18 Şubat 2012, Cumartesi 18:20:00

SUNEXPRESS UÇAĞINDA TEKNİK ARIZA...

Sunexpress Havayolları'nın Frankfurt-Antalya seferini yapacak yolcu uçağı arıza yaptı, uçak bakıma alındı...
  • son bir yılda teknikden kimler gitmiş kimler gelmiş onu bir araştırda sonra yorum yap aşık olmuşsunuz şirkete ama malesef eski sun express yok artık bunu siz de çok iyi biliyorsunuz ama itiraf edemiyorsunuz....İnşallah bu işin sonu kan ile bitmez..
  • Sun Express Lufthansa'nin teknik ciddiyeti ve safety titizligiyle birebir orneklendirilerek kurulmus bir firma. Ardinda 2 Star Alliance sirketin adini tasirken, yapmasi gerekeni yapip, en ufak arizalara hatta ariza ihtimallerine kadar raporlama yapar bu firma. Yillik sirket raporlama sayilarina bakarsaniz, sunex'in sahip oldugu rakami pgs thy atlas onur raporlarinin sayisi birlesse bile bulamiyorlar. Ama halkimiz herseyin gizlendiginde iyi oldugunu sandigi icin, "sunEx'e noluyo" deniyo. Sunex'e olan hersey aslnda her havayolu sirketinin ucaklarina oluyor ama kimsenin haberi olmuyor; iste olanla olmayan bunlar...
  • Bu XG 1141 den çektiğimiz yeter ya.Her uçuşunda problem her uçuşunda problem.bu seferin olduğu gün en az 4-5 kez planlama değiştirdiğimi bilirim.
  • ceiling light butonu gevşemiştir kesin, ona da no-go demişlerdir :).. şaka bir yana sxs teknik hassasiyeti en üst seviyede olan havayolumuzdur.
Sunexpress Havayolları'nın bugün Frankfurt-Antalya seferini yapacak olan Boeing 737-800 tipi ve XG-1141 sefer sayılı uçağı teknik bir arıza yaşadı, sefere başka bir uçak tahsis edildi.

AirportHaber'in edindiği bilgiye göre; Frankfurt'tan planlanan kalkışı 13:35 olan Sunexpress uçağının kaptan pilotu, yolcularını aldıktan sonra uçakta teknik bir arıza tespit etti. Durumu kuleye bildirerek uçuşu yapamayacağını aktaran kokpit ekibi, yolcuların uçaktan tahliyesini istedi.
 
Yaklaşık 2 saat süreyle uçakta bekleyen yolcular, daha sonra Frankfurt Havalimanı'nda bekleme salonuna alındı.
 
Teknik arıza yaşayan uçak bakıma alınırken, Sunexpress Havayolları'nın sefer için yeni bir uçak tahsis ettiği ve yaklaşık 3.5 saat gecikmeli olarak saat 17:00'de Antalya'ya gitmek üzere kalkışını gerçekleştirdiği öğrenildi.

©AirportHaber Özel
SUNEXPRESS UÇAĞINDA TEKNİK ARIZA...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 6 yıl önce
son bir yılda teknikden kimler gitmiş kimler gelmiş onu bir araştırda sonra yorum yap aşık olmuşsunuz şirkete ama malesef eski sun express yok artık bunu siz de çok iyi biliyorsunuz ama itiraf edemiyorsunuz....İnşallah bu işin sonu kan ile bitmez..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Sun Express Lufthansa'nin teknik ciddiyeti ve safety titizligiyle birebir orneklendirilerek kurulmus bir firma. Ardinda 2 Star Alliance sirketin adini tasirken, yapmasi gerekeni yapip, en ufak arizalara hatta ariza ihtimallerine kadar raporlama yapar bu firma. Yillik sirket raporlama sayilarina bakarsaniz, sunex'in sahip oldugu rakami pgs thy atlas onur raporlarinin sayisi birlesse bile bulamiyorlar. Ama halkimiz herseyin gizlendiginde iyi oldugunu sandigi icin, "sunEx'e noluyo" deniyo. Sunex'e olan hersey aslnda her havayolu sirketinin ucaklarina oluyor ama kimsenin haberi olmuyor; iste olanla olmayan bunlar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Bu XG 1141 den çektiğimiz yeter ya.Her uçuşunda problem her uçuşunda problem.bu seferin olduğu gün en az 4-5 kez planlama değiştirdiğimi bilirim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
ceiling light butonu gevşemiştir kesin, ona da no-go demişlerdir :).. şaka bir yana sxs teknik hassasiyeti en üst seviyede olan havayolumuzdur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000