29 Mayıs 2012, Salı 15:56:20

THY APAR TOPAR UÇAK VE EKİP KİRALADI

Uçucu personelin eylemi sonrası çok sayıda seferini iptal eden Türk Hava Yolları, SKY Havayolları’ndan ekibiyle birlikte iki uçak kiraladı.
  • Emeğin ne olduğunu bilmeyen fotokopi makinesi pazarlamaktan siyaset sayesinde bu milletin hakkını hukukunu çalıp servet yapan SKY ve onun malum sahiplerine bu kiralama işlemini yakıştırdım. Çalışan insanlarına para vermemek için her kılığa giren bu sözde havayollarına tavsiyem şudur THY alacağınız parayla çalışanlarınızdan kestiğiniz yarım maaşlarını ödeyin ve THY personelinin onurlu direnişi karşısında onursuzca duruşunuzla gölge etmeyin. Bu ülkede hesap sorulacak elbet çalışanın her terinde silinip gidecek bu tür şirketler. Bir tavsiyede SKY patronu tahir beye biraz yakın çevrenize çok yakıon çevrenize bakın yakında çok pislik dökülecek çok...
  • Sky hakikaten insan emeğine ne kadar saygısız olduğunu gözler önüne sermiştir,surdan kazanacağı 3-5 bin euroyu fırsat bilip,hakları ve onurları için savaşan insanlara destek olamamıştır...gerçi patron olan adam ne anlar insan hakkından,özelliklede malum kişiler... Bu arada THY 'nın kokpit ekibinede yazıklar olsun,ne oldu yılların baba kaptanlarına? orduda oldukları gibi karıları kızar diyemi korktular ?
  • Teknikte ve kabinde çalışan arkadaslar acaba aktıkları maaşları (tabii hersey sahil) ve sosyal haklarını kamuoyu ile paylaşabilecekler mı acaba? Ve bunu yaparken köylümüzün işçimizin işsizimizin emekliminizin ve hatta memurumuzun durumu ile karsilastirabilirler mı? Ben konujun yabanci oldugum icin meraktan sotuyorum Bir haksızlık varsa onlara biz de destek verelim
  • Dun gece seferinden geldigim halde butun gun gece 24 e kadar arkadaslarimla sendikamla eylemdeydim. Sadece sunu soylemek istiyorum 0 uyku ile butun gun ayakta dikilen,hakkimizi arayan ben yarin oburgun kazandigimiz zaman alacaginiz farklar zamlar gelmeyen kokpit ekibine ve arka kapilardan kacarak ucusa gidip arkadaslarimizin isten cikarildigini zannetmelerine yol actiklari icin haram olsun. Umarim o farklarla haklarla hicbir zaman mutlu olamaz hayir goremezsiniz.

Türk Hava Yolları’nda personelin eylemi sürerken şu ana kadar 100’ün üzerinde sefer iptal edildi.

Özellikle kabin ekibinin mazeret göstererek uçuşa gelmemesi sonrası uçaklarda görev alacak personel bulmakta güçlük çeken THY, çareyi uçak ve ekip kiralamakta buldu.

SKY Havayolları’ndan ekibiyle birlikte iki adet uçak kiralandı.

AirportHaber.com ÖZEL

THY APAR TOPAR UÇAK VE EKİP KİRALADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (44)

İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Emeğin ne olduğunu bilmeyen fotokopi makinesi pazarlamaktan siyaset sayesinde bu milletin hakkını hukukunu çalıp servet yapan SKY ve onun malum sahiplerine bu kiralama işlemini yakıştırdım. Çalışan insanlarına para vermemek için her kılığa giren bu sözde havayollarına tavsiyem şudur THY alacağınız parayla çalışanlarınızdan kestiğiniz yarım maaşlarını ödeyin ve THY personelinin onurlu direnişi karşısında onursuzca duruşunuzla gölge etmeyin. Bu ülkede hesap sorulacak elbet çalışanın her terinde silinip gidecek bu tür şirketler. Bir tavsiyede SKY patronu tahir beye biraz yakın çevrenize çok yakıon çevrenize bakın yakında çok pislik dökülecek çok...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yazıklar olsun SKY 'a ~ 6 yıl önce
Sky hakikaten insan emeğine ne kadar saygısız olduğunu gözler önüne sermiştir,surdan kazanacağı 3-5 bin euroyu fırsat bilip,hakları ve onurları için savaşan insanlara destek olamamıştır...gerçi patron olan adam ne anlar insan hakkından,özelliklede malum kişiler... Bu arada THY 'nın kokpit ekibinede yazıklar olsun,ne oldu yılların baba kaptanlarına? orduda oldukları gibi karıları kızar diyemi korktular ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Soru ~ 6 yıl önce
Teknikte ve kabinde çalışan arkadaslar acaba aktıkları maaşları (tabii hersey sahil) ve sosyal haklarını kamuoyu ile paylaşabilecekler mı acaba? Ve bunu yaparken köylümüzün işçimizin işsizimizin emekliminizin ve hatta memurumuzun durumu ile karsilastirabilirler mı? Ben konujun yabanci oldugum icin meraktan sotuyorum Bir haksızlık varsa onlara biz de destek verelim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Km ~ 6 yıl önce
Dun gece seferinden geldigim halde butun gun gece 24 e kadar arkadaslarimla sendikamla eylemdeydim. Sadece sunu soylemek istiyorum 0 uyku ile butun gun ayakta dikilen,hakkimizi arayan ben yarin oburgun kazandigimiz zaman alacaginiz farklar zamlar gelmeyen kokpit ekibine ve arka kapilardan kacarak ucusa gidip arkadaslarimizin isten cikarildigini zannetmelerine yol actiklari icin haram olsun. Umarim o farklarla haklarla hicbir zaman mutlu olamaz hayir goremezsiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000