10 Aralık 2011, Cumartesi 13:27:08

PEGASUS PİLOTU, KULENİN TALİMATINI YANLIŞ MI ANLADI?

Pegasus Havayolları uçağında onlarca yolcunun ölümle burun buruna gelmesine neden olan olayla ilgili önemli bir ayrıntı ortaya çıktı.
  • Siz yatın kalkın halinize dua edin Diyarbakır, Konya, Malatya, Kayseri vb. havalanlarında görev yapan askeri kuleciler nöbetçi oldukları gün 24 saat tek başına nöbet tutuyorlar. Hemde sizin aldığınız maaşın yarısına yapıyorlar bu işi. Siz kalkışsınız hala çok çalışıyoruz diyorsunuz, zaten günlük mesainizin yarısını dinlenmekle geçiriyorsunuz birde şikayet etmeyin avrupa standartı diye. Askeri Kuleci ne yapsın kendini kuledenmi atsın ???
  • ehhh yerdeki kontrolorude avrupa standartlarının bu kadar altında calıstırırsanız olacagı bu... daha kotuleri olmasın umalım
  • Başlık yanlış, cogu yorumlar yanlış ve gereksiz, ama ağızı olan konuşan hesabı herkez birşey yazıyor, laf olsun, torba dolsun.... Arkadaslarımıza büyük gecmis olsun....
  • Kendini bu kadar belli etmeseydin be anlaşıldı senin sıkıntın:)))) hadi bakiim hadi :))))))))
Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Ercan Havaalanı'na gitmek üzere havalanan uçağın, kalkıştan hemen sonra bir başka uçakla çarpışma tehlikesi yaşadığı olaya ilişkin önemli bir bilgiye ulaşıldı.

Airporthaber'e gelen bilgiye göre, Pegasus Havayolları ile kulenin talimat konusundaki anlaşmazlığı az kalsın faciayla sonuçlanıyordu.

Pegasus Havayolları uçağının kaptan pilotunun,  kulenin 7 bin feet'e tırman talimatını 17 bin feet'e tırman olarak anladığı ve bu yüzden facianın eşiğine gelindiği kaydedildi.
 

PEGASUS PİLOTU, KULENİN TALİMATINI YANLIŞ MI ANLADI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (62)

Misafir ~ 6 yıl önce
Siz yatın kalkın halinize dua edin Diyarbakır, Konya, Malatya, Kayseri vb. havalanlarında görev yapan askeri kuleciler nöbetçi oldukları gün 24 saat tek başına nöbet tutuyorlar. Hemde sizin aldığınız maaşın yarısına yapıyorlar bu işi. Siz kalkışsınız hala çok çalışıyoruz diyorsunuz, zaten günlük mesainizin yarısını dinlenmekle geçiriyorsunuz birde şikayet etmeyin avrupa standartı diye. Askeri Kuleci ne yapsın kendini kuledenmi atsın ???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
ehhh yerdeki kontrolorude avrupa standartlarının bu kadar altında calıstırırsanız olacagı bu... daha kotuleri olmasın umalım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Başlık yanlış, cogu yorumlar yanlış ve gereksiz, ama ağızı olan konuşan hesabı herkez birşey yazıyor, laf olsun, torba dolsun.... Arkadaslarımıza büyük gecmis olsun....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Kendini bu kadar belli etmeseydin be anlaşıldı senin sıkıntın:)))) hadi bakiim hadi :))))))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000