05 Ağustos 2016, Cuma 13:33:43

Ve o yasak kalktı; SHGM resmen açıkladı

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında alınan kararla belirli bölgelerde yasaklanan VFR uçuşları ile ilgili yasağın kalktığı SHGM tarafından duyuruldu.
  • Uçucam uçucam dedim sana Ba-na cık yapma, yapma
  • Kör bir istemiş bir göz Allah vermiş iki göz ne diyelim bahane lazımdı oldu bazılarına :) keşke SHGM 36 ay konusunda da mağdur olan öğrencilere yardımcı olsa ve çekilen bu çilenin güzel bir sonuca bağlandığını anlasak hep beraber sadece geçmişte tanınan toleransı bizlerinde hakkı olduğu şekilde kazanılmış hak olarak desteklenmesini istiyoruz o kadar lütfen birileri sesimizi duysun duyursun bu ülke de normal vatandaşlarında hakkı olmalı illa dayısı amcası olanlar hak kazanmamalı birileri duysun sesimizi lütfen
  • Cok zor duruma dustuk planlarimiz alt ust oldu basvurularimizi yaptigimiz firmalar evrak beklerken biz kalan 3-5 gunluk ucuslarimizi yapamiyoruz. Umarim bir an once acilir bu zor durumdan kurtuluruz..
  • NotamTR de halen daha kapalı ?

FETÖ mensuplarının 15 Temmuz günü gerçekleştirmeye çalıştığı darbe girişimi sonrası yayımlanan ve Türkiye genelini kapsayan NOTAM ile VFR (görerek) uçuşlara yasak getirilmişti.

NOTAM yayımlandıktan sonraki gün İstanbul ve Ankara olarak güncellenmişti. Uçuş okullarının eğitimlerinde aksamalara yol açan yasağın kaldırıldığını geçtiğimiz gün okuyucularımıza "Ve uçuş yasağı kaldırıldı" başlıklı haberimizle duyurmuştuk.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden bugün yapılan açıklamada VFR yasağının kaldırıldığı belirtildi. Açıklamada "Eğitim amaçlı VFR uçuşlarına güvenlik sebebi ile konulan sınırlama kaldırılmıştır" dendi.

İşte SHGM'dnin açıklaması;

Ve o yasak kalktı; SHGM resmen açıkladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Cık yapma ~ 2 yıl önce
Uçucam uçucam dedim sana Ba-na cık yapma, yapma

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THK zede ~ 2 yıl önce
Kör bir istemiş bir göz Allah vermiş iki göz ne diyelim bahane lazımdı oldu bazılarına :) keşke SHGM 36 ay konusunda da mağdur olan öğrencilere yardımcı olsa ve çekilen bu çilenin güzel bir sonuca bağlandığını anlasak hep beraber sadece geçmişte tanınan toleransı bizlerinde hakkı olduğu şekilde kazanılmış hak olarak desteklenmesini istiyoruz o kadar lütfen birileri sesimizi duysun duyursun bu ülke de normal vatandaşlarında hakkı olmalı illa dayısı amcası olanlar hak kazanmamalı birileri duysun sesimizi lütfen

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot ~ 2 yıl önce
Cok zor duruma dustuk planlarimiz alt ust oldu basvurularimizi yaptigimiz firmalar evrak beklerken biz kalan 3-5 gunluk ucuslarimizi yapamiyoruz. Umarim bir an once acilir bu zor durumdan kurtuluruz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
strrongpilot ~ 2 yıl önce
NotamTR de halen daha kapalı ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eğitim ~ 2 yıl önce
eğitim uçuşları diyor, tma halen kapalı. açsalar da uçuşlarımızı bakımlarımızı bir an önca yapsak.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000