13 Mart 2014, Perşembe 08:10:01

VALİ'DEN HAVALİMANI AÇIKLAMASI

Kahramanmaraş ve Gaziantepli siyasetçi ve sivil toplum örgütü temsilcileri uluslararası havaalanı yapılması planlanan Pazarcık ilçesine bağlı Karabıyıklı mevkinde inceleme yaptı.
  • HIZLI TREN NARLI G. ANTEP HAVAALANI NARLI G ANTEP MEVCUT HAVAALANININ BÜYÜTÜLMESİ DAHA SAĞLIKLI ORAYA YAPILIRSA K.MARAŞ İLÇELERİ FAYDALANAMAYACAK TÜM İLÇELER BAŞTA ELBİSTAN OLMAK ÜZERE 200 KM.GÖKSUN 140 K.M TÜRKOĞLU 70 K.M. TERS TARAFTA HASTANE YAPILDI HASTANEYE GİDENE KADAR HASTA OLUYORUZ NE OLUYORUZ MEMLEKETE BÖYLE HİZMET OLMAZ.
  • Geçen yıl bu Gaziantep havaalanına Saudia Boeing 747si inmemişmiydi? Demek ki sanayicinin işini görebilecek yeterliliği varmış. Terminal yetersizse de yaparsın gereğini. Maraslilar da gitsin oradan islerini görsünler, arası çok da uzak değil.
  • Yakında her mahalleye bir havalimanı derlerse şaşırmam. Bu ülkede bu kadar alanı işletecek ne tayyare ne yolcu var. 3. havalimanının kapasitesi yıllık 150 milyon olacakmış. Şu anda dünyanın en kalabalık alanı 80 milyon kapasiteli. Nereden bulacaklar 150 milyon yolcuyu? Kimse Dubai, Emirates demesin, girin araştırın internette görün Dubai kaçıncı sırada. Yazık bu saçılan paralara.
  • Emegi gecen burokrat ve sanayicilerimize tesekkurler.. Her iki sehirde bulunan havalimanlarina yenileme yatirimlari yapmak yerine iki sehrede esit uzaklikta bir yere bolgesel havalimani yapmak mantikli.

Kahramanmaraş ve Gaziantepli siyasetçi ve sivil toplum örgütü temsilcileri uluslararası havaalanı yapılması planlanan Pazarcık ilçesine bağlı Karabıyıklı mevkinde inceleme yaptı.

Kahramanmaraş'ta bir restoranda gerçekleştirilen toplantıya Vali Kocatepe ile Gaziantep Valisi Erdal Ata'nın yanı sıra milletvekilleri ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. Basına kapalı gerçekleştirilen brifingin ardından heyet, havaalanı yapılması planlanan Pazarcık ilçesine bağlı Karabıyıklı mevkindeki platoyu inceledi.

Kahramanmaraş Valisi Kocatepe, gazetecilere yaptığı açıklamada, gerçekleştirdikleri ön görüşmenin ardından alanda inceleme yaptıklarını söyledi.

Bir yere havaalanı yapılabilmesi için birçok kriter bulunduğunu ifade eden Kocatepe, şöyle konuştu:

"Tabi ki biz teknik kişi değiliz. Konuyla ilgili bakanlıkların teknik elemanları gerekli incelemeyi yapacaklar. Biz araziyi gördük. Gaziantep'ten gelen siyasiler ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri de bu konuyla ilgilenerek bize destek verdiler. Talebimizi zaten Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına yazmıştık. Havaalanı yapımı bakanlığın yapacağı incelemenin ardından teknik heyetin vereceği rapora bağlıdır."

Toplantıya AK Parti Gaziantep milletvekilleri Fatma Şahin, Şamil Tayyar, Mehmet Erdoğan, Derya Bakbak ve Halil Mazıcıoğlu ile AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri Sıtkı Güvenç, Yıldırım Ramazanoğlu ve Nevzat Pakdil, Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adil Konukoğlu, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Karaküçük ve Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Eyüp Bartık da katıldı.

VALİ'DEN HAVALİMANI AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

fırtına ~ 2 yıl önce
HIZLI TREN NARLI G. ANTEP HAVAALANI NARLI G ANTEP MEVCUT HAVAALANININ BÜYÜTÜLMESİ DAHA SAĞLIKLI ORAYA YAPILIRSA K.MARAŞ İLÇELERİ FAYDALANAMAYACAK TÜM İLÇELER BAŞTA ELBİSTAN OLMAK ÜZERE 200 KM.GÖKSUN 140 K.M TÜRKOĞLU 70 K.M. TERS TARAFTA HASTANE YAPILDI HASTANEYE GİDENE KADAR HASTA OLUYORUZ NE OLUYORUZ MEMLEKETE BÖYLE HİZMET OLMAZ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gaziantep'te 747 ~ 4 yıl önce
Geçen yıl bu Gaziantep havaalanına Saudia Boeing 747si inmemişmiydi? Demek ki sanayicinin işini görebilecek yeterliliği varmış. Terminal yetersizse de yaparsın gereğini. Maraslilar da gitsin oradan islerini görsünler, arası çok da uzak değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Suyu Çıktı ~ 4 yıl önce
Yakında her mahalleye bir havalimanı derlerse şaşırmam. Bu ülkede bu kadar alanı işletecek ne tayyare ne yolcu var. 3. havalimanının kapasitesi yıllık 150 milyon olacakmış. Şu anda dünyanın en kalabalık alanı 80 milyon kapasiteli. Nereden bulacaklar 150 milyon yolcuyu? Kimse Dubai, Emirates demesin, girin araştırın internette görün Dubai kaçıncı sırada. Yazık bu saçılan paralara.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İnsaallah ~ 4 yıl önce
Emegi gecen burokrat ve sanayicilerimize tesekkurler.. Her iki sehirde bulunan havalimanlarina yenileme yatirimlari yapmak yerine iki sehrede esit uzaklikta bir yere bolgesel havalimani yapmak mantikli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000