05 Ekim 2009, Pazartesi 09:03:46

MİLLETVEKİLİNİ UÇAĞA ALMADILAR

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat ile eşi Elif Özbolat'ın, İngiltere vizeleri olmadığı gerekçesiyle uçağa alınmadıkları belirtildi...
  • ya iste boyle olur, normal vatandasa vize istediklerinde goz yumarsiniz, ab ye uyelik muzakerelerine baslamis olarak daha vizesiz gidis yok, eger bu sahis fr be, nl yada almanyaya gitse serbest gidebilirdi ama ingiltere america gibi ulkeler vize istiyor, o kadar maas aliyolar 8 bin kusur zahmet etsinde konsolosluga gidip vize alsin, ha bu utanc verici diyolarsa eger bize vize uygulayan ulkelere sende uygula bak nasıl kaldiracaklar vizeyi, sadece kendinizi dusunmeyin, tum turk halkini dusunup vize isine cozum bulun,,, onlar eger vizesiz sokmuyorsa ulkeye sende vize sarti koymalisinki anlasinlar...
  • Eh be adam, bunca zamandır milletvekiliydin bilmiyordun da başına gelincemi jetonun düştü
  • zaten maaşını ben ödüyorum.benden büyük haber olmaması lazım.maaşını ödediğim kişi benden üstün olabilir mi? olsa olsa ç.ü.k olur.çok ünlü kişi.var mı gerisi.açın gözünüzü bakmayın şaşı alayınız diye bi laf ver.vergi veriyosan efendi sensin???açılımı biyerlerine tıksınlar artık np.ıp orda rahatsız olan dava etsin.bi yere kadar artık..
  • bu millet vekili arkadaşın konuyla ilgili danışmanı veya yancısı yokmudur acep? kendi hatası yüzünden milletvekili tafrası çeken orda çalışan havayolu çalışanlarının günahı ne? bu ülkenin vekili bu kadar cahil olursa milletinin ne olması beklenir?

K.Maraş Milletvekili Durdu Özbolat ile eşi Elif Özbolat, Kamer Genç ile Londra uçağına bindi. Ancak kırmızı pasaportlu Özbolat ve eşi vizeleri olmadığı için Atatürk Havalimanı’nda uçağa alınmadı

İngiltere Alevi Bektaşi Birlik ve Dayanışma Komitesi’nin davetlisi olarak ’Alevi Bektaşi Birlik ve Dayanışma Gecesi’ne katılmak üzere Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç ile birlikte Ankara’dan İstanbul Atatürk Havaalanı’na giden CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat ile eşi Elif Özbolat’ın, İngiltere vizeleri olmadığı gerekçesiyle uçağa alınmadıkları belirtildi. CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat, İngiltere’de ’Alevi Bektaşi Birlik ve Dayanışma Gecesi’ne katılmak için eşi Elif Özpolat ve Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç ile birlikte gittikleri İstanbul Atatürk Havaalanı’nda İngiltere vizeleri olmadığı gerekçesiyle uçağa alınmadıklarını açıkladı.

‘Sömürge ülkesi’ gibi

Türk milletvekili olarak havalanından çevrilmesinin seçimle iş başında gelmiş bütün milletvekillerinin ortak sorunu olduğunu belirten Özbolat, şöyle dedi: “Havaalanından döndüm. Kendimi İngiltere’nin sömürgesi gibi hissettim. İngiltere, Türkiye’deki milletvekillerinin diplomatik dokunulmazlıkları olduğunu biliyor ve buna rağmen vize şartı koşuyor. Bizden vize isteyen ülkelere biz de vize şartı koymalıyız. Onlar da vatandaşlarına ’gitmeyin’derlerse, desinler. Biz de ’gelmeyin’ deriz. Kırmızı diplomat pasaportumuzu dahi tanımıyorlar. Türkiye’nin seçilmiş parlamenterlerinin bu duruma düşmesi utanç verici.” Olayın haftasonu meydana gelmesi nedeniyle yapabilecek birşey olmadığını belirten Özbolat, “Çok üzüldüm, Pazartesi günü konuyu gündeme getirip konuyla ilgili önerge hazırlayaıp meclise sunacağım” dedi.

Genç: Yüzkarası

Milletvekillerine vize uygulasının haksızlık olduğunu savunan Kamer Genç, şunları söyledi: “Arkadaşımız vize almamış, vize alınacağından da haberi yokmuş. Aslında yanlışlık Ankara’da yapılmış. Ankara’daki THY yetkilileri, pasaport ve biletlerimize baktı. O arkadaşımıza ’Sizin vizeniz yok, gidemezsiniz’demiş olsalardı daha iyi olurdu. Zaten İstanbul’da fark ettiler. Bence bu yüzkarası bir olay. Bir milletvekilinin vize alarak İngiltere’ye girmesi büyük bir sakınca. Devleti yöneten hükümetin bunu halletmesi lazım. Biz, İngilizler geldiği zaman onlara her türlü kolaylığı sağlıyoruz, vize de aramıyoruz.”

Habertürk

MİLLETVEKİLİNİ UÇAĞA ALMADILAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

Misafir ~ 9 yıl önce
ya iste boyle olur, normal vatandasa vize istediklerinde goz yumarsiniz, ab ye uyelik muzakerelerine baslamis olarak daha vizesiz gidis yok, eger bu sahis fr be, nl yada almanyaya gitse serbest gidebilirdi ama ingiltere america gibi ulkeler vize istiyor, o kadar maas aliyolar 8 bin kusur zahmet etsinde konsolosluga gidip vize alsin, ha bu utanc verici diyolarsa eger bize vize uygulayan ulkelere sende uygula bak nasıl kaldiracaklar vizeyi, sadece kendinizi dusunmeyin, tum turk halkini dusunup vize isine cozum bulun,,, onlar eger vizesiz sokmuyorsa ulkeye sende vize sarti koymalisinki anlasinlar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Eh be adam, bunca zamandır milletvekiliydin bilmiyordun da başına gelincemi jetonun düştü

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
zaten maaşını ben ödüyorum.benden büyük haber olmaması lazım.maaşını ödediğim kişi benden üstün olabilir mi? olsa olsa ç.ü.k olur.çok ünlü kişi.var mı gerisi.açın gözünüzü bakmayın şaşı alayınız diye bi laf ver.vergi veriyosan efendi sensin???açılımı biyerlerine tıksınlar artık np.ıp orda rahatsız olan dava etsin.bi yere kadar artık..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
bu millet vekili arkadaşın konuyla ilgili danışmanı veya yancısı yokmudur acep? kendi hatası yüzünden milletvekili tafrası çeken orda çalışan havayolu çalışanlarının günahı ne? bu ülkenin vekili bu kadar cahil olursa milletinin ne olması beklenir?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000