06 Eylül 2012, Perşembe 07:50:15

VALİ TOPRAK DİYARBAKIR HAVALİMANINI İNCELEDİ

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, DHMİ Diyarbakır Havaalanı apron ve taksi yolu inşaatını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
  • ammada hata aroyorsunuz değil arıyorsunuz olacaktı galiba..hata arayan yok sadece düzeltme yapıldı sayın çok bilmiş.
  • yazının başlığında yazmışlar işte. amma hata aroyorsunuz yaa...
  • Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğünün 18.02.2012 tarihli kararı gereğince Havaalanı olarak geçen tüm alanların isimler Havalimanı olarak değiştirilmiştir.
  • Sayın airport havaalanlarının hepsi havalimanı oldu.Havacılık haberi yapan bir site olarak sizde bu değişikliği yansıtırsanız herkezin alışmasına yardımcı olursunuz.

İnşaat alanında yapmış olduğu incelemelerde Vali Mustafa Toprak’a Diyarbakır Devlet Hava Meydanları İşletmesi yetkilileri ile yüklenici firma temsilcileri eşlik etti. Haziran 2013 de bitmesi planlanan DHMİ Diyarbakır Havaalanı apron ve taksi yolunun inşaatını inceleyen Vali Toprak, yetkililerden bilgi aldı. Çalışmalar hakkında Vali Toprak’a bilgi veren sorumlu şantiye şefi Mustafa Tiryaki, 1.100 bin metrekarelik alanda mühimmat temizliğinin ve 200 bin metreküp apron kazısının yapıldığını ve 7 bin metre boyunda tel örgü örüldüğünü söyledi. Çalışmalar bittiğinde Diyarbakır havaalanı 110 bin metrekarelik apron alanına ve 500 metre uzunluğunda taksi yoluna kavuşmuş olacak.

Devam eden çalışmaların 13 Haziran 2013 tarihinde bitirilmesinin planlandığını söyleyen Vali Toprak, çalışmalar nihayete erdiğinde aynı anda 6 uçağın körükle terminallere bağlanabilmesinin ve 4 tane uçağın da apron içerisinde yolcu indirip bindirebilmesinin havaalanının hizmet kalitesini arttıracağını ifade etti. Daha sonra Vali Toprak bir süre inşaat alanını gezerek, firma çalışanlarından devam eden uçak park ve yanaşma yeri ile piste ulaşım yollarının 2012 yılı sonuna kadar bitirilmesi için çalışmaların yoğunlaştırılmasını istedi. Diyarbakır’a modern ve uluslar arası uçuşları da kapsayacak terminal binasının ihalesine 2012 yılı içerisinde çıkılacak. Vali Toprak, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ve Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’ in katkı ve talimatları ile 2012 yılı içerisinde Diyarbakır’a modern bir terminal binasının yapılması için proje çalışmalarının tamamlandığını, Yüksek Planlama Kurulu kararı sonrasında terminalin yapım ihalesinin gerçekleştirileceğini söyledi.

Vali Toprak Terminal Binasının ve Apron-Taksi yollarının yapımı için Hava Komutanlığının tahsisli arazisinden 1 milyon metrekareyi aşan bir kısmın alındığını, terminal binasının Karayolları Genel Müdürlüğünce yapılacak 28 Km’lik Şanlıurfa-Batman Yolu TRT kavşağına gidecek çevre yoluna bağlanarak, havaalanına çevre yolu bağlantısının tamamlanacağını söyledi.

VALİ TOPRAK DİYARBAKIR HAVALİMANINI İNCELEDİ

Facebook Yorum

Yorumlar

isim değişikliği ~ 6 yıl önce
ammada hata aroyorsunuz değil arıyorsunuz olacaktı galiba..hata arayan yok sadece düzeltme yapıldı sayın çok bilmiş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
çok bilmişlere ~ 6 yıl önce
yazının başlığında yazmışlar işte. amma hata aroyorsunuz yaa...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İSİM DEĞİŞİKLİĞİ ~ 6 yıl önce
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğünün 18.02.2012 tarihli kararı gereğince Havaalanı olarak geçen tüm alanların isimler Havalimanı olarak değiştirilmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HAVALİMANI ~ 6 yıl önce
Sayın airport havaalanlarının hepsi havalimanı oldu.Havacılık haberi yapan bir site olarak sizde bu değişikliği yansıtırsanız herkezin alışmasına yardımcı olursunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000