01 Ekim 2015, Perşembe 19:23:22

SHGM'den havalimanlarına denetim

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) acil durumlarda yapılması gerekenlere yönelik olarak Gaziantep, Mardin, Hezarfen ve Dalaman Havaalanlarına denetim gerçekleştirildiğini açıkladı.
  • Acilen havalimanlarını denetlesinler saw dan başlasınlar durum vahimmmmmmm
  • Etfaiyecileri voleybol oynarken rahatsız etmeselermiş barı, iş niyetine tek yaptıkları aktivite zaten oynamak, onu da engellememek lazım :)
  • Rusya dan izin alin suriye deki sam havalimanini da denetleyin:) tabii putin izin verirse!
  • :) komik

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) acil durumlarda yapılması gerekenlere yönelik olarak Gaziantep, Mardin, Hezarfen ve Dalaman Havaalanlarına denetim gerçekleştirildiğini açıkladı.

SHGM'den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), acil ve beklenmedik durumlarda onaylı prosedürlere uyulup uyulmadığı ile ilgili Gaziantep, Mardin, Hezarfen ve Dalaman Havaalanlarına ürün denetimi gerçekleştirmiştir.

Uçuş emniyetinin muhafazasını teminen Eylül ayı içinde Gaziantep, Mardin, Hezarfen ve Dalaman Havaalanları’na yapılan denetlemelerde, ATC ünitelerinin Acil ve Beklenmedik Durumlar Prosedürleri uygulamaları kontrol edilmiştir.

SHGM tarafından uçuş emniyetinin muhafazasının sağlanması amacıyla plansız yerinde uygulamalı olarak yapılan ürün denetimleri ile, sivil havacılıkla ilgili görev yapan lisanslı personelin acil ve beklenmedik durumlar karşısındaki uygulamalarda standardizasyonun sağlanması hedeflenmektedir. Bu çerçevede dört havaalanına yapılan denetlemeler sırasında, görevli hava trafik kontrolörleri tarafından yayınlı ve onaylı olan “Havaalanı Acil ve Beklenmedik Durumlar Prosedürleri” kapsamında gerekli işlemlerin doğru bir şekilde yerine getirildiği tespit edilmiştir. Hava trafik kontrolörü tarafından onaylı prosedür kapsamında gerekli işlemlerin başlatılarak ilgili birimler zamanında bilgilendirilerek uçuş emniyeti ile ilgili herhangi bir olumsuzluğa yer verilmediği görülmüştür.

Denetlemeler kapsamında ayrıca, motor arızası, kuş çarpması, acil tibbi durum gibi ürün denetimleri de gerçekleştirilmiş olup, bu denetimler sonucunda; acil ve beklenmedik durumlarla ilgili yayınlı olan prosedürlere uygun davranıldığı tespit edilmekle birlikte, birtakım eksikliklerde tespit edilmiş ve eksikliklerin giderilmesi ile ilgili gerekli önleyici tedbirlerin de alınması için çalışmalar başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
SHGM'den havalimanlarına denetim

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Shgm denetlemeli ~ 3 yıl önce
Acilen havalimanlarını denetlesinler saw dan başlasınlar durum vahimmmmmmm

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Etfaiye ~ 3 yıl önce
Etfaiyecileri voleybol oynarken rahatsız etmeselermiş barı, iş niyetine tek yaptıkları aktivite zaten oynamak, onu da engellememek lazım :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sam ~ 3 yıl önce
Rusya dan izin alin suriye deki sam havalimanini da denetleyin:) tabii putin izin verirse!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Esas ~ 3 yıl önce
Esed'den izin almak lazim, ama bizim muktedir, muhatap aldiniz diye sinirlenir.
peron ~ 3 yıl önce
:) komik

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000