21 Kasım 2010, Pazar 09:27:34

RÖTARLI UÇUŞLARDA TAZMİNAT ÖDENECEK

Köln Yerel Mahkemesi'nin aldığı son karar doğrultusunda, uçak şirketleri üç saati aşan gecikmelerde yolcularına tazminat ödemek zorunda kalacak.
  • istanbuldan adanaya kızımın nikahına yetisemedim ve sorumluların iglisizlıklerımı yoksa kızımın nikahına yetişememmi allah bildigi gibi yapsın
  • Tarifeli uçuş ile charter uçuşlar arasında yolcu hakları bakımından farklılıklar var. Ayrıca hepsi birbirine benzemekle birlikte, ki yanıltıcı olan da bu oluyor, şirketlerin "koşul ve kurallar"ı farklı olabiliyor. Kısacası tüketici yine de dikkatli olmalı.
  • Arkadaşlar az sabırlı olunuz. Avrupa Birliği Yolcu hakları kanunu yakın zamanda aynen uygulamaya girecektir...Yolcular , uyanık olunuz!
  • gecen aylarda 2 defada benim onur havayollarında başıma geldi birinde 23.00 uçağı adanadan ist a gideceğiyerde rotarlı sabah 03.30 da hareket etti.aslında böyle durumlarda firma o yolcuya 1 bedava bileti vermeli.şikayetimi yaptım.uygulamaya burdada devam edilmeli.y.ç.
Beklenmedik teknik arızaların gecikme için bir neden olarak kabul edilmediğini vurgulayan mahkeme, yolcuların bu durumda tazminat hak ettiğini açıkladı. 
 
Söz konusu davada Boston uçuşunda 33 saat rötarla karşılaşan bir yolcu, Avrupa Birliği yönetmelikleri gereği 600 Euro tazminat talep etmişti. 
 
Uçak şirketinin beklenmedik bir türbin arızasını neden olarak göstermesini yeterli bulmayan mahkeme, şirketlerin arıza durumlarını daima hesaba katmaları gerektiğini belirtti. 
 
Mahkeme istisnai durum olarak sadece sabotaj ve terör saldırılarının geçerli bir neden olarak görülebileceğini vurguladı.
RÖTARLI UÇUŞLARDA TAZMİNAT ÖDENECEK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 7 yıl önce
istanbuldan adanaya kızımın nikahına yetisemedim ve sorumluların iglisizlıklerımı yoksa kızımın nikahına yetişememmi allah bildigi gibi yapsın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Tarifeli uçuş ile charter uçuşlar arasında yolcu hakları bakımından farklılıklar var. Ayrıca hepsi birbirine benzemekle birlikte, ki yanıltıcı olan da bu oluyor, şirketlerin "koşul ve kurallar"ı farklı olabiliyor. Kısacası tüketici yine de dikkatli olmalı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Arkadaşlar az sabırlı olunuz. Avrupa Birliği Yolcu hakları kanunu yakın zamanda aynen uygulamaya girecektir...Yolcular , uyanık olunuz!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
gecen aylarda 2 defada benim onur havayollarında başıma geldi birinde 23.00 uçağı adanadan ist a gideceğiyerde rotarlı sabah 03.30 da hareket etti.aslında böyle durumlarda firma o yolcuya 1 bedava bileti vermeli.şikayetimi yaptım.uygulamaya burdada devam edilmeli.y.ç.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000