08 Şubat 2011, Salı 10:17:26

THY'NİN YENİ AKDENİZ'İ GELİYOR

2008 yılı Aralık ayında Jet Airways’ten kiraladığı Boeing 777 tipi uçaklardan birine Akdeniz adını veren THY, iade edeceği bu uçağın adını fabrika çıkışlı kendi uçağına verdi.
  • Registration TC-JJK
  • Ayni ad olabilir.THY de iki tane Sanliurfa var ve iki tane de Kemer (Kemerin bir Anadolu Jet ama olsun)Zaten diger akdeniz nisanda iade edilieek
  • Palyede asılımı kalmış ben mi yanlış görüyorum? Bu uçak böyle inmez...
  • Vatana millete hayırlı olsun,allah kaza bela vermesi

2010 yılının son aylarından itibaren yeni sipariş ettiği geniş gövdeli Airbus 330 ve Boeing 777 tipi uçaklarını filosuna katmaya başlayan Türk Hava Yolları, siparişlerini teslim almaya devam ediyor.

Bugüne kadar Topkapı, Konak, Kapadokya ve Şanlıurfa adlı 4 adet Airbus 330-300 tipi uçağını Fransa’dan İstanbul’a getiren Türk Hava Yolları, 6 adet Boeing uçağını teslim aldı.

TC-JJE tescilli Dolmabahçe, TC-JJF tescilli Beylerbeyi, TC-JJG tescilli Yıldız, TC-JJH tescilli Rumeli ve TC-JJI Ege adlı uçaklardan sonra TC-JJJ tescilli Erzurum adı verilen uçak da Türk Hava Yolları filosundaki yerini aldı.

THY’nin son Boeing 777-300ER tipi uçağı ise bugün saat 13:40'ta İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda olacak. Yeni teslim alınacak uçağa daha önce Hintli Jet Airways’ten kiralanan uçağın adı verildi. ‘Akdeniz’ adı verilen uçağın filoya katılmasıyla teslim alınan Boeing 777-300 sayısı 7 olacak.

İŞTE TÜRK HAVA YOLLARI'NIN YENİ AKDENİZ'İNİN "GO AROUND" VE "TOUCH AND GO" TESTİNDEN GÖRÜNTÜLER:©AirportHaber.com ÖZEL

THY'NİN YENİ AKDENİZ'İ GELİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 7 yıl önce
Registration TC-JJK

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Ayni ad olabilir.THY de iki tane Sanliurfa var ve iki tane de Kemer (Kemerin bir Anadolu Jet ama olsun)Zaten diger akdeniz nisanda iade edilieek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Palyede asılımı kalmış ben mi yanlış görüyorum? Bu uçak böyle inmez...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Vatana millete hayırlı olsun,allah kaza bela vermesi

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000