30 Mayıs 2016, Pazartesi 10:10:36

THK Üniversitesi’ne YÖK darbesi!

YÖK, ekonomik sıkıntılar yaşayan Türk Hava Kurumu Üniversitesi’ne yabancı öğrenci kayıt yasağı getirdi.
  • işini hakkıyla yapan insanlara vermezseniz para yiyicilere verirseniz sonu boyle olur ne olacak bunca öğrencinin durumu bunun vebalini nasıl ödeyeceksiniz o öğrencilerin durumu ne olacak bu yanlarina kalmamali hesap vermeliler oğrenciler bence haklarini aramalilar ozellikle para verip okuyanlar
  • Çocuğumu binbir zahmetler çekerek okulun adına güvenerek kayıt ettırdik okusun meslek sahibi olsun diye okula tlf açıyoruz zahmet edip te cevap veren yok yetkililerden bir açıklama lütfenn
  • Bu kadar söylenti ve gerçekler varken üniversite yönetimi neden kamuoyuna bir açıklama yapmıyor.Acil açıklama bekliyoruz.
  • 18 ay sürecek eğitim 2.5 seneye yayıldı.bankadan çektiğim kredinin ödeme zamanı 8 ay önce geldiği için çocuum hala öğrenci olduğundan ve kurumdan kaynaklı gecikmelerden ötürü lisansını bi türlü alamayıp mesleğe atılamadığından her ay bankaya kredi öde mekteyim.basiretsiz yönetimlerin cezasını hem kurum hem bizler ödüyoruz..çocuklar da biz velilerde maddi manevi sıkıldık....şimdi de ohal ile karşı karşıyayız.okulun başına bişi gelirse çocukların okuma hakları ne olacak bu da ayrı bi büyük sorun... Biz veliler ve çocuklarımızı herhalde düşünen çıkacaktır. yetkililerden Açıklama bekliyoruz..

YÖK, ekonomik sıkıntılar yaşayan Türk Hava Kurumu Üniversitesi’ne yabancı öğrenci kayıt yasağı getirdi.

Türk Hava Kurumu’nda yaşanan yolsuzluk ve rüşvet olayları sonrası sıkıntılı sürece giren Türk Hava Kurumu Üniversitesi’ne YÖK’ten kötü haber geldi.  Son yıllarda yaşadığı ekonomik sıkıntıları bir türlü aşamayan THK Üniversitesi’ne YÖK müdahale etti. YÖK’ten üniversiteye gönderilen yazıda, üniversiteye yeni eğitim yılında yabancı öğrenci kaydı yapılmasına yasak getirildiği belirtildi.

Yasağa gerekçe olarak üniversitenin yaşadığı ekonomik sıkıntıların eğitim kalitesine yansıması olarak yorumlanırken yasağın genişletilebileceği ihtimali de ortaya çıktı. YÖK’ün üniversitenin gerekli adımları atmaması halinde normal kayıt sezonunda da öğrenci alımına yasak getirebileceği öne sürüldü. THK yönetiminin ise kararın iptali için Bölge İdare Mahkemesi'ne başvuru hazırlığı yaptığı öğrenildi. 

MALİ SORUNLARI AŞAMADI

Türk Hava Kurumu Havacılık Vakfı tarafından 2011 yılında kurulan Türk Hava Kurumu Üniversitesi, 3 şehirde toplam 4 yerleşkede hizmet veriyor. Bünyesinde ki 2 havaalanı (Etimesgut-Ankara yerleşkesi ve Selçuk-İzmir yerleşkesi), 6 tam kapasite hangar (Uygulama laboratuvarı olarak kullanılmak üzere) ve ILS cihazlı 2 operatör kulesi (Etimesgut-Ankara ve Selçuk-İzmir) ile Türkiye’de özellikle havacılık alanında altyapısı en geniş ve sağlam üniversite olarak lanse edilen THK Üniversitesi, yanlış yönetimler sonucu uzun süredir mali ve yönetimsel sıkıntılarla boğuşuyor.

©AirportHaber

THK Üniversitesi’ne YÖK darbesi!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (77)

can ~ 2 yıl önce
işini hakkıyla yapan insanlara vermezseniz para yiyicilere verirseniz sonu boyle olur ne olacak bunca öğrencinin durumu bunun vebalini nasıl ödeyeceksiniz o öğrencilerin durumu ne olacak bu yanlarina kalmamali hesap vermeliler oğrenciler bence haklarini aramalilar ozellikle para verip okuyanlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ayhan ~ 2 yıl önce
Çocuğumu binbir zahmetler çekerek okulun adına güvenerek kayıt ettırdik okusun meslek sahibi olsun diye okula tlf açıyoruz zahmet edip te cevap veren yok yetkililerden bir açıklama lütfenn

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THK ~ 2 yıl önce
Bu kadar söylenti ve gerçekler varken üniversite yönetimi neden kamuoyuna bir açıklama yapmıyor.Acil açıklama bekliyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
öğrenci velisi ~ 2 yıl önce
18 ay sürecek eğitim 2.5 seneye yayıldı.bankadan çektiğim kredinin ödeme zamanı 8 ay önce geldiği için çocuum hala öğrenci olduğundan ve kurumdan kaynaklı gecikmelerden ötürü lisansını bi türlü alamayıp mesleğe atılamadığından her ay bankaya kredi öde mekteyim.basiretsiz yönetimlerin cezasını hem kurum hem bizler ödüyoruz..çocuklar da biz velilerde maddi manevi sıkıldık....şimdi de ohal ile karşı karşıyayız.okulun başına bişi gelirse çocukların okuma hakları ne olacak bu da ayrı bi büyük sorun... Biz veliler ve çocuklarımızı herhalde düşünen çıkacaktır. yetkililerden Açıklama bekliyoruz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000