04 Eylül 2008, Perşembe 14:38:24

SKY, ARABİSTAN MODASINA UYDU

Son dönemde yaptığı uçak alımlarıyla dikkat çeken SKY Havayolları, 5adet Boeing 737 tipi uçağını ekibiyle birlikte Suudi Arabistan’a kiraladı. Saudia Havayolları, ilk kez Türk şirketlerden Boeing 737 kiraladı.
  • SON IKI YILDIR TUM ARABISTAN OPERASYONLARINDA BULUNDUM BUTUN SIRKETLER ALINLARIN AKILYLA DONDU SKY INDA AYNI SEKILDE BASARACAGINA INANIYORUM HAYIRLISI OLSUN
  • Arabistan gerçektende operasyon için berbat biryer.ama alınlarının akıyla işlerini yapar,kış sezonunu kar ederek geçirir,sektörde istihdam yaratır,bazı kıskanç hazımsızlarıda ortadan ikiye çatlatır.Amin...
  • arabistan gibi islerin hicbirzaman yurumedigi kepaze biryerde simdiye dek 2 adet wet lease yapabilmis super deneyimli sky ekibi napar dusunmeden edemiyorum.. arabi, oteli, kaprisli insani, motoru, kumu, kuyruk vurmalari, gecikmeler, penaltiler.. allah kolaylik versin, haberleri burdan okuruz artik
  • Ewet Sky ın airbus ekibinin tip eğitimi teorik dersleri, derslere girilmiş gibi gösterilip ground sonrası sınavlarının da tip eğitimini veren (adı lazım değil) şirket tarafından cevap kağıtları doldurulmuş ve 1 saat teorik ders görmeden hemen simülatöre gitmişlerdir. Eğitim düzeyinde ne büyük ilerleme değilmi gerçekçi arkadaşım :)

Türk havayolu şirketleri için önemli bir pazar haline gelen Suudi Arabistan, bu sezon da yine şirketler için umut kapısı olmayı sürdürüyor. Özellikle yolcu sayısının bir hayli azaldığı ölü sezon olarak adlandırılan Ekim-Nisan ayları arasında Türk şirketler, uçaklarını Saudia Havayolları’na kiralayarak önemli gelir elde ediyor.

Atlasjet ve Onur Havayolları gibi şirketlerin artık hemen her sezon uçak verdiği Suudi pazarına SKY Havayolları ilk kez Boeing 737 tipi uçaklarla girdi.

SKY Havayolları, 4’ü Boeing 737-400 ve biri 737-800 olmak üzere 5 uçağını Suudi Arabistan Havayolları’na kiraladı. Wet Lease olarak kiralanan uçaklar 27 Ekim’de Arabistan’a hareket edecek. 6 aylığına kiralanan uçaklardan 4’ü yaz sezonunun başladığı Mayıs ayı sonunda yeniden SKY Havayolları filosuna dahil olacak. Bir tanesi ise bir yıl sonra filoya dönecek.
Anlaşmanın ilginç bir özelliği ise, bugüne kadar Türk şirketlerden Airbus ve Boeing 757 tipi uçaklar kiralayan Saudia Havayolları’nın, ilk kez Boeing 737 serisi uçak kiralamış olması.

YENİ UÇAKLAR GELİYOR

Filosundaki uçakları  Suudi Arabistan’a kiralayan SKY Havayolları, filo büyütme çalışmalarını da hız kesmeden sürdürüyor. Son dönemde yeni uçak alımlarıyla adından söz ettiren SKY Havayolları, Mart ayında bir adet Airbus 321 ve Mayıs ayında da  bir adet Boeing 737-400 tipi uçağı filosuna katacak.

Bu arada Boeing  737 ailesinin en büyük modeli 737-900ER'nin Avrupa'daki ilk müşterisi olan Kayı Grubu şirketlerinden SKY Havayolları, 11 Mart’ta da yeni uçağını teslim alacak.

Şirketin filosunda şu anda 11 uçak bulunuyor.

SKY, ARABİSTAN MODASINA UYDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

CREW MULLI ~ 10 yıl önce
SON IKI YILDIR TUM ARABISTAN OPERASYONLARINDA BULUNDUM BUTUN SIRKETLER ALINLARIN AKILYLA DONDU SKY INDA AYNI SEKILDE BASARACAGINA INANIYORUM HAYIRLISI OLSUN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zubi ~ 10 yıl önce
Arabistan gerçektende operasyon için berbat biryer.ama alınlarının akıyla işlerini yapar,kış sezonunu kar ederek geçirir,sektörde istihdam yaratır,bazı kıskanç hazımsızlarıda ortadan ikiye çatlatır.Amin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Jumbi ~ 10 yıl önce
arabistan gibi islerin hicbirzaman yurumedigi kepaze biryerde simdiye dek 2 adet wet lease yapabilmis super deneyimli sky ekibi napar dusunmeden edemiyorum.. arabi, oteli, kaprisli insani, motoru, kumu, kuyruk vurmalari, gecikmeler, penaltiler.. allah kolaylik versin, haberleri burdan okuruz artik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SKK ~ 10 yıl önce
Ewet Sky ın airbus ekibinin tip eğitimi teorik dersleri, derslere girilmiş gibi gösterilip ground sonrası sınavlarının da tip eğitimini veren (adı lazım değil) şirket tarafından cevap kağıtları doldurulmuş ve 1 saat teorik ders görmeden hemen simülatöre gitmişlerdir. Eğitim düzeyinde ne büyük ilerleme değilmi gerçekçi arkadaşım :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000