05 Eylül 2012, Çarşamba 11:39:11

THY KABİN FOKUR FOKUR KAYNIYOR

Türk Hava Yolları’nda son dönemde uçuş ekibi konusunda yaşanan sıkıntı sebebiyle ofis görevi yapan pilot ve hosteslerin uçuşa gönderilmesi kararlaştırıldı. Bu karar sonrası şirketten peş peşe istifa haberleri geldi.
  • İst üni olarak laf attığın kişiler hiçbir zaman stajyer olmadı önce onu doğru öğren havacılık tarihinde ilk kabin bölümünü okuyup THY Florya binasında sicilli TK ID kartlarına sahip part time memur olarak 1 sene alınlarının akı ile çalışan ve eğitimlerini alan grup oldu ve hiçbir okulun ve hiçbir başka sınıfın böyle bir ayrıcalığı olmadı. Maket yapan arkadaşımız hakkında ileri geri eğer TK çalışanıysan git eğitim müdürünün ya da o kaptanların yanında konuş bak nasıl ağzının payını veriyorlar sana;) 2011 mezunları oldukları halde bak halen bugün floryaya gitseler herkes özel ilgileniyor. Bir şirkette eğer öğrencisini müdürlere kadar kral&kraliçe gibi karşılıyorlarsa işte anla ki sen insan olarak olacak en güzel yere gelmişsin ama tabi bunu herkes tatmadığı için hepinizin anlaması da çok zor.Arkadaşımızın kendi elleri ile yaptığı maketlerde kaptanlarımızın amirlerimizin masalarında gururla duruyor ve duracakta... "yayınlarsanız sevinirim
  • istanbul üni. sivil havacılık bölümü hakkında yazan kişi kaliteni belli etmişsin orada. Allah'a şükür ist üniden gelen bir öğrenciyi herkes ayakta karşılıyor halen floryaya geldikleri zaman. Evet Ateş arkadasımızı butun kaptanlar tanıyor. Yaptıgı maketlerden ve havacılık bilgisinden dolayı hepsi onu görunce ayakta karşılayıp saygı duyuyorlar. Gisad'a suratınıza bakmadıgı ıcın kaptanlar kabın amirleri sanırım kuyrugunuza basılmıs gülerek okuduk yorumlarınızı:D:D ve gisadta hangı okulun staj yaptıgınıda cok ıyı bılıyoruz. Neyse bu kadar kıskanmayın ya. Her kaptanın masasında her amırın masasında o maketlerı göreceksın 2 yıldır hepsının masasında duruyor cunku bu ınsanlara herkes saygı duyuyor o kaptanlara amırlere slm bile vemeye korkan arkadaşlar bu kadar kıskanmayın bence ;))) (rica ederim yayınlayın)
  • Yorumunuz
  • herkes uçuşa gidecek diyolar ! kedidir o kedi :)

THY kokpit ve kabinde sular bir türlü durulmuyor. Son  yıllarda hızla büyüyen filoya karşılık personel sayısında yetersiz kalınması, THY kokpit ve kabinde zaman zaman sıkıntılara neden oluyor.

Mesai sürelerinin kısaltılması ve ekip sayısının azaltılmasına rağmen uçuş sayılarının sürekli artmasıyla, operasyonel anlamda zorlanan Türk Hava Yolları, çareyi ofiste görevli pilot ve hostesleri uçuşa göndermekte buldu.

Türk Hava Yolları’nda yönetici durumunda görev yapan pilotlar ve kabin memurlarının uçuşa gönderilmesi kararı sonrası istifalar yaşandı. Uçuş öğretmenlerine minimum 50 saat uçuş şartı getirildi.Pilotların da aynı şekilde uçuşlara verilmesi talimatından rahatsız oldukları kaydedildi.


Bu arada Türk Hava Yolları, ortalama 1700 TL maaşla işe aldığı part time kabin memurlarından da umduğunu bulamadı. THY tarafından verilen eğitim sonrası göreve başlayan çok sayıda kabin memurunun istifa ettiği belirtildi. Bilindiği gibi THY, birkaç gün önce yeni bir ilan vererek kabin memuru alacağını duyurmuştu. Yeni alınacak kabin memurlarının da part time olarak görevlendirilecek olması sebebiyle kabindeki ekip sıkıntısına kalıcı çözüm bulunmasının zor olduğu belirtiliyor.

©AirportHaber

THY KABİN FOKUR FOKUR KAYNIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (147)

yorumculardan "kabahat" a ~ 6 yıl önce
İst üni olarak laf attığın kişiler hiçbir zaman stajyer olmadı önce onu doğru öğren havacılık tarihinde ilk kabin bölümünü okuyup THY Florya binasında sicilli TK ID kartlarına sahip part time memur olarak 1 sene alınlarının akı ile çalışan ve eğitimlerini alan grup oldu ve hiçbir okulun ve hiçbir başka sınıfın böyle bir ayrıcalığı olmadı. Maket yapan arkadaşımız hakkında ileri geri eğer TK çalışanıysan git eğitim müdürünün ya da o kaptanların yanında konuş bak nasıl ağzının payını veriyorlar sana;) 2011 mezunları oldukları halde bak halen bugün floryaya gitseler herkes özel ilgileniyor. Bir şirkette eğer öğrencisini müdürlere kadar kral&kraliçe gibi karşılıyorlarsa işte anla ki sen insan olarak olacak en güzel yere gelmişsin ama tabi bunu herkes tatmadığı için hepinizin anlaması da çok zor.Arkadaşımızın kendi elleri ile yaptığı maketlerde kaptanlarımızın amirlerimizin masalarında gururla duruyor ve duracakta... "yayınlarsanız sevinirim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kabahat yazan kişi ~ 6 yıl önce
istanbul üni. sivil havacılık bölümü hakkında yazan kişi kaliteni belli etmişsin orada. Allah'a şükür ist üniden gelen bir öğrenciyi herkes ayakta karşılıyor halen floryaya geldikleri zaman. Evet Ateş arkadasımızı butun kaptanlar tanıyor. Yaptıgı maketlerden ve havacılık bilgisinden dolayı hepsi onu görunce ayakta karşılayıp saygı duyuyorlar. Gisad'a suratınıza bakmadıgı ıcın kaptanlar kabın amirleri sanırım kuyrugunuza basılmıs gülerek okuduk yorumlarınızı:D:D ve gisadta hangı okulun staj yaptıgınıda cok ıyı bılıyoruz. Neyse bu kadar kıskanmayın ya. Her kaptanın masasında her amırın masasında o maketlerı göreceksın 2 yıldır hepsının masasında duruyor cunku bu ınsanlara herkes saygı duyuyor o kaptanlara amırlere slm bile vemeye korkan arkadaşlar bu kadar kıskanmayın bence ;))) (rica ederim yayınlayın)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bilgi istiyoruz ~ 6 yıl önce
Yorumunuz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY seferberlik ~ 6 yıl önce
herkes uçuşa gidecek diyolar ! kedidir o kedi :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000