20 Aralık 2012, Perşembe 09:27:41

THY SÖZÜNÜ TUTMADI MI?

Hollanda'daki Amsterdam Schiphol Havalimanı'nda meydana gelen kazayla tüm Türkiye'nin tanıdığı ve kazada sol bacağını kaybeden kabin amiri Figen Eren'e verilen sözlerin tutulmadığı iddia edildi. Peki, THY yönetimi Eren'e ne sözü vermişti? İşte o iddia...
  • Bu THYde ne ilk ne son benzer durum...daha onceki kazalarda da kaybedilen kabin gorevlisi arkadaslarin aileleri susturulmustur.Bosuna sirket yalakaligi yapmasin kimse.Bu tiplerin arkasini bu yonetime dayamadan degil bu maasi ekmek parasi kazanmasi bile mumkun degildir.En iyi de yolcular bizzat goruyor kabindeki calisanlarin kalitesindeki dususu.Onun icin bazilarinin dedigi gibi;Herkes isine baksin.Tabii tum isi yalakaliksa ayri.
  • Acıklamam seneryo ise ogün bu sözü söyleyen yönetici şuanda hala şirkete yöneticilik yapmakdadır. Sizin mantiğinıza göre seneryo ise , daha çok seneryolar var. Biat kültürü dişina çıkılsa ortaya neler çıkacak göreceksiniz. Yönetici kendini biliyor.
  • Şirket çalışanı iseniz neler in yaşandığını en iyi biz biliriz Değilmi. Çalışanların nasıl ise alındığı havacılık sektöründen olmadıgı gibi İngilizce bilmediği bir duruşu olayan kisilerin atandığını duyuyor ve okuyoruz. FİGEN Erenin. Evdeki bulgurları size mı kaldı bu yapılanlar hepimizin basına gelebilir yoksa arkanız çok kuvvetli bana birsey Olmaz mı diyorsunuz çok güvenme diyorum.
  • THY ve THY Teknikde, Yönetimce alınan personel ve atamaların , Genel merkezden gelen talimatların dişina çıkılmıyor. Tabiki bazı aksamalar olabilir. ( örneğin Yönetim kurulu Bşk. Genel Md.ler ve yönetim kurulu üyelerin yakınları bu kapsamın dişinda kalmak kaydı ile) Referansların sıralamasına göre işe aynı şartlarda girmemize rağmen başarı ve eğitim şartlarının üstün olanın , yönetici kadrosuna atanmayıp, referansı ekili olan o kadroya atanıyor. Kendi aramızda konuştuğumuz zaman,bu konuları belşrgin haksızlıklar olduğunu bildiğimiz halde , Yöneticilerimize zarar gelmemesi için kurubumuzun dışındaki kişilerle paylaşmıyoruz. HAKSIZLIKLARIN OLDUĞUN YONETİM KURULU BŞK. GENEL MD. LER TABİKİ UYULAYANLAR OLARAK BİLMEKDEDIR.

OdaTV'nin haberine göre; Hollanda’nın başkenti Amsterdam’ın Schiphol Havalimanı’na 25 Şubat 2009’da düşen ve 9 kişinin öldüğü uçak kazasında sol bacağını kaybeden Türk Hava Yolları (THY) çalışanı Figen Eren’e şirketi tarafından verilen sözlerin tutulmadığı ortaya çıktı.

THY’de kabin amiri olarak çalışan Eren’e kazanın ardından Schiphol’deki THY ofisinin sorumlusu olacağı sözü verildi. Eren’in tedavi süreci devam ederken, yeni göreviyle ilgili yazılı belge istemesi üzerine, THY’den olumsuz yanıt aldı. Böylece Figen Eren'e verilen söz tutulmayıp, Eren'e iş imkanı sağlanmadı.

Edinilen bilgiye göre kazadan bir süre sonra telefon üzerinden görüşmeler başladı. Figen Eren, rapor süresinin sona ereceği tarihin ardından nerede çalışacağı ile ilgili yazılı bir belge istedi. Ancak telefon yoluyla kararın askıya alındığı ve Schiphol’deki THY ofisinde çalışmasının şu aşamada mümkün olamayacağı söylendi.

MUCİZE ESERİ KURTULDU

Türk Hava Yolları'nın 1951 sefer sayılı uçuşunda 25 Şubat 2009 tarihinde İstanbul'dan havalanan "Tekirdağ" isimli Boeing 737-800 model uçak, Amsterdam Havalimanı Schiphol'a iniş yaparken düştü. Kaza ile uçağın gövdesi üçe bölünürken, uçakta bulunanlardan 5’i yolcu ve 4’ü uçuş görevlisi olmak üzere 9 kişi hayatını kaybetti, 50 yolcu yaralandı.

Kaza anında çıkış kapısının hemen yanında oturan Figen Eren, mucize eseri kurtuldu. Kokpiti ve mutfağı parçalayan ön iniş takımının sol bacağına büyük zarar vermesi nedeniyle Eren’in bacağı diz altından kesildi.

Tedavi süreci nedeniyle sık sık Amsterdam'a giden Figen Eren, hastanede tanıştığı bir ortopedistle geçtiğimiz günlerde nikah masasına oturmuştu.

THY SÖZÜNÜ TUTMADI MI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (38)

Vah anam vah ~ 5 yıl önce
Bu THYde ne ilk ne son benzer durum...daha onceki kazalarda da kaybedilen kabin gorevlisi arkadaslarin aileleri susturulmustur.Bosuna sirket yalakaligi yapmasin kimse.Bu tiplerin arkasini bu yonetime dayamadan degil bu maasi ekmek parasi kazanmasi bile mumkun degildir.En iyi de yolcular bizzat goruyor kabindeki calisanlarin kalitesindeki dususu.Onun icin bazilarinin dedigi gibi;Herkes isine baksin.Tabii tum isi yalakaliksa ayri.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Güzel senoryaya cevap. ~ 5 yıl önce
Acıklamam seneryo ise ogün bu sözü söyleyen yönetici şuanda hala şirkete yöneticilik yapmakdadır. Sizin mantiğinıza göre seneryo ise , daha çok seneryolar var. Biat kültürü dişina çıkılsa ortaya neler çıkacak göreceksiniz. Yönetici kendini biliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Büyük hataya cvp ~ 5 yıl önce
Şirket çalışanı iseniz neler in yaşandığını en iyi biz biliriz Değilmi. Çalışanların nasıl ise alındığı havacılık sektöründen olmadıgı gibi İngilizce bilmediği bir duruşu olayan kisilerin atandığını duyuyor ve okuyoruz. FİGEN Erenin. Evdeki bulgurları size mı kaldı bu yapılanlar hepimizin basına gelebilir yoksa arkanız çok kuvvetli bana birsey Olmaz mı diyorsunuz çok güvenme diyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
buyuk hata ~ 5 yıl önce
sen ya okuyanadın,ya anlayamadın!! ama THY gıbı bır sırket yada buyuk sırketler ıcın boyle olaylarda gerekenı yapacaktır ve yapmıstır da sor ıstersen o gunu yasayanlara!! fakat boyle bır olay sonrası mudur amır sef yapmak zorunluluğu yok. ha ypılsa olurmuydu dersen tabııkı olurdu ama yonetıcılık vasfı olması cok farklı. keske bu arkadasların bu tecrubesınden yenı baslayan arkadaslara katkı saglayıp onları egıtımde bır araya getırseler sence daha faydalı olmaz mı?
OH ~ 5 yıl önce
THY ve THY Teknikde, Yönetimce alınan personel ve atamaların , Genel merkezden gelen talimatların dişina çıkılmıyor. Tabiki bazı aksamalar olabilir. ( örneğin Yönetim kurulu Bşk. Genel Md.ler ve yönetim kurulu üyelerin yakınları bu kapsamın dişinda kalmak kaydı ile) Referansların sıralamasına göre işe aynı şartlarda girmemize rağmen başarı ve eğitim şartlarının üstün olanın , yönetici kadrosuna atanmayıp, referansı ekili olan o kadroya atanıyor. Kendi aramızda konuştuğumuz zaman,bu konuları belşrgin haksızlıklar olduğunu bildiğimiz halde , Yöneticilerimize zarar gelmemesi için kurubumuzun dışındaki kişilerle paylaşmıyoruz. HAKSIZLIKLARIN OLDUĞUN YONETİM KURULU BŞK. GENEL MD. LER TABİKİ UYULAYANLAR OLARAK BİLMEKDEDIR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000