02 Mart 2012, Cuma 12:40:44

THY AIR BOSNA'DA HAVLU ATTI!

Türk Hava Yolları’nın 2008 yılı sonunda ortaklık yaptığı Bosna Hersek ile ipler koptu. THY, Air Bosna’ya gönderdiği uçağı geri çekti.
  • bilip bilmeden kimseyi savunmayin.boyle balli maaslarla uzaklastirmaya can kurban.arkalarinda buyuk destek olmasa ,tanimasak ,insanlari kandiracaksiniz.boyle uzaklastirma her calisanin basina
  • Su haberin altına bilmeden yorum yazanlar sakladıklarını alalen belirtiyorlar. Thy'nin Bosna ya atadığı genel müdür yardımcısı Ali Rıza Mortasin Cemaatlere yakınlığını bırakın elinden gelse bir kasık su da boğar onları. Adamın görüşlerini bilmeyen yoktur. Altan buyukyilmazinda ondan aşağı kalır yani yok emin olun. Bunlar uzaklaştırılmak için oralara gönderildi.
  • Bu ortakligin cok faydali olacagini soyleyip Yonetimin kafasina girenler gercek musebbibi dirler bu isin. Kendileri nasil nemalandi Allah bilir artik.
  • belediye calisanindan genel mudur,olacagi bu.hamdi bey adam secmekte cok mahir gercekten
Türk Hava Yolları’nın Balkanlar’daki ilk yatırımı olan Air Bosna ile ortaklığını sonlandırmak üzere olduğu bildirildi.

THY ile Bosnalı yetkililer arasında son dönemde ayyuka çıkan anlaşmazlığın ortaklığı bitirme noktasına getirdiği, THY’nin Air Bosna filosuna gönderdiği uçağı apar topar geri çektiği kaydedildi.

Air Bosna filosundaki TC-JLR kuyruk tescilli Airbus 319 tipi uçak geçtiğimiz günlerde Atatürk Havalimanı’na getirilerek park pozisyonuna çekildi.

THY ile Air Bosna’da yaşanan sorunun asıl sebebinin henüz bilinmemesine rağmen yüzde 49 hissenin sahibi THY ile yüzde 51 hissenin sahibi Bosna Havayolları yöneticileri arasında operasyonla ilgili sorunlar yaşandığı iddia edildi.

2008 yılında ortaklık kurulmasına rağmen şirketin bir türlü istenen düzeye gelmemesi üzerine Bosnalı yetkililerin THY ortaklığını eleştirdiği ve ortaklığı sorguladıkları öğrenildi. Bosnalılar, Air Bosna’nın THY ile ortaklıktan önce çok daha iyi durumda olduğunu, şu anda şirketin eskiye oranla çok daha fazla ekonomik kayıp yaşadığı öne sürüldü.

GENEL MÜDÜRÜ THY ATAMIŞTI

2008 yılının sonunda Bosna Hersek Havayolları’nın %49 hissesini alan Türk Hava Yolları, Avrupa’da şirket satın alma yoluyla büyümeye yönelik bir adım atmıştı.
Air Bosna’nın filosunda bir adet Boeing 737-400, 1 adet Airbus A319, 2 adet ATR 72 ve 1 adet de hava taksi faaliyetlerinde kullanılmak üzere Piper Seneca uçağı bulunuyordu.

Bosna Hersek Havayolları, THY’ye 2009 yılında 6 milyon 627 bin 130 TL, 2010 yılında ise 16.641.951 TL ek yük getirmişti. 2011 yılında da henüz rakamlar açıklanmasa da ciddi bir ek yük getirmesi bekleniyor.

THY Mayıs 2011’de Altan Büyükyılmaz’ı Bosna Hersek Havayolları genel müdürlüğüne atamıştı.

Air Bosna'nın yönetim kurulunda ise 3 Bosna-Hersekli, 2 de Türk görev yapıyor.
THY AIR BOSNA'DA HAVLU ATTI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Misafir ~ 6 yıl önce
bilip bilmeden kimseyi savunmayin.boyle balli maaslarla uzaklastirmaya can kurban.arkalarinda buyuk destek olmasa ,tanimasak ,insanlari kandiracaksiniz.boyle uzaklastirma her calisanin basina

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Su haberin altına bilmeden yorum yazanlar sakladıklarını alalen belirtiyorlar. Thy'nin Bosna ya atadığı genel müdür yardımcısı Ali Rıza Mortasin Cemaatlere yakınlığını bırakın elinden gelse bir kasık su da boğar onları. Adamın görüşlerini bilmeyen yoktur. Altan buyukyilmazinda ondan aşağı kalır yani yok emin olun. Bunlar uzaklaştırılmak için oralara gönderildi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Bu ortakligin cok faydali olacagini soyleyip Yonetimin kafasina girenler gercek musebbibi dirler bu isin. Kendileri nasil nemalandi Allah bilir artik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
belediye calisanindan genel mudur,olacagi bu.hamdi bey adam secmekte cok mahir gercekten

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000