08 Haziran 2017, Perşembe 13:22:27

THY Teknik başlatıyor

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş, hava aracı bakım lisansı temel eğitim kursunu başlatıyor.
  • Sevgili abiler, kardeşler uçak teknolojisi 2.sınıfım bu sene mezun olacağım inşallah. Ama işi araştırmaya başladığımdan beri içinden çıkamaz oldum. İş ilanlarında tüm şirketler shy66 ve tip istiyor ancak benim lisans almam için en az 3 yıl deneyim lazım. Peki ben lisanssız işe giremezken nasıl lisans için demeyin kazanacağım. Ayrıca nedir bu easa 147? Ben bu işten ekmek yiyecek kıvama gelmek için 10 yıl modern kölelik mi yapacağım???
  • Uçak teknisyeni olmak isteyen kişilere tavsiye: bu sektörde en az 10 senedir çalışan birini bulun ve ondan sektörü dinleyin. Bazı arkadaşlarin yaptığı gibi iki üç senelik adamdan bu meslekte neler olduğunu öğrenmeye çalışmayın.
  • Bayrak taşıyıcı firmamız THY yi canı gönülden kutlarım budur yok çok pahalı falan demişsiniz 49 bin lisans aldıktan sonra para değil değer buna yoksa paranız shgm den alın lisansı tutulan mi var teşekkürler Türkiye teşekkürler Bilal eksi tesekkler reis
  • Herşeyden önce ICAO nun JAR/FAR/EASA gibi farklı kategorileri var. JAR lisansını sadece JAR ülkeleri kabul eder. EASA lisansın yok ise ve AB vatandaşı da değilsen Avrupanın %99,9 unda çalışamazsın. Çünkü bu çalışma hakkının olup olmamasına bağlı. Lisans seni tek başına kurtarmaz. İsterseniz sorun bakalım EASA Lisansı verebiliyorlarmıymış. ABD, Kanada gibi ülkeler de hem FAR hem de çalışma iznini sorarlar. Türk gençlerini kandırmayalım. Bu lisans sadece Afrika, Ortadoğu gibi yerlerde o da kısmen geçerli olur. THY deki hakim cemaatlerden biri bu bizim çocuk derse belki ekmek yersin. 49 bini havaya atma riski çok yüksek bilesiniz.

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş, hava aracı bakım lisansı temel eğitim kursunu başlatıyor.

Eylül ayında başlayacak olan kursun toplam 2400 saat (361 iş günü) süreceği ve bunun 1200 saatinin teorik eğiim, 1200 saatinin de pratik eğitimden oluşacağı öğrenildi.

49 bin Lira bedeli olan kursa katılım için şartlar ise şöyle sıralandı:

1. 18 yaşını doldurmuş olmak
2. CEFR (Common European Framework of Reference for Languages) kriterlerine göre en az A2 Seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmak (Örnek; YDS:45 ve üzeri)
3. Meslek Yüksek Okullarının Uçak Teknolojisi bölümlerinden mezun olmak
4. Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. tarafından eğitim programı öncesinde yapılacak olan ön mülakatı geçmiş olmak

DÜNYANIN BİRÇOK ÜLKESİNDE ÇALIŞABİLECEKLER

Öte yandan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş'nin, “Hava Aracı Bakım Eğitimi ve Sınav Kuruluşu” olma özelliği ile hem EASA Part-147 ve hem de SHY-147 Kategori A1, B1.1 ve B2 “eğitim verme ve sınav yapma” yetkisine sahip olan Türkiye’nin ilk ve tek kuruluşu olduğu kaydedildi.

Ayrıca bu kursu başarı ile bitirip, bir uçak bakım kuruluşunda 2 yıllık bakım deneyimini tamamlayarak Kategori B1.1 (Part 66) Lisansı alanların dünya çapında kabul edilen bir lisans ile dünyanın birçok ülkesinde uçak bakım teknisyeni olarak çalışabilecekleri açıklandı.

Kursun Eylül ayının hangi haftasında yapılacağı daha sonra açıklanacak.

©AirportHaber

THY Teknik başlatıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (28)

Teknisyen Adayı ~ 8 ay önce
Sevgili abiler, kardeşler uçak teknolojisi 2.sınıfım bu sene mezun olacağım inşallah. Ama işi araştırmaya başladığımdan beri içinden çıkamaz oldum. İş ilanlarında tüm şirketler shy66 ve tip istiyor ancak benim lisans almam için en az 3 yıl deneyim lazım. Peki ben lisanssız işe giremezken nasıl lisans için demeyin kazanacağım. Ayrıca nedir bu easa 147? Ben bu işten ekmek yiyecek kıvama gelmek için 10 yıl modern kölelik mi yapacağım???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Request ~ 1 yıl önce
Uçak teknisyeni olmak isteyen kişilere tavsiye: bu sektörde en az 10 senedir çalışan birini bulun ve ondan sektörü dinleyin. Bazı arkadaşlarin yaptığı gibi iki üç senelik adamdan bu meslekte neler olduğunu öğrenmeye çalışmayın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Troubleshooting ~ 1 yıl önce
Abi neler oluyor bu sektörde anlat biraz gözünü seveyim 1 senedir is arıyorum alan yok cemaati milletvekilini bulan cayır cayır giriyor bu mudur yani anlat reyiz
Shyo ~ 1 yıl önce
Bayrak taşıyıcı firmamız THY yi canı gönülden kutlarım budur yok çok pahalı falan demişsiniz 49 bin lisans aldıktan sonra para değil değer buna yoksa paranız shgm den alın lisansı tutulan mi var teşekkürler Türkiye teşekkürler Bilal eksi tesekkler reis

Yanıtla

Kalan karakter 1000
abaküs ~ 1 yıl önce
49.000 urfa dinarı degil 49.000 türk lirası 2.500 euroya almayanı dövüyolar.
Eksik bilgi ~ 1 yıl önce
Herşeyden önce ICAO nun JAR/FAR/EASA gibi farklı kategorileri var. JAR lisansını sadece JAR ülkeleri kabul eder. EASA lisansın yok ise ve AB vatandaşı da değilsen Avrupanın %99,9 unda çalışamazsın. Çünkü bu çalışma hakkının olup olmamasına bağlı. Lisans seni tek başına kurtarmaz. İsterseniz sorun bakalım EASA Lisansı verebiliyorlarmıymış. ABD, Kanada gibi ülkeler de hem FAR hem de çalışma iznini sorarlar. Türk gençlerini kandırmayalım. Bu lisans sadece Afrika, Ortadoğu gibi yerlerde o da kısmen geçerli olur. THY deki hakim cemaatlerden biri bu bizim çocuk derse belki ekmek yersin. 49 bini havaya atma riski çok yüksek bilesiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000