19 Mayıs 2017, Cuma 09:42:54

Atatürk Havalimanı için flaş karar

Atatürk Havalimanı'nın 3 yıl sonra charter seferlere açılması kararı alındı.
  • Az bile 3. dünya ülkesi Türkiye'ye.
  • Kimi kandırıyorsunuz ki. Birincisi; Seviye 3 tarifesi koordine edilen bir havaalanı AHL, boş slot varda mı charter'a verecek . Sonra meydan dhmi'nin sen hangi yetki ile kimin geleceğine karar verdim diyorsun. Biraz reklamları bırakın da dişe dokunur iş yapın. Herkes de çıkıp helal olsun Shgm de iyi işler yapıyor desin. İkincisi; Şu an 2017 kış dönemi tahsisleri de yapıldı bitti. Yani bu talimatın yürürlük tarihi 29 mart 2018. (2018 yaz dönemi) zaten o tarihte İstanbul Yeni Havalimanı açılmış olacak ve AHL sadece genel havacılık ve iş jetlerine açık olacak. O karar daha ihale döneminde verilmişti. Sözün özü birileri Sayın Kesiciye boş kağıt imzalatmış yine. Ne diyelim hayırlısı olsun
  • "Atatürk Havalimanı'nın 3 yıl sonra charter seferlere açılması kararı alındı." yani 2020 de mi? "Atatürk Havalimanı'nın 3 yılın ardından charter seferlere açılması kararı alındı"
  • Eger Atatürk özele açilır thy ye kapatilirsa thy tek bilet satamaz bu yeni ucube havalimanına. Adam neden alsın ki. Istanbula gelecek sonra havalimanından 2saat yol daha.... Zaten bu ucube havalimani açılmayacak. Dolgu üzerine yalilan pistler patır patır çöküyor. Hemde daha şimdiden. Çöken yer tekrar yapıliyor. Baska yerden tekrar çöküyor. Bölgedeki rüzgar kuvvetinden hiç bahsetmiyorum. Allah akil fikir versin bunda imzası olanlara..

Atatürk Havalimanı'nın 3 yıl sonra charter seferlere açılması kararı alındı.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün aldığı kararla yolcu sayısındaki azalmalar ve talepler göz önüne alınarak alınan karar, SHGM tarafından yayımlandı.

Sivil Havacılık Genel Müdür Vekili Bahri Kesici imzasıyla yayımlanan talimatta 'yeni bir düzenlemenin yapılması gerekliliği ortaya çıkmıştır' denildi.

Hatırlanacağı üzere Atatürk Havalimanı 2014 yılında yoğunluk göz önünde bulundurularak charter seferlere kapatılmıştı.

TALİMAT İÇİN TIKLAYINIZ...

Atatürk Havalimanı için flaş karar

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Kurdi ~ 1 yıl önce
Az bile 3. dünya ülkesi Türkiye'ye.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Koordineli meydan ~ 1 yıl önce
Kimi kandırıyorsunuz ki. Birincisi; Seviye 3 tarifesi koordine edilen bir havaalanı AHL, boş slot varda mı charter'a verecek . Sonra meydan dhmi'nin sen hangi yetki ile kimin geleceğine karar verdim diyorsun. Biraz reklamları bırakın da dişe dokunur iş yapın. Herkes de çıkıp helal olsun Shgm de iyi işler yapıyor desin. İkincisi; Şu an 2017 kış dönemi tahsisleri de yapıldı bitti. Yani bu talimatın yürürlük tarihi 29 mart 2018. (2018 yaz dönemi) zaten o tarihte İstanbul Yeni Havalimanı açılmış olacak ve AHL sadece genel havacılık ve iş jetlerine açık olacak. O karar daha ihale döneminde verilmişti. Sözün özü birileri Sayın Kesiciye boş kağıt imzalatmış yine. Ne diyelim hayırlısı olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
öyle biri ~ 1 yıl önce
"Atatürk Havalimanı'nın 3 yıl sonra charter seferlere açılması kararı alındı." yani 2020 de mi? "Atatürk Havalimanı'nın 3 yılın ardından charter seferlere açılması kararı alındı"

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Olmaz ~ 1 yıl önce
Eger Atatürk özele açilır thy ye kapatilirsa thy tek bilet satamaz bu yeni ucube havalimanına. Adam neden alsın ki. Istanbula gelecek sonra havalimanından 2saat yol daha.... Zaten bu ucube havalimani açılmayacak. Dolgu üzerine yalilan pistler patır patır çöküyor. Hemde daha şimdiden. Çöken yer tekrar yapıliyor. Baska yerden tekrar çöküyor. Bölgedeki rüzgar kuvvetinden hiç bahsetmiyorum. Allah akil fikir versin bunda imzası olanlara..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Komik ~ 1 yıl önce
Zaten havalimanlari sehirdisinda olmasi gerekir avrupada nerdeyse butun havalimanlari boyledir. Bu hem sirketler icin hem de civarda yasayan insanlar icin iyidir. Bkz. Noise abatement Procedures. Ayrica dolgu olan havalimani coker batar aman efendim olmaz yorumlari sadece komiktir. Bkz Ordu-Giresun havalimani. Ayrica bolgedeki ruzgar kuvvetleri limit ustu degildir.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000