08 Mayıs 2017, Pazartesi 13:10:16

Uykucu pilota soruşturma

İslamabad-Londra seferinde iki buçuk saat boyu uyuyan Pakistanlı pilot hakkında soruşturma başlatıldı.
  • Allah n pakistanlı yolcusu iste kendini guvende hissetmemişmiş, ilticacı kendi ülkende o kadar savaşa tanıklık et sonra rahatsız olup ingiltereye kaçak gidip vatandaslik almis katakulliyle. simdi de pilotu begenmez olmus köri sos.
  • Pakistan havayolları ise doğrudur flight safety böyle birşey onlarda:)))
  • uzun uçuşta dinlenmesi daha emniyetli tabikide yani adam o an rahatsizlanmis olabilir hersey olabilir oda bir insan dusunsenize alcalista yorgunluktan gozlerinin kendi kendine kapandigini konsantre olamadigini, bu daha kotu degil mi
  • Uyuması değil de; uyumaması emniyetsiz. En az 3 kişilik ER uçuşları için söylüyorum.

İslamabad-Londra seferinde iki buçuk saat boyu uyuyan Pakistanlı pilot hakkında soruşturma başlatıldı. Pilot, bir yolcu tarafından business class'ta uyurken görüntülendi.

Pakistan’da bir uçuş sırasında iki buçuk saat boyu business class’ta uyuduğu tespit edilen pilot açığa alındı. Pilot Amir Ahtar Haşmi hakkında 300 kişinin hayatını tehlikeye atma suçlamasıyla soruşturma başlatıldı.

Haşmi, İslamabad-Londra seferi sırasında, üzerinde mavi bir battaniyeyle uyurken görüntülendi. Pilotun kalkıştan hemen sonra uçağın kontrolünü yardımcı pilota devrettiği ve iki buçuk saat boyu uyuduğu belirtildi.

Pakistan basını, pilotun fotoğrafının bir yolcu tarafından çekildiğini, aynı yolcunun hosteslere güvende hissetmediği için şikâyette bulunduğunu yazdı. Haşmi’nin Pakistan Hava Yolları Pilotlar Birliği’nin (PALPA) eski başkanlarından olması nedeniyle olay ülkede infial yarattı.

2009’da Rio de Janeiro-Paris seferimi yapan bir Air France uçağı, 58 yaşındaki pilot Mark Dubois ve yardımcı pilotun uyuduğu sırada yaşanan bir sorun sonrası Atlantik Okyanusu’na düşmüş ve 228 kişi hayatını kaybetmişti.

Uykucu pilota soruşturma

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

Hintfakiri ~ 1 yıl önce
Allah n pakistanlı yolcusu iste kendini guvende hissetmemişmiş, ilticacı kendi ülkende o kadar savaşa tanıklık et sonra rahatsız olup ingiltereye kaçak gidip vatandaslik almis katakulliyle. simdi de pilotu begenmez olmus köri sos.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pfff ~ 1 yıl önce
Sen sus,anlasilan hayatin cok zor geciyor,yobaz mahluk seni.Hakaret den baska bisey ogrenmemisin kendini gelistir medeni ol sonra klavyeyi kullan.
Pia :) ~ 1 yıl önce
Pakistan havayolları ise doğrudur flight safety böyle birşey onlarda:)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Özcn ~ 1 yıl önce
uzun uçuşta dinlenmesi daha emniyetli tabikide yani adam o an rahatsizlanmis olabilir hersey olabilir oda bir insan dusunsenize alcalista yorgunluktan gozlerinin kendi kendine kapandigini konsantre olamadigini, bu daha kotu degil mi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kpt ~ 1 yıl önce
Uyuması değil de; uyumaması emniyetsiz. En az 3 kişilik ER uçuşları için söylüyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000