10 Ocak 2009, Cumartesi 17:07:25

Ayjet, 7'nci dönem mezunlarını uğurladı

Ayjet Anadolu Yıldızları Uçuş Okulu, 10 Ocak 2009 tarihinde Hezarfen Havaalanı’nda mezun pilotlar, aileleri ve okul personelinin katılımı ile 7nci dönem mezuniyet törenini gerçekleştirdi.
  • bazıları nerden gelirseniz gelin pilotluğunuzu beğenmeyecektir. çünkü onlar "top gun" da yetişmişlerdir. ve başka bir yoldan yeterince pilot olunamayacağı kanaatine sahiptirler. hatta onlar için insanlar "pilot olmazlar" pilot doğarlar. bunu değiştiremezsiniz. taa ki kendi çocukları kıytrık kabul ettikleri bir uçuş okulundan mezun olup kendi yerlerini alıncaya kadar.... iyi uçuşlar
  • biz dimi çatladık :) bi iş bulsunlarda bakalım ıslatmayada gideriz
  • amma kıskandınız adamların mezuniyetini yaaa...
  • anadolu üniv. pilotaj eğitiminde bir numaradır (THY' deki eğitmen kaptan abilerimize sorarsanız cevabı alırsınız), bunu sindelde eğitim alanlarda, ayjette eğitim alanlarda bilir (atpl sınawında sindelci elemanın yorumu : "anadolu univ.den mi geliyosun ohoo o zaman geçersin -gözünde nası büyüttüyse-) yada diğer şirketlerdeki kaptanlarının ağzından dinleriz : yanıma aü dısında bi yerden gelme sivil kökenli bi pilot gelince kumandaları vermiyorum, "konusabiliyosan konus kocum beceremiceksen onuda ben yapiim" diyorum diyorlar.. ayjette sindelde bu işi PARA karşılığı yapıyorlar arkadaşlar unutmayın, iş ticarete döküldü mü güzel vatanımda herkes kazanacagi paraya bakar ay iyi öğrenci yetiştiriyim diyeni yok bunların..

Uçuş eğitimine 2005 yılında başlayan Ayjet Uçuş Okulu, 7’nci dönem mezunlarını da uğurladı.

Ayjet Uçuş Okulu tarafından yapılan açıklamada, toplam yedi dönemde uçuş eğitimi alan 145 kursiyerden, 126’sı CPL/IR ATPL (Frozen) pilot lisanslarını almaya hak kazandığı, bu mezunlardan 38’sinin THY, 18’inin SunExpress ve diğer mezunların da değişik hava yolları olmak üzere 87 Ayjet mezunu pilotun, kokpitteki yerlerini aldığı belirtildi.

Pilot lisansları tanzim edilen mezunların kısa sürede havayollarında işe başlama oranı en son mezunlar dahil %70 olduğunun belirtildiği açıklamada, sayısal başarıdan daha önemli olanın, Ayjet mezunu pilotlarla ilgili havayolu şirketlerinin takdir ve beğenilerinin kazanılması olduğu ifade edildi.

Mezun pilotlar adına konuşma yapan Oğuz Nuri Alıcı; ortak duygularını “Sevgili devre arkadaşlarım, 1,5 yıla yakın zaman içerisinde hep beraber çalıştık. Beraber uçtuk. Sınavlara girdik. Yorulduk, eğlendik ve güldük. Bu zaman dilimi içinde Ayjet’te tahmin edemeyeceğiniz kadar yeni bilgi ve beceriler edindik. Havacılık ruhunun temelini oluşturan plan, program, disiplin, tecrübe, saygı ve stres yönetimi gibi erdem ve meziyetleri burada öğrendik. Bugün bu zorlu eğitimin sonuna geldik. Ancak yarınlarda bizi daha zorlu ve sorumluluğu yüksek görevler bekliyor. Pek yakında üzerinde Türk bayrağı olan ulusal ya da özel havayolu uçaklarıyla dünyanın dört bir tarafına uçuşlar gerçekleştireceğiz. Bu uçuşları icra ederken bayrağımız gökyüzünde özgürce taşımamızı sağlayan başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm büyüklerimize ve milletimize layık birer havacı olmayı milli bir görev olarak idrak etmeli ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeliyiz” şeklinde dile getirdi.

Ayjet’ten yapılan açıklamda, yeni mezun pilotlar ile uçuş okullarının Türk Sivil Havacılığı’nda büyümeye devam edeceği, Sivil Havacılık’taki değerini daha fazla hissettireceği üzerinde duruldu.

Ayjet

Ayjet

Ayjet

Ayjet

Ayjet, 7'nci dönem mezunlarını uğurladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

pilot ~ 9 yıl önce
bazıları nerden gelirseniz gelin pilotluğunuzu beğenmeyecektir. çünkü onlar "top gun" da yetişmişlerdir. ve başka bir yoldan yeterince pilot olunamayacağı kanaatine sahiptirler. hatta onlar için insanlar "pilot olmazlar" pilot doğarlar. bunu değiştiremezsiniz. taa ki kendi çocukları kıytrık kabul ettikleri bir uçuş okulundan mezun olup kendi yerlerini alıncaya kadar.... iyi uçuşlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pilot ~ 9 yıl önce
biz dimi çatladık :) bi iş bulsunlarda bakalım ıslatmayada gideriz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mezun ~ 9 yıl önce
amma kıskandınız adamların mezuniyetini yaaa...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pilot ~ 9 yıl önce
anadolu üniv. pilotaj eğitiminde bir numaradır (THY' deki eğitmen kaptan abilerimize sorarsanız cevabı alırsınız), bunu sindelde eğitim alanlarda, ayjette eğitim alanlarda bilir (atpl sınawında sindelci elemanın yorumu : "anadolu univ.den mi geliyosun ohoo o zaman geçersin -gözünde nası büyüttüyse-) yada diğer şirketlerdeki kaptanlarının ağzından dinleriz : yanıma aü dısında bi yerden gelme sivil kökenli bi pilot gelince kumandaları vermiyorum, "konusabiliyosan konus kocum beceremiceksen onuda ben yapiim" diyorum diyorlar.. ayjette sindelde bu işi PARA karşılığı yapıyorlar arkadaşlar unutmayın, iş ticarete döküldü mü güzel vatanımda herkes kazanacagi paraya bakar ay iyi öğrenci yetiştiriyim diyeni yok bunların..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000