16 Temmuz 2015, Perşembe 10:25:30

THK'daki yolsuzluk davasında yargılama başlıyor

Türk Hava Kurumu’ndaki yolsuzluk ve rüşvet iddiaları üzerine başlatılan soruşturmada savcılık tarafından hazırlanan iddianame mahkeme tarafından kabul edildi
  • mezarlıklar kendini vazgeçilmez sanan fanilerle dolup taşmaktadır.Sevgili Osman başkan, kimse vazgeçilmez değildir...sadece vakit kaybı,eninde sonunda olacakların önüne geçilmez,senide Allah kurtarsın.
  • Sayın Yöneticiler lütfen yeter artık kendinizi makamlarınızı değilde birazda THK nu düşünün insanlar maaşlarını alamıyor, işten çıkartılıyor, gene bir sürü mahkeme işe iadeler tazmınatlar zararı kime THK ya , pilotlar, teknisyenler kendi işlerinde ehil imkanı olan insanlar kurumdan ayrılıp başka şirketlere geçiyor. Kim Kaybediyor THK. Kurum şirketleri, vakıf, genel başkanlık birbirine düşman neden,insanlar mutsuz bu durumu nasıl düzeltiriz diye bir çabanız varmı acaba, bizim için ne yapacaksınınnız, senelerdir zaten maaş artışı yapılmayan sadece kendi adamlarına zam yapan eski yönetimden maaşları ödenmeyen yeni yönetime peki biz ne yapacağız, farkınız ne neden hep filler tepişirken olan çimenlere oluyor. ancak çalışanlar olmazzsa sizin tepişecek yeriniz bile olmaz, siz yukarda rahat olabilirsiniz ama biz artık eskisi kadar rahat değiliz LÜTFEN BİRAZDA ATATÜRK'ÜN HEPİMİZE EMANETİ 90 YILLIK KURUMUN İTİBARINI NASIL DÜZELTİRİZ DİYE DÜŞÜNÜN.. HEPİMİZE FAYDASI DOKUNSUN SİZDE TARİHE GEÇİN.
  • bu vatandaş bildiğin kurumun içini boşaltmış..yeni gelen başkansa sadece thk genelbaşkanlığına dönmüş yüzünü..gökçen iktisadi işletmesindeki personel 18 gündür maaş alamıyor..yan ödemeler aylardır ödenmiyor..umurunda değil...sanki gökçen yunanistanın personeli...sivil başkan geldi dedik sevindik ama aşşağıya yansıyan hiç bir şey yok...çok yazık...milyonlarda dolar masraf yapılan pilotlar iş aramaya başladı..
  • Yazık Kurumu batırdılar. Sorsanız onlar kadar iyi iş yapan olmamıştır . Yazık, yazık

Geçtiğimiz yılın Ekim ayında başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan THK eski Başkanı Osman Yıldırım ve oğlu Emre Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 41 kişi hakkında mahkemeye sunulan iddianame kabul edildi.

Eurocopter isimli Fransız firmasından rüşvet karşılığı ambulans helikopter alınması için yapılan anlaşmanın yan sıra rüşvet paralarını aklamak için de madeni yağ aldıkları iddia edilen şüphelilerin yargılanmasına başlanacak.

İddianamede, bir numaralı şüpheli Osman Yıldırım’a, rüşvet alma, 3 kez zimmet, haksız mal edinme, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerini aklama, görevi kötüye kullanma ve sahte belge düzenlenmek suretiyle Vergi Usul Kanuna Muhalefet gibi suçlamalar yer alıyor.

Aynı soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve adli kontrol şartı ile serbest bırakılan Gökçen Havacılık Genel Müdürü Volkan Yılmazer de bu iddianame ile yeniden hakim karşısına çıkacak. 

Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede şüphelilerin cezalandırılmaları talep ediliyor.

 

THK'daki yolsuzluk davasında yargılama başlıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

kamyoncu ~ 3 yıl önce
mezarlıklar kendini vazgeçilmez sanan fanilerle dolup taşmaktadır.Sevgili Osman başkan, kimse vazgeçilmez değildir...sadece vakit kaybı,eninde sonunda olacakların önüne geçilmez,senide Allah kurtarsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THK ~ 3 yıl önce
Sayın Yöneticiler lütfen yeter artık kendinizi makamlarınızı değilde birazda THK nu düşünün insanlar maaşlarını alamıyor, işten çıkartılıyor, gene bir sürü mahkeme işe iadeler tazmınatlar zararı kime THK ya , pilotlar, teknisyenler kendi işlerinde ehil imkanı olan insanlar kurumdan ayrılıp başka şirketlere geçiyor. Kim Kaybediyor THK. Kurum şirketleri, vakıf, genel başkanlık birbirine düşman neden,insanlar mutsuz bu durumu nasıl düzeltiriz diye bir çabanız varmı acaba, bizim için ne yapacaksınınnız, senelerdir zaten maaş artışı yapılmayan sadece kendi adamlarına zam yapan eski yönetimden maaşları ödenmeyen yeni yönetime peki biz ne yapacağız, farkınız ne neden hep filler tepişirken olan çimenlere oluyor. ancak çalışanlar olmazzsa sizin tepişecek yeriniz bile olmaz, siz yukarda rahat olabilirsiniz ama biz artık eskisi kadar rahat değiliz LÜTFEN BİRAZDA ATATÜRK'ÜN HEPİMİZE EMANETİ 90 YILLIK KURUMUN İTİBARINI NASIL DÜZELTİRİZ DİYE DÜŞÜNÜN.. HEPİMİZE FAYDASI DOKUNSUN SİZDE TARİHE GEÇİN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
zzzzzzz ~ 3 yıl önce
bu vatandaş bildiğin kurumun içini boşaltmış..yeni gelen başkansa sadece thk genelbaşkanlığına dönmüş yüzünü..gökçen iktisadi işletmesindeki personel 18 gündür maaş alamıyor..yan ödemeler aylardır ödenmiyor..umurunda değil...sanki gökçen yunanistanın personeli...sivil başkan geldi dedik sevindik ama aşşağıya yansıyan hiç bir şey yok...çok yazık...milyonlarda dolar masraf yapılan pilotlar iş aramaya başladı..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vatandaş ~ 3 yıl önce
Yazık Kurumu batırdılar. Sorsanız onlar kadar iyi iş yapan olmamıştır . Yazık, yazık

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000