13 Ekim 2012, Cumartesi 15:32:39

UÇAK İNDİRTEN KARGONUN SAHİBİ BULUNDU!

Suriye yolcu uçağındaki askeri kargonun Moskova'ya 200 kilometre yakın Tula kentindeki "Konstruktorskoe Byuro Priborostroeniya" (KBP) adlı bir şirkete ait olduğu iddia edildi.
  • İstihbarat mı? Yarın Rusya'dan kalkan ve Suriye'ye giden herhangi bir uçağı indirin bakın neler çıkacak, öbür gün bir daha ve sonraki gün bir daha...

 

Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçaklarının Ankara'ya indirdiği Suriye yolcu uçağındaki askeri kargonun Moskova'ya 200 kilometre yakın Tula kentindeki "Konstruktorskoe Byuro Priborostroeniya" (KBP) adlı bir şirkete ait olduğu iddia edildi.
 
İzvestia gazetesine bilgi veren Rusya Federal Güvenlik Servisi (FTS) yetkilisi, uçağın Tula'da bir askeri havalimanından yüklendiğini öne sürmüştü.
 
Tula'nın MySLO.ru haber portalına konuşan bir Rus istihbarat kaynağı, Suriye uçağındaki askeri kargo nun savunma sanayisi şirketi KBP 'ye ait olduğunu iddia etti. Haberde, "Kargonun içinde uçaksavar sistemleri ile ilgili teknik cihazlar bulunuyordu." bilgisi verildi.
 
Haber portalına konuşan FTS Tula Gümrük Dairesi yetkilisi, söz konusu KBP şirketine ait askeri kargonun belge kayıt işlemlerinin gerçekten de Tula gümrük yetkilileri tarafından yapıldığını belirtti.
 
Rus resmi iç istihbarat FSB'nin Tula şubesi UFSB'deki bir kaynak ise, "Kurum olarak şu konuyu araştırıyoruz: Kargoyla ilgili bilgiler Türk istihbaratının eline nasıl geçti?" diye konuştu.
 
MySLO.ru portalı, FTS Tula Gümrük Dairesi'nin askeri kargolarla ilgili belge kayıt işlemleri hususunda bir özel basın açıklamasını da yayınladı. Açıklamaya göre, Tula'da Tulski ve Novomoskovski isimli 2 gümrük kapısı faaliyet gösteriyor. Bu gümrük kapılarının faaliyetinin uluslar arası havalimanından ziyade, kara ve demiryolu alanlarıyla sınırlı olduğuna işaret eden Tula Gümrük Dairesi, "1 Ocak 2012 yılından bu yana Tula gümrük faaliyetleri sırasında dış ticaret kaynaklı 294 gümrük işlemi gerçekleştirildi. Bunların 156'sı savunma işletmeleri dahil dış ihracat operasyonları. Askeri ürün kaynaklı kargoların gümrük işlemleri, Gümrük Birliği'nin Gümrük Tüzüğü, Rusya Federasyonu'nun yabancı ülkelerle askeri teknik işbirliği ile ilgili 19.07.1998 tarihli ve 114-FZ numaralı Federal Yasası ve Devlet Başkanı'nın 10.09.2005 tarihli ve 1062 sayılı talimatıyla gerçekleştirilmekte." bilgisini verdi.
UÇAK İNDİRTEN KARGONUN SAHİBİ BULUNDU!

Facebook Yorum

Yorumlar

İstihbarat ~ 6 yıl önce
İstihbarat mı? Yarın Rusya'dan kalkan ve Suriye'ye giden herhangi bir uçağı indirin bakın neler çıkacak, öbür gün bir daha ve sonraki gün bir daha...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000