09 Ağustos 2016, Salı 11:46:12

THK'dan 'mezuniyet protestosuna' soruşturma

Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi’nin 2015-2016 öğretim yılı mezuniyet töreninde yaşanan protesto görüntülerine soruşturma açıldı.
  • THK Üniversitesinde ilişiği kesilen hocalar Yıldırım Beyazıt Üniversitesine geçiyorlarmış. Doğru mu? İnşallah Yıldırım Beyazıt Üniversitesine bir zarar gelmez?
  • Valla helal olsun hep yaomak istemişimdir bir üniversite 5 yıldır mı düzelmez ilk mezunuyum keşke olmasaydım hala işsizim 3 yıldır ne vaatler hepiniz işe alınacaksınız bilmem ne hala 70 yaşında dedeler çalışıo yeter kardeşim çıkar çıkar adam emekli olmuş bide burdan para kazanıo hiçbir ilerleme yok kurumda artık değiştirin şu düzeni yakıt alacak paraları yok ne hale geldiniz iyikide protesto etmişler ne soruşturması açıosun sen tanıdık ayağına işe aldıklarına aç soruşturma vasıfsız beceriksiz kendini geliştirmeyen tipleri doldur sonra niye olmuyor olmaz olmuycakda ayrıca beceremiosan üniversite işini kapat insanlar hayal kuruo geleceğini bağlıo sizin kurumunuza yalan söylemeyin insanlara yeter artık
  • Elinize sağlik gençler bu personelin yapamadigini siz yaptiniz yalancilar 7 ay aldinizda ne oldu soz vermis 10 eylul gecsede siz hiçbirsey yapamazssiniz beter ol THK yonetimi
  • Artık gelin kapatın şu üniversiteyi, Akın Öztürk ve Hakan Öktem ile yapılan mezuniyet törenine bakın, öncesine bakın, kimler kimlerle nerelerde toplanıyordu, kimler işten atılıp kimler yerine alınıyordu bir bakın Allah aşkına. Öğrencilerin mağduriyetlerine bakın, yazıktır günahtır.

Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi’nin Ankara Etimesgut’taki Türkkuşu kampüsünde gerçekleştirilen mezuniyet töreninde yaşanan protestolar üzerine üniversite yönetimi soruşturma başlattı.

24 Haziran’da gerçekleştirilen mezuniyet töreni sırasında, kep ve cüppelerini yere atarak “ Göstermelik mezuniyet, göstermelik tören” ve “ Mezun olduğumuz gün kep atarız” yazan pankartlar açan öğrencilerden 10 Ağustos tarihine kadar savunmaları istendi.

Rektörlük tarafından başlatılan soruşturma için bir profesör, bir doçent ve bir yardımcı doçent görevlendirilirken törene ait fotoğraf ve videoları inceleyen okul yönetiminin protesto gösterisine katılanların büyük oranda pilotaj bölümü öğrencileri olduğunu vurguladı.

İşte soruşturmaya sebep olan o görüntüler:©AirportHaber

THK'dan 'mezuniyet protestosuna' soruşturma