13 Mart 2018, Salı 10:13:03

THY’de sendika savaşı kızıştı

Hava İş Sendikası, kendilerine yönelik iftira ve hakaretlerini sürdürdükleri gerekçesiyle Hava Sen’in iki pilot yöneticisinin geçmişte hakaret ve evrakta sahtecilikten mahkeme tarafından verilen cezalarına ait belgeyi uçuş ekiplerine dağıtma kararı aldı.
  • Yorumlara bakıyorum da boş boş konuşmuş herkes... Hiç bir Kaptanımızın yada memur amir arkadaşımızın kimseyi hava sen e geçmek ile tehtitkar konuştuğu yada zorladığı yok aslada olamaz... Ayrıca sendika seçimi e devlet sistemi üzerinden olup tamamen bireyin özgürce karar verdiği bir sistemdir. Bir kişi eğerki bir kişiyi direterek olduğu sendikada kalması konusunda yada sendika değiştirmesi konusunda zorluyorsa 6 ay ila 2 yıl arasında hapis cezası olduğunu unutmasın. TC Anayasası Madde 118 i okusun ondan sonra karar versin.... Kimse sükse yapmaya peşkeş çekmeye kalkmasın ülkemizdeki öğretmenlerimizin 5 farklı sendikaya sahip olduğunu kimse unutmasın ve herkesin seçiminin de bireysel özgür kanaatinin olduğunu unutmasın boş boş muhabbet yapmayın gereksiz yazıp araştırmadan yorum olsun diye konuşmayın....
  • Degerli calısma arkadaslarım.Teknikte sirketimiz is kolunu degistirmek için ugrasırdı her seferinde mahkeme teknisyen kardeslerimizi haklı bulurdu.Bir kac sene oncesine kadar.Ucakların bütün bakımlarını en ince ayrıtısına ve kritik noktalara kadar yapanları o dönemde Hava is yönetimi dava ederek, onların isini emegini hice sayıp yalan beyanatlarla yanlıs ifadelerle teknikte yapılan işin havacılıkla bir alakası olmadıgını savundu.:).Evet kendi personeline bunu yaptı.Bunun anlamı yarın bigün herkes için bir düzenleme olacaktır.Olabildiği kadar.Size diyeceğim bir umudunuz varsa dik durun.Diklesmeyin hakkınızı savunun.Eğer birlik olabilirseniz kendinizi cocuklarınızı geleceginizi koruyabilirsiniz.Adımlarınızı cok dikkatli atın cesur olun ama gaza gelmeyin.Hava is iki kisinin özel hayatından örnek vermis bende kendi hukuksuzluklarınından bir örnek vermis oldum.Saygılarımla
  • Bu adamlarmı bizleri savunacak.Her türlü entraka var bunlarda.65 yaş olmuş bunların beyinleri sulanmış.Hakaret evrakta sahtecilik.İzin almadan feridun enrensel in para toplaması adamlar iyi yere tezgah kurmuşlar.
  • İskender ÇARKÇI ve ekibi Sendika seçimlerini kaybetmiştir. Ama KUKLA İSKENDER’e HAVA SEN kurdurulmuş. Sahaya sürülmüştür. Kaybetmeye doyamayan bu grubun arkasındaki kişiler yüzlerini göstermemekte ısrar etmektedir.

Hava İş Sendikası, kendilerine yönelik iftira ve hakaretlerini sürdürdükleri gerekçesiyle Hava Sen’in iki pilot yöneticisinin geçmişte hakaret ve evrakta sahtecilikten mahkeme tarafından verilen cezalarına ait belgeyi uçuş ekiplerine dağıtma kararı aldı.

Hava İş Sendikası ile muhalif sendika Hava Sen arasındaki kavga iyice kızıştı. Hava İş Sendikası, kendilerine iftira atmak ve farklı ortamlarda hakaret etmekle suçladığı Hava Sen’in iki yöneticisine ait önemli bir belgeyi arşivlerden çıkardı. Pilot İskender Çarkçı ve Feridun Evrensel’in Büyükçekmece’de ikamet ettikleri Kardelen isimli sitede yöneticilik yaptıkları dönemde, komşularına hakaret etmekten ve evrakta sahtecilikten aldıkları cezalara ait belgeleri çoğaltan Hava İş, bu sabahtan itibaren söz konusu belgeleri uçuş ekiplerine dağıtmaya başladı.

Çarkçı, hakaret suçlaması sonucu 90 gün hapis cezasına çarptırılırken hem hakaret hem de bir başkasının yerine imza attığı için pilot Ferudun Evrensel, bir yıl hapis cezası aldı.

Çarkçı ve Evrensel’in benzer suçlardan beş yıl içinde ceza alması halinde önceki cezanın da üzerine eklenerek hapis cezasına çarptırılma ihtimali bulunuyor.  Bilindiği gibi Feridun Evrensel hakkında, Hava Sen’in kuruluşu sırasında internet sitesinden yasadışı para topladığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulunulmuştu.

HAVA İŞ YARGIYA TAŞIDI

Bu arada her iki sendika arasında kavga sürerken Hava İş Sendikası, kuruma ve sendika yöneticilerine hakaret ve iftira suçlamasıyla Hava Sen yöneticileri hakkında Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

TANIKLARIN İFADESİ ÇARKÇI VE EVRENSEL’İ YAKTI

Büyükçekmece’deki Kardelen sitesi yönetiminde yaşanan kavganın tanıklarından Sedat isimli bir şahıs olaya ilişkin mahkemelerde şu bilgileri vermişti:

2009 yılıydı, yönetim odasında tartışma oldu. Ben o zaman denetim kurulundaydım. Denetlemek istiyorlardı. Denetim yapamadığımıza ilişkin yazı yazdık. Yönetim odasında toplandık. Sema Güdek ve Cezmi Öztürk vardı. Ferudun Evrensel, Ahmet Eryılmaz’a o… çocuğu dedi. İskender tartışmalar olunca bizi odadan kovdu. Defolun gidin, s… gidin gibi sözler kullandı” dedi.
Orhan isimli bir başka tanık ise,” Olayı gördüm. Genel kurul toplantısında bu olay yaşandı. Yönetim kurulu açıklamalarda bulundu. Ahmet Eryılmaz söz aldı. Kendisine küfür edip etmediğini sordu. Bana o… çocuğu dedin mi dedi? Ferudun Evrensel, sekiz bin kez o…. Çocuğu dedim” dedi” şeklinde ifade verdi.THY’de sendika savaşı kızıştı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (37)

HAVA-SEN Hadi sende gel can yoldaşım... ~ 3 ay önce
Yorumlara bakıyorum da boş boş konuşmuş herkes... Hiç bir Kaptanımızın yada memur amir arkadaşımızın kimseyi hava sen e geçmek ile tehtitkar konuştuğu yada zorladığı yok aslada olamaz... Ayrıca sendika seçimi e devlet sistemi üzerinden olup tamamen bireyin özgürce karar verdiği bir sistemdir. Bir kişi eğerki bir kişiyi direterek olduğu sendikada kalması konusunda yada sendika değiştirmesi konusunda zorluyorsa 6 ay ila 2 yıl arasında hapis cezası olduğunu unutmasın. TC Anayasası Madde 118 i okusun ondan sonra karar versin.... Kimse sükse yapmaya peşkeş çekmeye kalkmasın ülkemizdeki öğretmenlerimizin 5 farklı sendikaya sahip olduğunu kimse unutmasın ve herkesin seçiminin de bireysel özgür kanaatinin olduğunu unutmasın boş boş muhabbet yapmayın gereksiz yazıp araştırmadan yorum olsun diye konuşmayın....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hava is ~ 3 ay önce
Degerli calısma arkadaslarım.Teknikte sirketimiz is kolunu degistirmek için ugrasırdı her seferinde mahkeme teknisyen kardeslerimizi haklı bulurdu.Bir kac sene oncesine kadar.Ucakların bütün bakımlarını en ince ayrıtısına ve kritik noktalara kadar yapanları o dönemde Hava is yönetimi dava ederek, onların isini emegini hice sayıp yalan beyanatlarla yanlıs ifadelerle teknikte yapılan işin havacılıkla bir alakası olmadıgını savundu.:).Evet kendi personeline bunu yaptı.Bunun anlamı yarın bigün herkes için bir düzenleme olacaktır.Olabildiği kadar.Size diyeceğim bir umudunuz varsa dik durun.Diklesmeyin hakkınızı savunun.Eğer birlik olabilirseniz kendinizi cocuklarınızı geleceginizi koruyabilirsiniz.Adımlarınızı cok dikkatli atın cesur olun ama gaza gelmeyin.Hava is iki kisinin özel hayatından örnek vermis bende kendi hukuksuzluklarınından bir örnek vermis oldum.Saygılarımla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vahim ~ 3 ay önce
Bu adamlarmı bizleri savunacak.Her türlü entraka var bunlarda.65 yaş olmuş bunların beyinleri sulanmış.Hakaret evrakta sahtecilik.İzin almadan feridun enrensel in para toplaması adamlar iyi yere tezgah kurmuşlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MASKE ~ 3 ay önce
İskender ÇARKÇI ve ekibi Sendika seçimlerini kaybetmiştir. Ama KUKLA İSKENDER’e HAVA SEN kurdurulmuş. Sahaya sürülmüştür. Kaybetmeye doyamayan bu grubun arkasındaki kişiler yüzlerini göstermemekte ısrar etmektedir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000