26 Ekim 2012, Cuma 15:30:31

SEKTÖRÜN ÇILGIN'I FELIX'E KARŞI

İngiliz milyarder Richard Branson, Baumgartner'ın rekor kırdığı 39 kilometrelik atlayışı, 120 kilometreden yaparak geliştirmek hedefinde.
  • Aydan atla aydan en güzeli bu kimse kıramaz :))
  • la branson 100 metre geriden yap gene kır :D ne gereği var 120 km 120km ne demek yaw. bu herif uzay boşluğunda kaybolur benden demesi. thk yapacakmış bu işi 2015 de herkesi uzaydan atlatacakmış yerli kapsül üretip
  • BRANSON DA PLANINI GERÇEKLEŞTİRECEK TEKNOLOJİ VAR EKİBİNDE İNANILMAZ DENEYİMLİ TEKNİK ADAMLAR VAR BASINA DUYURMADIKLARI BİRÇOK İŞ YAPTILAR .EĞER DİYORSA YAPAR.
  • adamlar neyle ugrasuyor biz neyle bu kafayla nasil dunya lideri olucaz anlamadim

Baumgartner'ın buna yanıtı kısa oldu: Gülünç! Geçtiğimiz günlerde 39 kilometreden fazla yüksekliğe çıkarak stratosferden yeryüzüne yaptığı atlayışla tüm dünyanın ilgi odağı haline gelen ve rekor kıran hava dalışçısı Felix Baumgartner'a rakip çıktı.

Virgin şirketler grubunun kurucusu ve sahibi, çılgın iş adamı Richard Branson, kendi uzay aracıyla 120 kilometrelik yüksekliğe çıkarak oradan atlamak istediğini duyurdu. Kendisine ait blogundan açıklama yapan 62 yaşındaki İngiliz işadamı, "Felix Baumgartner'ın atlayışı gerçekten ilham verici bir andı ve Virgin olarak bizi daha yaratıcı olmaya teşvik etti" diye yazdı.

Daha 2005 yılında şahsına ait "SpaceShipOne" adlı uzay aracı vasıtasıyla 110 kilometrelik bir yükseklikten atlama planları yaptıklarını ancak bu girişimin daha sonra rafa kalktığını söyleyen Branson, şimdi uzay teknolojisinin gelişmesiyle kendileri için yeni bir fırsat doğduğunu ve bu kez "SpaceShipTwo" adlı uzay aracıyla Baumgartner'a ait rekoru geliştirmek istediğini söyledi. "Sir" unvanlı işadamı, atlayışın teknik detaylarıyla ilgili bilgi vermedi.

Baumgartner: İmkansız!

Felix Baumgartner ise Branson'un bu girişimini "gülünç" olarak değerlendirdi. New York'ta konuşan rekortmen sporcu "Oraya çıkmanın ve yeniden aşağıya atlamanın ne kadar zor olduğunu tüm dünya gördü. Üç katı bir yükseklikten atlamak kesinlikle imkansız hatta komik" dedi.

Branson pekçok ilki başardı

Plakçılık, havacılık, sinema ve kometik gibi onlarca sektörde faaliyet gösteren "Virgin" markasının yönetim kurulu başkanı Richard Branson tüm dünyada markadan daha çok tanınıyor. Maceraperest milyarder, 1986'da "Atlantic Challenger" adlı sürat teknesiyle Atlantik Okyanusu'nu en hızlı geçen insan olmuş, 1987'de Atlantik Okyanusu'nu bu kez sıcak hava balonuyla geçmişti.

1991'de yine sıcak hava balonuyla Japonya'dan Kanada'ya ulaşan ilk insan olan Branson'ın önümüzdeki yıl hayata geçecek olan projesi uzaya ticari uçuşlar başlatmak.

Branson'un hedefleri arasında "Virgin Oceanic" adı verilen proje çerçevesinde geliştirilen denizaltıyla okyanusların en derin noktasına inmek ve turistik denizaltı seyahatleri düzenlemek de yer alıyor.

SEKTÖRÜN ÇILGIN'I FELIX'E KARŞI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

NEWY19 ~ 5 yıl önce
Aydan atla aydan en güzeli bu kimse kıramaz :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
la branson 100 metre geriden yap gene kır :D ne gereği var 120 km 120km ne demek yaw. bu herif uzay boşluğunda kaybolur benden demesi. thk yapacakmış bu işi 2015 de herkesi uzaydan atlatacakmış yerli kapsül üretip

Yanıtla

Kalan karakter 1000
YAPAR ~ 5 yıl önce
BRANSON DA PLANINI GERÇEKLEŞTİRECEK TEKNOLOJİ VAR EKİBİNDE İNANILMAZ DENEYİMLİ TEKNİK ADAMLAR VAR BASINA DUYURMADIKLARI BİRÇOK İŞ YAPTILAR .EĞER DİYORSA YAPAR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
millete bak bize bak ~ 5 yıl önce
adamlar neyle ugrasuyor biz neyle bu kafayla nasil dunya lideri olucaz anlamadim

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000