31 Mart 2016, Perşembe 13:36:00

HÜRKUŞ EASA uçuş testini başarıyla geçti

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. mühendisleri tarafından tasarlanan, geliştirilen ve üretilen Yeni Nesil Eğitim Uçağı HÜRKUŞ-A, Avrupa Sivil Havacılık Otoritesi (EASA) tarafından gerçekleştirilen uçuş testi sınavını başarı ile geçti.
  • Bi yerden başlamak lazım ama neden 200 yıl önceden başlıyoruz. Yolcu uçağı savaş uçağını seri üretime geçirmek için uğraşsak ya
  • Super Tucano veya AT-6 muaidili olursa müthis olur . Çoğu ülke Close Air Support için bu uçakları kullanıyor . F-16 vb maliyetli uçaklara gerek yok.
  • he he he gurur duyduk kore çakması yerli malı teyyaremizzzz...gelde gülme :))
  • arkadaşım adamlar koskoca eğitim uçağı demiş ne bagajı ne kapasitesinden bahsediyorsun breee :)

HÜRKUŞ-A Projesi kapsamında, 22-25 Mart 2016 tarihleri arasında, Avrupa Sivil Havacılık Otoritesi (EASA) Uçuş Test Pilotu ve Uçuş Test Mühendisi tarafından HUR01 ve HUR02 prototipleri ile toplam 6 sorti sertifikasyon uyum gösterim uçuşu gerçekleştirildi.

Başarı ile tamamlanan bu uçuşlarda, uçağın genel uçuş ve kullanım karakteristiği, kararlılık ve kontrol, perdövites, viril, manevra ve akrobasi kabiliyeti, seyrüsefer, gece uçuşu, insan-makine arayüzü, acil durum prosedürleri ve uçak sistemleri EASA standartlarına göre değerlendirildi.

Yapılan bu uçuşlar sonrasında, EASA Uçuş Test Pilotu ve Uçuş Test Mühendisi tarafından, Uçuş Paneli kapsamında, HÜRKUŞ Tip Sertifikasyonu’na yönelik uyumsuzluk bulunmadığı beyan edildi.

HÜRKUŞ EASA uçuş testini başarıyla geçti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Kendimizi kandırıyoruz. ~ 2 yıl önce
Bi yerden başlamak lazım ama neden 200 yıl önceden başlıyoruz. Yolcu uçağı savaş uçağını seri üretime geçirmek için uğraşsak ya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tucano ~ 2 yıl önce
Super Tucano veya AT-6 muaidili olursa müthis olur . Çoğu ülke Close Air Support için bu uçakları kullanıyor . F-16 vb maliyetli uçaklara gerek yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ascoug ~ 2 yıl önce
he he he gurur duyduk kore çakması yerli malı teyyaremizzzz...gelde gülme :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hobi ~ 2 yıl önce
evet yıllardır güney korenin dünyaya sattıgı hatta tsk nın da kullandıgı kt1 uçagı bir gecede hürkuş oldu keşke gerçekten biz yapabilmiş olsaydık gurur duyardık tıpkı agusta129 un bir gecede atak 129 oldugu gibi bize sahte osmanlıcılık oynattıran güç bu imkanları kullanmamızı istiyor bize gerçekten milli olan lazım ve bizim olan lazım
İmam Hatipoğlu ~ 2 yıl önce
80 senedir uymayıp da yapasaydım ya. Kendiliğinden olmaz ama Kore'den ama İtalya'dan ama Almanya'dan hazır alınıp modifiye edilerek üstüne konamaz mı. Maliyet bu şekilde düşmez mi? Konu-how almak ayıp mı ki bu kadar içerliyorsun. Düne kadar bunu Nike alacak para yoktu, nefesin yetmezdi. Enseyi karartmayın güzel şeyler oluyor. O Güney kore dediğin ülkenin öğrencileri gösterilerle ortalığı yakıp yıkarken ekonomik kriz olunca başbakanları tv de ağladı ve hepsi eylemleri bırakarak üniversitelerinde devletleri için para topladılar. Biz de sadece yapılanlara takoz olalım klavyeden sıkalım kuru sıkı.
mıstafa arkadaşa.. ~ 2 yıl önce
arkadaşım adamlar koskoca eğitim uçağı demiş ne bagajı ne kapasitesinden bahsediyorsun breee :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000