21 Temmuz 2017, Cuma 19:15:00

TAV’dan yılın ilk yarısında 511 milyon avro ciro

TAV Havalimanları 2017 yılının ilk yarısında, önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 2 artışla 51 milyon yolcuya hizmet verdi.
  • havaş çalışanlarının ikramiyelerini bayram erzak yardımlarından tasarruf ederek karına kar katmış belli.iyiki 3.havalimanında yoksunuz ilahi adalet!!!
  • Ya kaç gündür bu reklam hala burda duruyo.........
  • Biraz da personelini güldürse...
  • ''Tüm hissedarlarımıza, iş ortaklarımıza ve çalışanlarımıza TAV markasını bugünlere taşıyan güvenleri ve emekleri için teşekkür ediyorum” izmir kan ağlıyor.keşke izmir çalışanları da size teşekkür etse.

Havalimanı işletmeciliğinde Türkiye’nin dünyadaki önemli markası TAV Havalimanları, 2017 yılının ilk yarısında 51 milyon yolcuya hizmet verdi. Konsolide cirosunu 2016’nın aynı dönemine göre yüzde 2 artıran şirket 60 milyon avro net kar açıkladı.

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener “Havalimanlarımızdaki yolcu trafiği 2017 yılının ikinci çeyreğinde pozitif ivmeyi yakaladı. Atatürk Havalimanı şehir çıkışlı dış hat yolcusu, nisan ayında yeniden artış göstermeye başladı ve ikinci çeyreği yüzde 3 büyümeyle tamamladı. Aynı dönemde, dış hat transfer yolcusu ise yüzde 12 arttı. Bu yılın ilk altı ayında konsolide ciromuz yüzde 2 artarak 511 milyon avroya ulaştı. Net kâr, ağırlıklı olarak finansman giderlerimizdeki düşüş nedeniyle artış gösterdi. 2017 yılı için net karda önemli artış beklentimizi koruyoruz.

Mart ayında yüzde 50 kar dağıtımı politikamız çerçevesinde 247 milyon TL temettü dağıttık. Tiflis Havalimanı’na 2016 ve 2017 yıllarından toplam 44 milyon avro tutarında yatırım yaptık ve bu havalimanındaki büyüme trendi bu kararımızın ne kadar doğru olduğunu ortaya koydu. TAV Havalimanları olarak 20 senede biriktirdiğimiz sosyal ve entelektüel sermaye ile tüm dünyada yeni iş fırsatlarını ve potansiyel havalimanı özelleştirme projelerini titizlikle araştırıyor ve takip ediyoruz. Bu yıl da portföyümüzü büyütmek için iş geliştirme ve yatırım çalışmalarına hız kesmeden devam ettik. Haziran ayında Suudi Arabistan Sivil Havacılık İdaresi (GACA) ile Yanbu, Qassim ve Hail havalimanlarının geliştirilmesi ve işletmesi için sözleşmeleri imzaladık. Medine havalimanındaki başarımızı bu havalimanlarında da tekrarlamak istiyoruz.

Temmuz ayında kurucu ortaklarımızdan Akfen Holding’in gene hissedarımız olan Groupe ADP’ye hisselerini satması işlemi hem ADP’nin Türk havacılığına güvenini gösteriyor, hem de TAV Havalimanları’nın önündeki büyüme fırsatlarını daha da genişletiyor. Tüm hissedarlarımıza, iş ortaklarımıza ve çalışanlarımıza TAV markasını bugünlere taşıyan güvenleri ve emekleri için teşekkür ediyorum” dedi.

TAV’dan yılın ilk yarısında 511 milyon avro ciro

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

kaan ~ 1 yıl önce
havaş çalışanlarının ikramiyelerini bayram erzak yardımlarından tasarruf ederek karına kar katmış belli.iyiki 3.havalimanında yoksunuz ilahi adalet!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ahl ~ 1 yıl önce
Ya kaç gündür bu reklam hala burda duruyo.........

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ogg ~ 1 yıl önce
Biraz da personelini güldürse...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
izmir ~ 1 yıl önce
''Tüm hissedarlarımıza, iş ortaklarımıza ve çalışanlarımıza TAV markasını bugünlere taşıyan güvenleri ve emekleri için teşekkür ediyorum” izmir kan ağlıyor.keşke izmir çalışanları da size teşekkür etse.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ist ~ 1 yıl önce
yakında haberleri düşer, tav merkezini ist sonrası izmire taşıyacak. Ankara yerine sizi seçtiler. bence teşekkür etmelisiniz :)
izmir ~ 1 yıl önce
izmire taşısa ne değişecek ki.yıllardır doğru düzgün zam yapmadılar. herhangi bir konuda eleştiri yaptığınızda, bir sürü başvuru var beğenmeyen çalışmasın deniyor. dedikleri gibi yapmaya hazır bir sürü çalışan var tazminatları verirlerse. o da yok haklarınızı bırakın gidin derdinler ayıp bu bir kere.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000