25 Ağustos 2015, Salı 09:32:22

Ordu-Giresun yüzleri güldürdü

Avrupa ve Türkiye'nin denize dolgu yapılarak inşa edilen ilk havalimanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı'na, 22 Mayıs'tan bu yana 350 sefer gerçekleştirildi
  • ortalama gunde 4 ucak ve 143 dolu koltuk. oysaki gunde 3 ucus var toplamda benim bildigim :) ama bu lokasyon icin THY 777 ve 340lari onu bilemem...
  • Ne oldu şu İLS kalibrasyon işi,Uçak tatilden döndümü?
  • Ordu-Giresun hava alanı her türlü beklenenden daha fazla talep görecektir bu iki şehir büyümek zorunda var mı bu kadar bakir kalmış bir coğrafya karadeniz bölgesinde ,bu bölge sanayiyle değil turizmle kalkınacak kimin zoruna giderse gitsin bir ihtiyaçtı,tabiki kış sezonu bu kadar yoğun olmayacak fakat genel ortalama uçuş sayısı bizde arttıkça çevre hava alanlarına olan Ordu Giresun talebi azalacak saygılar.
  • Bölge halkı hala ağırlıklı olarak samsun ve Trabzon havalimanlarını kullanmakta çünkü Ordu Giresun çok pahalı. Trabzon 1 ise Ordu Giresun 2 yerine göre 3.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu 'nun 22 Mayıs'ta açılışını yaptığı Ordu- Giresun Havalimanı'nı, 3 ayda yaklaşık 50 bin yolcu kullandı.

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, büyük coşkuyla açılışı gerçekleşen havalimanının hizmet vermeye devam ettiğini belirtti.

Deniz üzerine kurulan havalimanının açılışının ardından 3 ayın geride kaldığını anımsatan Balkanlıoğlu, havalimanına şu ana kadar 175 uçağın indiğini, 175 uçağın da kalktığını söyledi.

Vali Balkanlıoğlu, 350 seferin yapıldığı havalimanını şu ana kadar 49 bin 938 yolcunun kullandığını ifade ederek, rakamların oldukça iyi olduğunu, havalimanında yoğunluğun gelecek aylarda da devam edeceğini kaydetti.

Şu ana kadar sis nedeniyle 8 seferin iptal edildiği havalimanında gün geçtikçe aksaklıkların da giderildiğine dikkati çeken Vali Balkanlıoğlu, "Artık bölge halkı kendi havalimanlarını kullanarak ilimize gidip gelebiliyor. Onlar için çok büyük kolaylık oldu" dedi.
Vali Balkanlıoğlu, ekim ayından itibaren havalimanında sefer sayısının artırılacağını sözlerine ekledi.

Ordu-Giresun yüzleri güldürdü

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

fatih mutlu ~ 3 yıl önce
ortalama gunde 4 ucak ve 143 dolu koltuk. oysaki gunde 3 ucus var toplamda benim bildigim :) ama bu lokasyon icin THY 777 ve 340lari onu bilemem...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DHMİ ~ 3 yıl önce
Ne oldu şu İLS kalibrasyon işi,Uçak tatilden döndümü?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ILS TAMAM ~ 3 yıl önce
ILS chartı 29 Hazi,ran'da yayınlandı. DHMİ sitesinden ulaşabilirsiniz.
Mustafa Doğan ~ 3 yıl önce
Ordu-Giresun hava alanı her türlü beklenenden daha fazla talep görecektir bu iki şehir büyümek zorunda var mı bu kadar bakir kalmış bir coğrafya karadeniz bölgesinde ,bu bölge sanayiyle değil turizmle kalkınacak kimin zoruna giderse gitsin bir ihtiyaçtı,tabiki kış sezonu bu kadar yoğun olmayacak fakat genel ortalama uçuş sayısı bizde arttıkça çevre hava alanlarına olan Ordu Giresun talebi azalacak saygılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mehmet ~ 3 yıl önce
Bölge halkı hala ağırlıklı olarak samsun ve Trabzon havalimanlarını kullanmakta çünkü Ordu Giresun çok pahalı. Trabzon 1 ise Ordu Giresun 2 yerine göre 3.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000