17 Mayıs 2014, Cumartesi 12:05:31

THY YARDIM ELİNİ UZATIYOR

Türk Hava Yolları, Soma’da ölen madencilerin yakınlarına yardım için kolları sıvadı.
  • Sayın genel müdürüm Somada hayatını kaybeden işçi kardeşlerimiz de bizim gibi taşeron işçi olarak madende tabiri caiz ise ekmeklerini taştan çıkarıyorlardı hepsine Allah'tan rahmet diliyorum Allah geride kalanlarına sabır versin ateş düştüğü yeri yakıyor sayın genel müdürüm biz büyük bir aileyiz diyerek başlamışsınız mesajınızda ama biz taşeronları ayrı tutmuşsunuz,THY A.O Thy teknik A.Ş HABOM A.Ş diyerek üç ayrı şirket olarak belirtilmiş maıl de yani biz taşeronlar yine dış kapının dış mandalları. Bende taşeron kültür firmasının bir çalışanı olarak bağışta bulunmak istiyorum benimde maaşımdan kesinti yapılsın bilgilerinize arz ederim.
  • THY nin yardim yapmadigini nereden uyduruyorsunuz kasa mi sizde ? Bilip bilmeden ahkam kesmeyin. Calisanlarin yapacagi yardim zorunlu degil yapmayan yapmaz ama ortaligi bulandirip baskalarinin hasenatina engel olmayin genel mudurumuz öncű oluyor sadece... Allah yardim edenlerden de vesile olanlardan da razi olsun.
  • Gerekli yasal düzenlemeyi yapmayan hükümet, gerekli tedbirleri almayan patronlar, ölen işçi, geride kalan ailesi ve tüm maddi külfeti yüklenen biz hayatta kalan çalışanlar. Şovu yapan yöneticiler, parayı veren biz çalışanlar. Bu nasıl bir düzen?
  • eh beya eurolige dortmunta mancestere dunyanın parasını veren thy somada şehit olan madencilere yardım için personelıne mi muhtaç kaldı. yazıklar olsun sponsorluga verilen paralardan birazdan sehitlere yardım edilsin. allah var hepsini goruyor. hepsi biliyor.

Türk Hava Yolları, Soma’da ölen madencilerin yakınlarına yardım için kolları sıvadı. THY Genel Müdürü Temel Kotil, “THY ailesinin sosyal duyarlılıktaki öncü pozisyonu, madenci kardeşlerimizin ailelerinin yanında olmayı gerekli kılıyor” diyerek çalışanları yardıma çağırdı.

Türk Hava Yolları ile birlikte bağlı kuruluşlar Teknik A.Ş ve HABOM A.Ş, Soma’ya yardım için harekete geçti. Soma’daki acı olayda hayatını kaybeden madencilerin yakınlarına yardım için kolları sıvayan THY, yardım kampanyası başlattı.

Yardım kampanyası, “ Biz büyük bir aileyiz, büyük kanatlarımız var bizim… Soma’da bize ihtiyacı olanlara kanatlarımızı uzatarak yardım kampanyası başlatıyoruz” cümleleriyle çalışanlara duyuruldu.

Kampanyaya katılmak isteyen çalışanlar 8 Haziran’da yatacak ilk maaşlarından ( yurtdışındakiler 8 Temmuz) belirli bir miktarı Soma’daki madenciler için bağışlayacak.

Bu arada THY Genel Müdürü Temel Kotil, hem Soma’daki faciayla ilgili hem de yardım kampanyasına ilişkin bir mesaj yayınladı. Kotil mesajında şu ifadelere yer verdi:

Değerli Mesai Arkadaşlarım,

“Milletçe 4 gündür hepimizi derinden yaralayan büyük bir acı yaşıyoruz.

Bu elim kazada çok sayıda evladımızı kaybetmenin içimizde yarattığı acıyı tarif etmek mümkün değil.

Kayıplarımıza dualarımızla destek oluyoruz elbette, ancak Türk Hava Yolları ailesinin sosyal duyarlılıktaki öncü pozisyonu, madenci kardeşlerimizin ailelerinin yanında olmayı gerekli kılıyor.

Bugüne dek ülkemizde yaşanan tüm felaketlerde olduğu gibi, Soma faciasının meydana geldiği ilk andan itibaren, başta lojistik hizmetlerimiz olmak üzere kurumsal anlamda üzerimize düşen her görevi ifa ettik ve etmeye devam ediyoruz.

Yaşanan elim kazanın duyulduğu andan itibaren sizlerden yoğun şekilde Soma’ya yardım eli uzatma talebi geldi. Bu konuda yapılacaklarla ilgili olarak birimlerimiz çalışma başlattı.

Kaybettiğimiz madenci kardeşlerimizin ailelerindeki yetimlerimize öncelik vererek Soma’ya yardım elimizi uzatıyoruz. Yardım organizasyonumuzla ilgili açıklamalar, ilgili birimlerimizce bugün duyurulacaktır.

Büyük Türk Hava Yolları ailesi, toplumsal sorumluluğunun bilincinde olarak bu hayırlı görevde tüm desteğini verecektir.

Hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Allah bir daha böyle bir acıyı milletimize yaşatmasın.”

THY YARDIM ELİNİ UZATIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

.... ~ 4 yıl önce
Sayın genel müdürüm Somada hayatını kaybeden işçi kardeşlerimiz de bizim gibi taşeron işçi olarak madende tabiri caiz ise ekmeklerini taştan çıkarıyorlardı hepsine Allah'tan rahmet diliyorum Allah geride kalanlarına sabır versin ateş düştüğü yeri yakıyor sayın genel müdürüm biz büyük bir aileyiz diyerek başlamışsınız mesajınızda ama biz taşeronları ayrı tutmuşsunuz,THY A.O Thy teknik A.Ş HABOM A.Ş diyerek üç ayrı şirket olarak belirtilmiş maıl de yani biz taşeronlar yine dış kapının dış mandalları. Bende taşeron kültür firmasının bir çalışanı olarak bağışta bulunmak istiyorum benimde maaşımdan kesinti yapılsın bilgilerinize arz ederim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kadir ~ 4 yıl önce
THY nin yardim yapmadigini nereden uyduruyorsunuz kasa mi sizde ? Bilip bilmeden ahkam kesmeyin. Calisanlarin yapacagi yardim zorunlu degil yapmayan yapmaz ama ortaligi bulandirip baskalarinin hasenatina engel olmayin genel mudurumuz öncű oluyor sadece... Allah yardim edenlerden de vesile olanlardan da razi olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Gerekli yasal düzenlemeyi yapmayan hükümet, gerekli tedbirleri almayan patronlar, ölen işçi, geride kalan ailesi ve tüm maddi külfeti yüklenen biz hayatta kalan çalışanlar. Şovu yapan yöneticiler, parayı veren biz çalışanlar. Bu nasıl bir düzen?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
thy ~ 4 yıl önce
eh beya eurolige dortmunta mancestere dunyanın parasını veren thy somada şehit olan madencilere yardım için personelıne mi muhtaç kaldı. yazıklar olsun sponsorluga verilen paralardan birazdan sehitlere yardım edilsin. allah var hepsini goruyor. hepsi biliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000