12 Ekim 2010, Salı 16:59:05

Muğla'ya üçüncü havaalanı yapılacak

Türkiye'nin iki havalimanına sahip ikinci ili Muğla'ya, şimdi de dolmuş uçaklar için havaalanı yapılacak. 10 veya 20 kişilik küçük ticari ve sivil uçakların yanında, 70 kişiye kadar taşıma kapasitesi olan pervaneli uçaklar için il merkezinde üç nokta belirlendi.
  • ATM konusuna katılıyorum. Bizim bu meydan ne yazık ki Türkiyenin en kötüsü olarak literatüre geçmiştir.
  • Sıcak içersen ağzını da yakar mideni de . Sen üfleye üfleye iç, bir de küçük lokma ye ki sonra boğulup ATM'e laf söyleme.Baksana kendinden büyük konusmussun , söylediğine inanıyorsan bir zahmet yazının altına adını koy.
  • Sakın yine ATM ye vermeyin işletmesini. Ağzımız dalamandan yandı. Akıllanmak lazım.
  • Şu koca Giresun ve Ordu ya yarımşar havaalanı yapsanız kötümü olur. Bak bingöl havaalanı bile bitmek üzere oysa bingöl giresun un yarısı kadar........
Muğla Valisi Fatih Şahin başkanlığında, İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı. Şahin, burada yaptığı konuşmada Muğla'ya havaalanı kazandırma çalışmalarına başladıklarını belirterek, "Bu çalışmadan sonuç alabilmemiz için milletvekillerimize ve yerel yönetimlerimize de görev düşüyor." dedi.
 
Muğla'nın önde gelen bir turizm merkezi olarak dolmuş uçakların inip kalkabildiği bir havaalanına sahip olması gerektiğini vurgulayan Vali Şahin, "Bir ilçeden bir ilçeye, Muğla'dan yakın illerdeki ören yerlerine turistler 10 veya 20 kişilik helikopterlerle, uçaklarla taşınabilir. Bunu iller arasında da yapabiliriz. Avrupa'da çok yaygın. Biz havaalanını yaparsak, sivil havacılık öncelikli olarak gelir. Denizli yolunda, Yaraş yakınlarında devlete ait bir arazi bulduk; Muğla merkeze 10 dakika mesafede. Gökova'daki eski havaalanını da gündemimize aldık ancak oradaki okaliptüs ağaçları sebebiyle mümkün olamayacağını öğrendik. Düzeyn'de düşünülebilir ama Yaraş daha uygun gibi." şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Osman Gürün de konuya sıcak baktıklarını kaydederek, "Dolmuş uçak uygulamasını, şu anda BoraJet yapıyor. Az sayıda il arasında seferleri var. Havaalanına sahip olursak, Muğla'yı da hemen ağlarına alacaklardır. Bu konuda THY ve Ulaştırma Bakanlığı yetkilileriyle görüştük, onlar da sıcak bakıyor. İki büyük havalimanına sahip ikinci il olarak, pervaneli uçak havaalanı Muğla'ya yakışır. Özellikle 25 bin öğrencinin bulunduğu il merkezi için bu çok önemli." dedi.

(Zaman)
Muğla'ya üçüncü havaalanı yapılacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Misafir ~ 8 yıl önce
ATM konusuna katılıyorum. Bizim bu meydan ne yazık ki Türkiyenin en kötüsü olarak literatüre geçmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Sıcak içersen ağzını da yakar mideni de . Sen üfleye üfleye iç, bir de küçük lokma ye ki sonra boğulup ATM'e laf söyleme.Baksana kendinden büyük konusmussun , söylediğine inanıyorsan bir zahmet yazının altına adını koy.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Sakın yine ATM ye vermeyin işletmesini. Ağzımız dalamandan yandı. Akıllanmak lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Şu koca Giresun ve Ordu ya yarımşar havaalanı yapsanız kötümü olur. Bak bingöl havaalanı bile bitmek üzere oysa bingöl giresun un yarısı kadar........

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000