14 Haziran 2018, Perşembe 08:59:55

Uçaktan inen sandığa koştu!

24 Haziran Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri için yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları, tatillerini Ramazan Bayramı'na denk getirerek oylarını kullanıp tatil yapmaya başladı.
  • BİZ UÇUCULAR, UÇUŞUMUZ VARKEN NEDEN HAVALİMANLARINDA OY KULLANAMIYORUZ? VATANDAŞLIK GÖREVİMİZİ YERİNE GETİREMİYORUZ. BENİM DE BİR TC VATANDAŞI OLARAK SEÇME VE SEÇİLME HAKKIM VAR.
  • Ince ince düşünerek oy verin
  • Oyumuzu yarın kullanacağız. RTE. devam
  • Hem yurtdışında yaşa sonra oy kullanıp burda yaşayan bizlerin hayatının içine et,burda yaşamayan oy kullanmamalı

24 Haziran Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri için yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları, tatillerini Ramazan Bayramı'na denk getirerek oylarını kullanıp tatil yapmaya başladı. Yurt dışında yaşayan gurbetçiler seçimlerde oy kullanabilmek için tatillerini erkene aldıklarını ifade etti.

Bodrum-Milas Havalimanı dış hatlarda oy kullanma işlemi için kurulan sandıklarda kuyruklar oluşmaya başladı. Yurt dışından Bodrum’a tatile gelen yerli turistler, Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri için uçaktan iner inmez oy kullandı. Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri için tatillerini erkene alan yerli turistler Ramazan Bayramı'nı da ülkelerinde geçirmek için Bodrum’a akın etti. 1 haftadır boş olan sandıklar bayrama 2 gün kala dolmaya başladı. Ramazan Bayramı'ndan 1 hafta sonra olacak seçim nedeniyle de Tatillerini Ramazan Bayramı'na göre ayarlayan yerli turistler hem oy kullanma, hem de Ramazan Bayramı'nı ülkelerinde geçirme fırsatı buldu.

Erken seçim olmasaydı Ramazan Bayramı'nı ülkelerinde geçiremeyeceklerini söyleyen yerli turistler oy kullandıktan sonra tatillerine başladı. Dış hatlarda oy kullanan gurbetçiler, "Oy kullanmak için tatilimizi erkene aldık. Ramazan Bayramı'nı da bu vesileyle ülkemizde geçireceğiz. Tatile başlamadan önce oy kullandık. Ülkemiz için en hayırlısı neyse o olsun" dedi.

Uçaktan inen sandığa koştu!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

SN. ALİ KIDIK’IN HABER YAPMASI LÜTFEN ~ 2 ay önce
BİZ UÇUCULAR, UÇUŞUMUZ VARKEN NEDEN HAVALİMANLARINDA OY KULLANAMIYORUZ? VATANDAŞLIK GÖREVİMİZİ YERİNE GETİREMİYORUZ. BENİM DE BİR TC VATANDAŞI OLARAK SEÇME VE SEÇİLME HAKKIM VAR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ince ~ 2 ay önce
Ince ince düşünerek oy verin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Milano ~ 2 ay önce
Oyumuzu yarın kullanacağız. RTE. devam

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bronco ~ 2 ay önce
Hem yurtdışında yaşa sonra oy kullanıp burda yaşayan bizlerin hayatının içine et,burda yaşamayan oy kullanmamalı

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000