28 Haziran 2013, Cuma 08:45:29

SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI ADI GÜNDEME ALINIYOR

Hükümet 2011'de çalıştaylarla başlattığı Alevi açılımını canlandırmak için harekete geçti. Çalışmalar kapsamında, Dersim operasyonunda görev alan pilotlardan Sabiha Gökçen'in adını taşıyan hava alanının isminin değiştirilmesi de öneriler arasında..
  • YAVUZ SULTAN SELIM 3. KOPRUNUN ADI OLARAK TARTISMA YARATIRKEN SABIHA GOKCEN NIYE DEGISTIRILMEK ISTENIRKI ATATURK OYLE BIR KORKU SALMIS KI ICINIZE ISTESENIZ DE O KORKUDAN VAZGECEMEYECEKSINIZ VE NE YAPARSANIZ YAPIN ATATURK UN KURDUGU CUMHURIYETI ASLA YIKAMIYACAKSINIZ
  • Atatürk'e düşman olan atatürkün ismini silmeye çalışan bir hükümet sevmediği beğenmediği standartları çamur atıp cahil halkı nasıl düşman ettirir tabiki tarihi çarpıtarak!
  • Alevi kardeşlerimiz genelde, okumuş entellektüel diyalektik materyalist bakış açısı ile gündemi doğru yorumlayan aydın kişilerdir. Gezi Direnişi ile başlayan süreçte oligarşinin aldığı yaraları sarmak ve 3. köprü adı ile yarattığı gereksiz gerginlikten sonra Alevilere şirin gözükmek için olmadık çalıştay kurup ardından da Atatürk ün manevi kızı Sabiha Gökçen nin isminin yaşatıldığı havaalanın adını değiştirmeye kalkışmasını doğru yorumlayacaklardır. Birileri gündemi değiştirmeye çalışıyor, birileri farklı gerginlikler çıkarıp hatasını ört bas etmeye çalışıyor. 10 yıldır aynı oyun sıktı artık. Yeter!
  • 13bin insan magarada katledilmis,vah vahh..Vatan hainlerinin yeri cehennemdir,sana bunu ingiliz baban anlatmamis belli.Bunlar AKP sayesinde iyi gunleriniz,sadece konusmakla kalacaksiniz ama.Kafanizdaki hayal asla gercek olmicak.BU memlekette cok sabiha gokcenler var.Onlar daha sana son sozunu soylemediler,bakalim o gun geldiginde hangi magarada olucan.Simdiden kandilde yerini ayirt istersen,baska gidecek yeriniz yok.Sabihalar da aramak icin fazla ugrasmasin.

Başbakan Erdoğan'ın talimatıyla 2011'de çalıştaylarla başlatılan Alevi açılımında atılacak yeni adımlar belirlendi. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ başkanlığındaki heyet Alevi açılımını hızlandıracak çalışmalara başladı. Bozdağ başkanlığındaki AK Parti Grup Başkanvekillerinin de yer aldığı üst düzey heyet, önümüzdeki hafta bir toplantı yaparak, Alevi Çalıştayları'nda ortaya çıkan talepler doğrultusunda atılacak yeni adımları belirleyecekler.

RAPOR BAŞBAKAN'A SUNULDU

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre Bozdağ'ın bu hafta başında Alevi Çalıştaylarının ardından şimdiye kadar atılan adımların yer aldığı bir raporu Başbakan'a sunduğu öğrenildi. Bozdağ başkanlığındaki heyetin yaptıkları çalışmaların ayrıntıları da belli oldu. Dersim operasyonunda görev alan pilotlardan Sabiha Gökçen'in adını taşıyan havaalanının isminin değiştirilmesinin de önerildiği raporda, Alevi vatandaşlar için atılan adımlar şöyle sıralandı: 'Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ders kitaplarında Alevilik konusu işlenmeye başlandı','Muharrem ayında 45 Alevi Dedesi yurt dışındaki Alevi vatandaşlarımıza hizmet için yurt dışına gönderildi', 'Üniversitelere Alevi Araştırma Merkezleri açıldı', 'Madımak Oteli, Bilim ve Kültür Merkezi'ne dönüştürüldü', '13 Alevi Klasiği Türkçe'ye çevrildi', 'Cemevi sayısı AK Parti iktidarı döneminde 300'ün üzerine çıkarıldı.'

KATLİAMI HATIRLATIYOR

Raporda, tarihe Dersim Katliamı olarak geçen hava saldırısında görev alan Sabiha Gökçen'in isminin verildiği havalanının isminin değiştirilmesi de önerildi. Hükümet, Dersim katliamını hatırlattığı için Alevilerin rahatsız olduğu havaalanının adının değiştirilmesini gündemine aldı. Sabiha Gökçen isminin değiştirilmesi açılım kapsamında atılacak ilk adımlardan biri olacak. Gökçen, katliamın ardından verdiği bir röportajında şu itiraflar da bulunmuştu: 'Dersim'deki uçuşlarım daha heyecanlı olmuştur... İnsan evvela bombalarını atıyor, bundan makineli tüfeğe geçiyor. Dersim'deki ilk bombardımanın heyecanını unutamam.'

SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI ADI GÜNDEME ALINIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

YUYU ~ 5 yıl önce
YAVUZ SULTAN SELIM 3. KOPRUNUN ADI OLARAK TARTISMA YARATIRKEN SABIHA GOKCEN NIYE DEGISTIRILMEK ISTENIRKI ATATURK OYLE BIR KORKU SALMIS KI ICINIZE ISTESENIZ DE O KORKUDAN VAZGECEMEYECEKSINIZ VE NE YAPARSANIZ YAPIN ATATURK UN KURDUGU CUMHURIYETI ASLA YIKAMIYACAKSINIZ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
baştaki! ~ 5 yıl önce
Atatürk'e düşman olan atatürkün ismini silmeye çalışan bir hükümet sevmediği beğenmediği standartları çamur atıp cahil halkı nasıl düşman ettirir tabiki tarihi çarpıtarak!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TYLER ~ 5 yıl önce
Alevi kardeşlerimiz genelde, okumuş entellektüel diyalektik materyalist bakış açısı ile gündemi doğru yorumlayan aydın kişilerdir. Gezi Direnişi ile başlayan süreçte oligarşinin aldığı yaraları sarmak ve 3. köprü adı ile yarattığı gereksiz gerginlikten sonra Alevilere şirin gözükmek için olmadık çalıştay kurup ardından da Atatürk ün manevi kızı Sabiha Gökçen nin isminin yaşatıldığı havaalanın adını değiştirmeye kalkışmasını doğru yorumlayacaklardır. Birileri gündemi değiştirmeye çalışıyor, birileri farklı gerginlikler çıkarıp hatasını ört bas etmeye çalışıyor. 10 yıldır aynı oyun sıktı artık. Yeter!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
haine bak ~ 5 yıl önce
13bin insan magarada katledilmis,vah vahh..Vatan hainlerinin yeri cehennemdir,sana bunu ingiliz baban anlatmamis belli.Bunlar AKP sayesinde iyi gunleriniz,sadece konusmakla kalacaksiniz ama.Kafanizdaki hayal asla gercek olmicak.BU memlekette cok sabiha gokcenler var.Onlar daha sana son sozunu soylemediler,bakalim o gun geldiginde hangi magarada olucan.Simdiden kandilde yerini ayirt istersen,baska gidecek yeriniz yok.Sabihalar da aramak icin fazla ugrasmasin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mahmut ~ 5 yıl önce
senin ben insanlığını.... anladın sen onu..

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000