12 Mart 2013, Salı 11:15:58

PES... APRON ARACI THY PİLOTUNA ÇARPTI!

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Tel Aviv seferini yapacak uçağının pilotunun, apronda uçak etrafını kontrol ettiği sırada ayağının üzerinden Çelebi şirketine ait araç geçti.
  • celebinin kaza haberlerini ya gorunmez kaza yada talihsiz kaza diye veriyorlar.demekki pilot gorunmez adamki surucu koca bos alanda gidip ayagini eziyor ama kesin soforun kusuru yoktur pilot gidip lastigin altina ayagini koymustur.merve alcayir icin ayni ifadeler kullanildi ayagi kaydi dustu 15 mt.kaydi aracn altina kendi grdi dediler utanmadan sıkılmadan pilotta aynsini yapmstir celebi personelinde kusur olurmu hepsi isine gucune sadik egitimli insanlar
  • Yok yok bir yanlışlık var, bu kazayı da kesin TGS yapmıştır... yahu ayıptır be TGS'nin en ufak bir kazası olsa hemen alevli sarılı turunculu arka planda Flaş AHL'de kazaa !! diye verirsiniz. Ne oldu çelebi kaza yapınca fıss.. bu habercilik değil, editörlük hiç değil.. aha bu da yayınlanmaz şimdi.
  • dikkatsizlik
  • herkesi sacma yorumlarimla mesgul ettigim icin ozur dilerim ama oteki taraftan da herkesin bana gulmesini saglayip eglendirdim

Atatürk Havalimanı’nda görünmez kaza bu kez ucuz atlatıldı. Bir hafta içinde biri ölümlü iki kazanın yaşandığı apronda bu kez bir apron aracı THY pilotunun ayağını ezdi. İlginç olay dün akşam yaşandı. Türk Hava Yolları’nın TK792 sefer sayılı TC-JRR tescilli Airbus 321 tipi uçağıyla sefere hazırlanan Gonzalo Gregory Fernande adlı THY pilotu, uçuştan önce uçağın etrafını kontrol etmek için aprona indi. Akşam yaşanan olayda, 204 numaralı körükte bulunan teçhizatı almaya gelen ve THY pilotunu farketmeyen Çelebi Hava Servisi’ne ait bir traktörün şoförü, THY pilotuna çarptı.   Ayağı ezilen pilota ilk müdahaleyi sağlık ekipleri yaptı.

Talihsiz pilot daha sonra ambulansla hastaneye götürüldü. Ancak ayağı ezilen pilotun sefere devam etmesi mümkün olmadığı için Türk Hava Yolları, Tel Aviv seferi için bir başka pilot görevlendirdi.

THY’nin TK792 sefer sayılı uçuşu bir başka pilotun göreve verilmesi sonrası bir saat 30 dakika gecikmeyle havalanabildi.

 ©AirportHaber.com ÖZEL 

PES... APRON ARACI THY PİLOTUNA ÇARPTI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (46)

A.da.k ~ 5 yıl önce
celebinin kaza haberlerini ya gorunmez kaza yada talihsiz kaza diye veriyorlar.demekki pilot gorunmez adamki surucu koca bos alanda gidip ayagini eziyor ama kesin soforun kusuru yoktur pilot gidip lastigin altina ayagini koymustur.merve alcayir icin ayni ifadeler kullanildi ayagi kaydi dustu 15 mt.kaydi aracn altina kendi grdi dediler utanmadan sıkılmadan pilotta aynsini yapmstir celebi personelinde kusur olurmu hepsi isine gucune sadik egitimli insanlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ti Ci Es ~ 5 yıl önce
Yok yok bir yanlışlık var, bu kazayı da kesin TGS yapmıştır... yahu ayıptır be TGS'nin en ufak bir kazası olsa hemen alevli sarılı turunculu arka planda Flaş AHL'de kazaa !! diye verirsiniz. Ne oldu çelebi kaza yapınca fıss.. bu habercilik değil, editörlük hiç değil.. aha bu da yayınlanmaz şimdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dr report ~ 5 yıl önce
dikkatsizlik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dc3 ~ 5 yıl önce
herkesi sacma yorumlarimla mesgul ettigim icin ozur dilerim ama oteki taraftan da herkesin bana gulmesini saglayip eglendirdim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dc3 21:13 e ~ 5 yıl önce
bu arkadaş çakmadır taklitlerimden sakının..:))
dc3 e cvp yazanlara ~ 5 yıl önce
ne oldu yutamıyorsanız gargara o zaman yapın..ne dersiniz?ya da globally fosss ile uçun ödünüz b....karışsın :))

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000