22 Ekim 2014, Çarşamba 15:19:28

MARGERIE KAZASINI O SAVCI SORUŞTURACAK

Rusya başkenti Moskova’da önceki gece inanılması güç bir uçak kazasında hayatını kaybeden Total petrol şirketi Başkanı Christophe de Margerie olayını zamanında yine Rusya’da benzer uçak kazasında ölen Polonya Cumhurbaşkanı Lech Kaczyński vakasını soruşturan Rus savcı yürütecek.

Rusya Soruşturma Komitesinden yapılan açıklamada önceki gece Vnukovo Havalimanı'nda meydana gelen kazanın sıra dışı olduğu belirtilerek, “Kazanın soruşturmasını en iyi savcılarımızdan biri, Mikhail Gurevich yürütecek” dendi.

Bu arada Falcon-50 tipi VIP yolcu uçağı kazasının bir dizi tuhaf rastlantının ötesinde başka unsurlar içerebileceği göz önünde bulundurularak, Rusya iç istihbarat servisi FSB ile Rusya’da üst düzey yöneticileri korumakla yükümlü Federal Güvenlik Servisi (FSO) tarafından da ikinci koldan araştırılacağı belirtildi. 

Total petrol şirketi Başkanı Christophe de Margerie’nin içinde bulunduğu Falcon tipi uçak dün gece piste çıkan kar temizleme aracına çarparak parçalanmıştı.

Kazada yaşamını yitiren Lech Kaczyński
Polonya Cumhurbaşkanı Lech Kaczyński’nin içinde bulunduğu TU-154 tipi yolcu uçağı ise 10 Nisan 2010 tarihinde Rusya’nın Smolensk bölgesinde bir havalimanına inişe geçtiği sırada pisti es geçerek ormanlık bölgeye düşmüştü. Kaçinski dahil Polonya üst yönetiminden 88 kişi hayatını kaybetmişti.

Polonya cumhurbaşkanının yaşamını yitirdiği kaza uzun süre gündemden düşmemişti.

MARGERIE KAZASINI O SAVCI SORUŞTURACAK

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000