25 Mart 2015, Çarşamba 10:20:24

HEM TUTUKLU HEM GÜÇLÜ…

Türk hava Kurumu’nun tutuklu eski başkanı Osman Yıldırım’ın cezaevinden mektup yazdığı ortaya çıktı. Talimatlar yağdıran Osman Yıldırım’ın, bankalara da mektup yazdığı, atama yaptığı, THK Vakfı’nı idare etmekte kararlı olduğu ortaya çıktı.İşte şok mektuplar.
  • Avukat B. E de 100.000 TL ye yakin para aliyormus universiteden
  • Ya ne kadar ufak beyinlisiniz siz. Bir tane yazi sunun da gorelim hadi. Herisi hallettinizde imza mi kaldi hocamiz en azindan kendi ismi altina imzalar atiyor sizler gibi sahtelik dolandiricilik hilekarlik yok ortada. Cidden acinilacak durumdasiniz ee tabi konu bulamayinca böyle oluyor tabii. Bunlar sizin işiniz hocamiz nevin yörük yapamaz :))
  • Davada tutuklu olanlar bir bir cikmaya basladi bakalim hepsi cikinca ne diyeceksiniz o bunun adami su bunun adami dersiniz onu da hazmedemezsiniz siz...
  • rektor vekili diye yaziyorsunuz emin misiniz rektor imzali bir cok yazi fakulte sekreterliklerinde maillerde mevcut onu napacaksiniz herkesin elinde mevcut bunlar...

Türk hava Kurumu’nun tutuklu eski başkanı Osman Yıldırım’ın cezaevinden mektup yazdığı ortaya çıktı. Talimatlar yağdıran Osman Yıldırım’ın, bankalara da mektup yazdığı, atama yaptığı, THK Vakfı’nı idare etmekte kararlı olduğu ortaya çıktı.

Çeşitli yolsuzluk olayları iddiasıyla 28 Ekim 2014 tarihinde tutuklanan ve halen cezaevinde bulunan Türk Hava Kurumu eski başkanı Osman Yıldırım, Türk Hava Kurumu adına kurulan THK Vakfı için geri adım atmıyor. Halen mütevelli heyeti başkanı olduğunu ve kurumu cezaevinden yönetme ısrarından vazgeçmeyen Osman Yıldırım bir bankaya mektup yazarak kendi imzası olmadan ödeme yapılmamasını istedi.

Osman Yıldırım danışmanı olarak da atama yaptı.

THK Kurumu çatısı altında kurulan vakfa kurumun mal varlıklarını da aktardığı ortaya çıkan Osman Yıldırım’ın vakıf başkanı olarak tüm ipleri elinde tutmaya çalıştığı kaydedildi.

Öte yandan vakıfta devam eden kaos Vakıflar Genel Müdürlüğü’nü de harekete geçirdi. Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün THK Kurumu Vakfı ile ilgili inceleme başlattığı öğrenildi.

Osman Yıldırım’ın akrabalarını vakıfta çalıştırdığı da YÖK tarafından hazırlanan bir raporla da tespit edildi. Raporda Osman Yıldırım’ın elli kişiden oluşan akrabasının Türk Hava Kurumu Vakfı’nda çalıştığı YÖK denetçileri tarafından bir uyarı ile üniversiteye bildirildi. Bu kişilerin emsal kişilerden yüksek oranda maaş aldığı da raporla kayıt altına alındı.

©Airporthaber.com


 

HEM TUTUKLU HEM GÜÇLÜ…

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (99)

iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Avukat B. E de 100.000 TL ye yakin para aliyormus universiteden

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kurgucular ~ 3 yıl önce
Ya ne kadar ufak beyinlisiniz siz. Bir tane yazi sunun da gorelim hadi. Herisi hallettinizde imza mi kaldi hocamiz en azindan kendi ismi altina imzalar atiyor sizler gibi sahtelik dolandiricilik hilekarlik yok ortada. Cidden acinilacak durumdasiniz ee tabi konu bulamayinca böyle oluyor tabii. Bunlar sizin işiniz hocamiz nevin yörük yapamaz :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dava ~ 3 yıl önce
Davada tutuklu olanlar bir bir cikmaya basladi bakalim hepsi cikinca ne diyeceksiniz o bunun adami su bunun adami dersiniz onu da hazmedemezsiniz siz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
rektor ~ 3 yıl önce
rektor vekili diye yaziyorsunuz emin misiniz rektor imzali bir cok yazi fakulte sekreterliklerinde maillerde mevcut onu napacaksiniz herkesin elinde mevcut bunlar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000