17 Kasım 2015, Salı 10:45:02

THY uçağı 'Kushimoto' Ertuğrul 1890'da

Türk Hava Yolları’nın (THY) Ertuğrul deniz faciasının Japonya’da yaşandığı yer olan "Kushimoto" adını verdiği uçağı Ertuğrul 1890 filminde rol aldı.
  • Sevgisiz yüreklere vicdani öğretemeyiz... Bu bir film olsa da gerçekten yaşanmıştir, en azindan keske bunlari yasayanlara saygi gosteren yorumlar yapilsa keşke....
  • Bu artık öyle kaptanlar yok , hanginiz Suriye ye uçarsınız diyen bölücü zihniyetler. Yazık... Bilmeniz ve sindirmeniz gereken konu , vatan sevgisi ne yorgunlukla ne de korkuyla değiştirilebilecek bir eşya değildir. Klişe olsada Söz konusu vatansa gerisi teferruattır !!! Gerektiğinde bomba yersin , kurşunda yersin Alnında yüce mertebeye ulaşmak yazıldıysa canını da verirsin.!!! Siz kokpiti kendini para uğruna satan emperyalist Uşak'lar mı zannedersiniz ?? Yada sadece ev almayı bilen İmanı olmayan hayalperestlermi zannedersiniz? 3-5 tane sütü bozuk yüzünden bu camiayı karalayamazsınız. Karalayamayacaksınız!!!
  • Gerekirse gönüllü oluruz merak etme sen.
  • A330-300 lerden birini yapmak daha mantikli olurdu. A330-300 ler daha cok yerlere ve A330-200 lerin uctugu yerlerede ucuyor. Ucagi göstermek icin A330-300 daha uygun olurdu.

Türk Hava Yolları’nın (THY) ana sponsorluğunda beyaz perdeye aktarılan Türk- Japon ortak yapımı “Ertuğrul 1890” adlı sinema filminin fragmanı yayınlandı.

İran’da kalan Japon vatandaşlarının THY uçağıyla Tahran’dan kurtarılma öyküsünün de işlendiği filmde, THY’ye ait TC-JNC kuyruk tescilli Airbus 330 tipi uçak da rol aldı.

Zorlu bir görev öncesi bölgedeki Japonların kurtarılması için hazırlanan uçağın, gönüllü pilotlar ile yaptığı kurtarma hikayesinin anlatıldığı film 25 Aralık’ta vizyona girecek.

İşte o fragman:

THY uçağı 'Kushimoto' Ertuğrul 1890'da

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

Sevgisizlik ~ 3 yıl önce
Sevgisiz yüreklere vicdani öğretemeyiz... Bu bir film olsa da gerçekten yaşanmıştir, en azindan keske bunlari yasayanlara saygi gosteren yorumlar yapilsa keşke....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY kokpit ~ 3 yıl önce
Bu artık öyle kaptanlar yok , hanginiz Suriye ye uçarsınız diyen bölücü zihniyetler. Yazık... Bilmeniz ve sindirmeniz gereken konu , vatan sevgisi ne yorgunlukla ne de korkuyla değiştirilebilecek bir eşya değildir. Klişe olsada Söz konusu vatansa gerisi teferruattır !!! Gerektiğinde bomba yersin , kurşunda yersin Alnında yüce mertebeye ulaşmak yazıldıysa canını da verirsin.!!! Siz kokpiti kendini para uğruna satan emperyalist Uşak'lar mı zannedersiniz ?? Yada sadece ev almayı bilen İmanı olmayan hayalperestlermi zannedersiniz? 3-5 tane sütü bozuk yüzünden bu camiayı karalayamazsınız. Karalayamayacaksınız!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kaptan ~ 3 yıl önce
Gerekirse gönüllü oluruz merak etme sen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aaa ~ 3 yıl önce
A330-300 lerden birini yapmak daha mantikli olurdu. A330-300 ler daha cok yerlere ve A330-200 lerin uctugu yerlerede ucuyor. Ucagi göstermek icin A330-300 daha uygun olurdu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000