31 Aralık 2011, Cumartesi 09:46:44

HAVACILIK SEKTÖRÜNE MESAJ VAR

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, SHGM Genel Müdürü Bilal Ekşi ve DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal, yeni yıl için birer mesaj yayınladı.
  • SHGM kendi hata yapınca tık yok.
  • Havacilik 3-4 tane adamin (Binali Bilal Orhan ve Temel ) iki dudagi arasindan ne cikacak diye bakarak yapilamayacak kadar teknik bir istir. Dileriz artik 2012 de bunu kavrayan birileri cikarda su ulkede biraz ilerler. AAAmin
  • haberin fotoğrafı çok güzel. kaderin bir cilvesi olabilir mi?
  • DHMİ'nin 2012 hedferinden biride "Kurumun geleceğiyle ilgili belirsizliği yok etmek suretiyle personelimizin yarınını görerek, geleceğe güvenle bakmasıyla performansını artırmak" olsaydı.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım yeni yıl mesajında,

“2011 yılını sevinç ve üzüntüleriyle geride bırakıyoruz. Tüm çalışmalarımızda emeği geçen çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. 2011 yılı bitmeden yeni teşkilat yapılanmamızı gerçekleştirerek çağın gerektirdiği değişimi yakalamış dinamik bir yapıya kavuştuk. 2012 yılında da bundan önceki yıllarda olduğu gibi hizmet kalitemizi daima arttırarak; Türkiye'nin gelişimi, toplumun kalkınması ve cumhuriyetimizin 100. yılı için koyduğumuz hedeflere ulaşmada gerekli her türlü gayret ve kararlılığı göstermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

EKŞİ: BAĞIMSIZ DENETİMLER ARTACAK

SHGM Genel Müdürü Bilal Ekşi de, havacılık faaliyetlerinin uçuş emniyeti ve havacılık güvenliğinden taviz vermeden yürütülmesi amacıyla gerçekleştirdikleri düzenleme ve denetleme faaliyetlerine dikkat çekti ve 2011 yılında bu alanda önemli mesafe kaydedildiğini bildirdi.

2012 yılına ilişkin ise şu ifadeleri kullandı: “ 2012 yılında Türk sivil havacılığının gelişimine çok daha önemli katkılar sağlayacağını ve ülkemizin havacılık alanındaki başarılarının dünya çapında artarak devam edeceğini ümit ediyoruz. SHGM olarak, 2012 yılında sektörümüzle paydaş olduğumuz bilinci ile 2023 ulusal hedeflerimizi gerçekleştirmek için hareket edeceğiz. Bu çerçevede mevzuatımızın sektörel ihtiyaçların önünde yürüyeceği, denetimlerin daha da etkinleştirilerek sürdürüleceği, kalitenin tüm çalışanlarımızın havacılıkta çalışma kültürü haline getirileceği; bu yöndeki çabalarımızı artıracağımız bir yıl olacaktır. 2012 yılının, sektörümüzle başlattığımız çalıştayların semeresinin alındığı, bağımsız denetim kuruluşları ile denetimde etkinliğin artırıldığı, uçak ve parça üretimi ile ilgili mevzuatın tamamlandığı, denetimde performans bazlı uygulamaların hayata geçirildiği ve eğitimlerde akademik kuruluşların daha fazla rol aldığı bir yıl olmasını hedefliyoruz."

DHMİ’NİN 2012 HEDEFLERİ NELER?

DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal da yeni yıl mesajında Türk sivil havacılığının gelişimine ait bilgiler verdi.

Birdal mesajında şu sözlere yer verdi: “2011 yılının bu son günlerinde ise hedeflediğimiz 125 milyon yolcu seviyesine yaklaşmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Hava ulaştırma sektöründe gerçekleştirilen yap-işlet-devret projelerinde; inşa edilen yolcu terminallerinin toplam bedeli 1.7 milyar doları buldu. Sektörde yaratılan fiili kapasite ise 65.5 milyon yolcu/yıla yükseldi. Bu tutarın tamamı kamu kaynağı kullanılmadan, tamamen özel sektör imkânlarıyla finanse edildi. İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç-Dış Hatlar Terminal Binalarının Kiralama İhalesi 17 Kasım 2011 tarihinde yapıldı ve yeni bir İç Hatlar Terminali inşası için çalışmalar başladı. Mersin ve Adana illeriyle Çukurova Bölgesi’ne hizmet vermesi amacıyla, konvansiyonel boyutlarda yapımı planlanan Çukurova Bölgesel Havaalanı’nın ise 15 Aralık 2011 tarihinde ihalesi gerçekleştirildi. Milas Bodrum Havalimanı Dış Hatlar Terminal Binası (YİD) Projesi’nin 2012 Mart başına kadar tamamlanması bekleniyor. Zafer Bölgesel Havaalanı YİD Projesi’ne ilişkin işin, 30 Ağustos 2013 tarihinde hizmete verilmesini hedefliyoruz. Kocaeli Cengiz Topel Havaalanı 2 Aralık 2011 tarihinde sivil hava trafiğine açıldı. Kastamonu Havaalanı’nın 2012 yılında tamamlanarak hizmete verilmesi planlanıyor. Birçok havaalanımızın kapasitesini artırıyor, terminal binalarını yeniliyoruz.”

HAVACILIK SEKTÖRÜNE MESAJ VAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 6 yıl önce
SHGM kendi hata yapınca tık yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Havacilik 3-4 tane adamin (Binali Bilal Orhan ve Temel ) iki dudagi arasindan ne cikacak diye bakarak yapilamayacak kadar teknik bir istir. Dileriz artik 2012 de bunu kavrayan birileri cikarda su ulkede biraz ilerler. AAAmin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
haberin fotoğrafı çok güzel. kaderin bir cilvesi olabilir mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
DHMİ'nin 2012 hedferinden biride "Kurumun geleceğiyle ilgili belirsizliği yok etmek suretiyle personelimizin yarınını görerek, geleceğe güvenle bakmasıyla performansını artırmak" olsaydı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000