11 Ekim 2008, Cumartesi 07:55:36

Kablosuz mouse uçak düşürür mü?

Hafta başında 15’i ağır, 40 kişinin yaralanmasına sebep olan irtifa kaybıyla ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı
  • airbus mutlaka bişey biliyodur ama bu fcdc işleri karıştırıyor sanırım
  • Son incelemeler iki pilotun aynı anda içgüdüsel olarak uçağa komut verdiğini göstermekte ve bilgisayar ona göre çift tekpi gösterdiğini göstermektedir. Buna benzer olay aynı tip uçak ve benzer şartlarda evelden yaşanmıştı.
  • Olayın Laptop veya kablosus mouse ile alakalı olmadığı anlaşılmıştır ve Avustralya basın kanalı ile halka duyurulmuştur. Olay unsurun ne olduğu henüz belli değil, gerekli araştırmalar devam ediyor.
  • Aman ha yellenirkende dikkat edelim uçak düşebilir!

Avustralya Havayolu şirketi Qantas’a ait uçakta hafta başında 15’i ağır, 40 kişinin yaralanmasına sebep olan irtifa kaybına, “kablosuz mouse”un yol açmış olabileceği ortaya çıktı. Singapur seferi sırasında 9 bin metrede seyrederken irtifa kaybetmiş ve 303 yolcuyla yüzlerce metre düştükten sonra pilotlar tekrar kontrolü ele almıştı. Uzmanlara göre, kızıl ötesi ışınlarla çalışan ve yaygın olarak kullanılan kablosuz mouse, uçağın hassas sefer cihazlarını etkilemiş olabilir. Uçaklarda, belli bir irtifaya ulaştıktan sonra laptop kullanılmasına izin veriliyor.

Kablosuz mouse uçak düşürür mü?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

fcdc ~ 10 yıl önce
airbus mutlaka bişey biliyodur ama bu fcdc işleri karıştırıyor sanırım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cenap ~ 10 yıl önce
Son incelemeler iki pilotun aynı anda içgüdüsel olarak uçağa komut verdiğini göstermekte ve bilgisayar ona göre çift tekpi gösterdiğini göstermektedir. Buna benzer olay aynı tip uçak ve benzer şartlarda evelden yaşanmıştı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cenap ~ 10 yıl önce
Olayın Laptop veya kablosus mouse ile alakalı olmadığı anlaşılmıştır ve Avustralya basın kanalı ile halka duyurulmuştur. Olay unsurun ne olduğu henüz belli değil, gerekli araştırmalar devam ediyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
harbi ~ 10 yıl önce
Aman ha yellenirkende dikkat edelim uçak düşebilir!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000