01 Eylül 2008, Pazartesi 11:48:01

Pegasus’a ‘Gülce’ geldi

Türkiye’nin Low Cost Carrier havayolu şirketlerinden Pegasus Havayolları, 12 olan Boeing 737-800 tipi uçak sipariş sayısını 24’e yükseltti.
  • Öncelıkle ali sabancı nie havacılığa soyundu analamak cok guç pegasus bır zamanlar en kotu 10 000 000 dolar kar ederken şmd eksılerde karslı arkadaşların havacılıktan analmadıgıda cok barız bellı pegasus alı sabancının fabrıkası deıl orda yaptıklarını burdada uygulamaya devam ederse sanırım bu ucaklar yenı sahıbını beklemeye başlayacaklar PEGASUS olmadan bı turk havacılığı duşunulemez lutfen bıraz kepimizi elimize alıp duşunelım
  • merak ediyorum gelen bu yeni uçaklarla kimler uçacak? bu sezon boyunca %37 lik bir oranda kaptan, yardımcı kaptan ve kabin amirleri istifası yaşanırken? 3 senedir zam yapılmayan bir firmada sanırım yeni uçakların paraları, 4 sene önce pegasus satın alınırken yapıldığı gibi maaşlarda %40 azaltma yoluyla karşılanacak.. :))
  • ben bir karslı olarak bu sataşmayı okudum çok çokmu üzüldüm. be kardesim siz tamin ettiğim havayolu şirketinde görevlisiniz. ayağınız taşa teğende kalbinizi yoklayın.açaba suç kimde. 1 rakabetmi. 2 gsa yetersizmi.3 sizdemi. biz yinede PEGASUS'UN KARSA UÇMASINI İSTİYORUZ. biz sözümüzde durduk. dabansızlar kaçtı.
  • lutfen rakip firmalar yorum yazmayalım

Pegasus Havayolları, sipariş ettiği 24 adet Boeing 737-800 yeni nesil uçağın üçüncüsünü 29 Ağustos’ta teslim aldı. 189 kişi kapasiteli Boeing 737-800’ün filoya katılmasıyla Pegasus’un filo yaşı daha da gençleşti. 

Boeing 737-800 tipi yeni nesil uçağa, Pegasus Ailesi’nin mühendislik  departmanında görev yapan Hüseyin Özdilek isimli personelin yeni doğan ikiz kızlarından Gülce’nin ismi verildi. Boeing uçaklardan ilkine Ali Sabancı’nın annesinin adı olan “Hayırlı” ve ikincisine ise “Hanım” ismi verilmişti. Pegasus 12 uçaklık ilk siparişini Kasım 2005 yılında gerçekleştirmişti.

Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı “Pegasus Ailesi olarak Boeing’ten sipariş ettiğimiz 24 uçağımızdan üçüncüsünü teslim almanın heyecanını yaşıyoruz. Misafirlerimiz Boeing 737’lerin sağlamış olduğu konfordan çok memnunlar. Pegasus Havayolları 2013 yılına kadar uçak sayısını 30’a çıkaracak” diye konuştu.

 

Pegasus’a ‘Gülce’ geldi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Rumuz ~ 10 yıl önce
Öncelıkle ali sabancı nie havacılığa soyundu analamak cok guç pegasus bır zamanlar en kotu 10 000 000 dolar kar ederken şmd eksılerde karslı arkadaşların havacılıktan analmadıgıda cok barız bellı pegasus alı sabancının fabrıkası deıl orda yaptıklarını burdada uygulamaya devam ederse sanırım bu ucaklar yenı sahıbını beklemeye başlayacaklar PEGASUS olmadan bı turk havacılığı duşunulemez lutfen bıraz kepimizi elimize alıp duşunelım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 10 yıl önce
merak ediyorum gelen bu yeni uçaklarla kimler uçacak? bu sezon boyunca %37 lik bir oranda kaptan, yardımcı kaptan ve kabin amirleri istifası yaşanırken? 3 senedir zam yapılmayan bir firmada sanırım yeni uçakların paraları, 4 sene önce pegasus satın alınırken yapıldığı gibi maaşlarda %40 azaltma yoluyla karşılanacak.. :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
karslı ~ 10 yıl önce
ben bir karslı olarak bu sataşmayı okudum çok çokmu üzüldüm. be kardesim siz tamin ettiğim havayolu şirketinde görevlisiniz. ayağınız taşa teğende kalbinizi yoklayın.açaba suç kimde. 1 rakabetmi. 2 gsa yetersizmi.3 sizdemi. biz yinede PEGASUS'UN KARSA UÇMASINI İSTİYORUZ. biz sözümüzde durduk. dabansızlar kaçtı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SERMİYAN ~ 10 yıl önce
lutfen rakip firmalar yorum yazmayalım

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000