin degil Aydin-Baf idi ucagin adi Tonguz Kazimin en kucuk oglu Onur'un ismi verilerek kuruldu onur air ertug ve birtug diger cocuklarinin ismidir ve Bafin Aydin koyunden gelmislerdir.Bu sirketin ardindan Tonguz Bey Akdeniz Hava Yollarini kurdu ve burda da Onur Kazim,20 Temmuz,North Cyprus isimli 3 adet A300B4 ucak kullanildi hatta bu ucaklar bugune dek ilk kez uzerinde KKTC bayragi tasiyan ucaklar oldu her ne kadar tescil bolumunde degil de ucak ismi kisminda kullanilsa da bayraklar o donemde cok buyuk bir girisimdi ancak sirket mali sorunlar nedeni ile operasyonlarina son verdi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
evet onurun ilk yıllarında bu uçaklar vardı ertuğ göktuğ birtuğ,gülnur gibi isimleri vardı sanırım bu uçakla londraya ya giderken yada dönerken binmişimdir ozamamn airbus 320 gözde bir uçaktı 93 yılında ilk sivil uçağa bindiğim zaman ki heyecanım geldi yolu açık olsun emektarın...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
1992 yılında onur kıbrıslı türk tonguz kazımın idi.bu uçaklar ile ercan-ist-londra yapıyordu.yeni iken uçmuştum.4 taneydi bu uçaklar.uçak isimleri birtuğ,ertuğ.baf aydın,yeditepe.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000