19 Aralık 2011, Pazartesi 11:04:12

YOLCULAR ÇİLEDEN ÇIKTI!

Fransa’da hava taşımacılığını altüst eden güvenlik görevlilerin grevi dördüncü gününde de devam ediyor.
  • Neden sakin duruyorlaki; cıksanıza bankoların ustune bagırsalar ya; ıclerınden bırı cıkıp dese ya sarkosy gelecek bızı gonderecek deseler ya ne duruyorlar
Bugün Lyon Saint Exupery’den yapılacak seferlerin yüzde 30’unun iptal edilmesi beklenirken, Paris Roissy ve Charles Degoulle ile Toulouse havalimanlarında aksamaların devam edeceği kaydedildi.
 
Yolcuların ise sabrı tükenmek üzere. Normalde Noel tatiline çıkan yolcular yüzünden en kalabalık dönemini geçiren havalimanları, bir açıklama bekleyen kalabalıklar ile dolmuş durumda:
 
“Gerçekten çocuklarım ile bu haftasonunu bekliyorduk. Uzun süredir bunu düşünüyorduk ama şimdi bunun artık bir hayal olmasından korkuyorum.”
 
“Pek çokları gibi bende havayolu tarafından ödenmemesine rağmen otel rezervasyonu yaptırdım. Onlar daha fazla para kazanmak için grev yapıyorlar ama bizim paralarımız gidiyor. Birde bunun üstüne bizden destek bekliyorlar.”
 
Fransa’da yaklaşık 10 bin güvenlik görevlisi, çalışma koşulları ve ücret konusunda görüşmelerin açılması amacıyla grev kararı almıştı. Sendika temsilcileri ile işverenler arasındaki görüşmelerin başlayamaması ise uçuşlarda daha fazla sıkıntı yaşanacağı endişelerini doğuruyor.
 


(euronews)
YOLCULAR ÇİLEDEN ÇIKTI!

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 6 yıl önce
Neden sakin duruyorlaki; cıksanıza bankoların ustune bagırsalar ya; ıclerınden bırı cıkıp dese ya sarkosy gelecek bızı gonderecek deseler ya ne duruyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000