28 Kasım 2008, Cuma 18:13:50

Isparta kazasının raporu kazazedelere verildi

Isparta'da, yaklaşık bir yıl önce 57 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan uçak kazasına ilişkin kaza kırım raporu kazazede yakınlarına verildi.
  • World Focus'un ne kadar gereksiz bir şirket olduğu ortada, adamlar dolandırıcı belli ki, bence esas sorumluluk bu adamların bu şekilde havacılık sektöründe yer almasına göz yuman SHGM + daha da fazla sorumluluk bu adamalrın uçaklarını uçuran ve insan hayatına değer vermeyen, biraz daha low cost için 57 kişinin hayatına sebep olan ihmalleri ve yanlışları bile bile yapan ATLAS JET'tedir. Atlas Jet benim gözümde World Focus'tan daha suçludur!!! Aynı uçağın Thy'de bir zamanlar uçmuş olmasını yadırgamıyorum THY'nin kendi bakım şirketinin olması ve uçurduğu uçaklara gözü gibi bakması sayesinde böyle bir kazanın olması bana çok uzak bir ihtimal gibi gelmekte. Nitekim yeni kiraladıkları uçakları da çok ciddi bakımlardan geçirdiklerini takip etmekteyim. Atlas Jet'e ise bu konuda hiç ama hiç güvenim yok maalesef.
  • " Kaliteci "rümuzu ile yazan yorumcu World Focus adındaki şirketin parça işinden nerede ise batma noktasına geldiğini yazmış. Bu yorumcu " Kaliteci " anladığım kadarı ile ve sanki parça alımlarının şirketleri zor durumda bıraktığını söylüyor. Öncelikle şu var ki World Focus denen şirket parça alım işine asla ve asla ciddiye almazdı. Bu bir...İkincisi ise aldığı parçaların parasını ödemediği ve herkese borç taktığı için kimse borçlarını kapatmadan vida bile vermiyordu bunlara.Çaycının bile parasına tenezzül eden bir yönetimin olduğu bir tuhaf şirketti World Focus. Sözüm ona Teknik Başkan ve Mühendislik Müdürü ise hiç birşey yapmadan otururlardı...sadece otururlardı..zaten teknisyenler ve diğer teknik ekip bunları dinlemezlerdi bile...ne dinlemesi arkalarından dalga geçerlerdi...bu kadar beceriksizlik ve disiplinsizlik olan bir şirkette değil uçuş güvenliği, masadaki kalemin bile güvenliği yoktur.
  • THY de az uçtu , dedimya THY de uçarken THY Teknik de bakımlarını kontrol edebilir, Zaten sorun o değil, THY arkasında Devlet var, ona bişey olmaz.. Olan özel şirkete olur, özel şirket patronlarına risk faktörünü anlatamadık, JAR her lafının başında operator ensure that diye başlar, ISO da her prosesini incele, izle, ölç analiz et analiz ederek karar al, öyle her zaman kurumun bütünlüğünü sarsacak kararlar alma der, ona kalsan filoya uçak dahil etme genelgesi , uçak kiralama genelgesi tonla genelge var, otoriteden önce patronlar ve 1. seviye yöneticileri akıllı olsun, ya milyarlarca ceza öderler ya da böyle uçak kaybedip kurumun imajını mahvederler, Havacılık duayyeniyiz diye ortada gezenlere duyrulur... Safety de en büyük delik yönetimin deliğidir.... Amacımız üzüm yemek ama..
  • .Kaliteciye... Kıymetli kardeşim neden nasıl bilinmez ama worldfocus un md leri thy ye kiralandı ve thy logosu ile bir müddet maalesef uçtu.

Isparta'nın Keçiborlu İlçesi Türbetepe mevkiinde meydana gelen 7'si mürettebat 57 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan uçak kazasıyla ilgili Sivil Havacılık kaza kırım raporu Keçiborlu Cumhuriyet Savcılığı'na ulaştı. Raporun bir örneği kazada hayatını kaybedenlerin yakınlarına verilmesi amacıyla Avukat Hasan Kaşıkara'ya teslim edildi.

Uçak kazasında hayatını kaybedenlerin yakınlarından Cihan Zengi, Şerafettin Tokgöz, Durmuş Çobankaya ve Kamil Balcı, Avukat Hasan Kaşıkara'dan raporun örneğini aldılar.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Avukat Kaşıkara, raporu inceledikten sonra tüm mağdurlara dağıtacaklarını söyledi. Raporun oldukça teknik bir rapor olduğunu anlatan Kaşıkara, şöyle konuştu: "Bu tür kazaların sadece pilotaj hatasından kaynaklandığına inanmıyoruz. Raporu inceledikten sonra başka kusurlular varsa eğer bunlarla ilgili de yasal süreci sonuna kadar takip edeceğiz. Kamuoyunun vicdanını rahatlatan bir soruşturma olacağına inanıyoruz."

Isparta kazasının raporu kazazedelere verildi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Death grind ~ 9 yıl önce
World Focus'un ne kadar gereksiz bir şirket olduğu ortada, adamlar dolandırıcı belli ki, bence esas sorumluluk bu adamların bu şekilde havacılık sektöründe yer almasına göz yuman SHGM + daha da fazla sorumluluk bu adamalrın uçaklarını uçuran ve insan hayatına değer vermeyen, biraz daha low cost için 57 kişinin hayatına sebep olan ihmalleri ve yanlışları bile bile yapan ATLAS JET'tedir. Atlas Jet benim gözümde World Focus'tan daha suçludur!!! Aynı uçağın Thy'de bir zamanlar uçmuş olmasını yadırgamıyorum THY'nin kendi bakım şirketinin olması ve uçurduğu uçaklara gözü gibi bakması sayesinde böyle bir kazanın olması bana çok uzak bir ihtimal gibi gelmekte. Nitekim yeni kiraladıkları uçakları da çok ciddi bakımlardan geçirdiklerini takip etmekteyim. Atlas Jet'e ise bu konuda hiç ama hiç güvenim yok maalesef.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
avalon 1166 ~ 9 yıl önce
" Kaliteci "rümuzu ile yazan yorumcu World Focus adındaki şirketin parça işinden nerede ise batma noktasına geldiğini yazmış. Bu yorumcu " Kaliteci " anladığım kadarı ile ve sanki parça alımlarının şirketleri zor durumda bıraktığını söylüyor. Öncelikle şu var ki World Focus denen şirket parça alım işine asla ve asla ciddiye almazdı. Bu bir...İkincisi ise aldığı parçaların parasını ödemediği ve herkese borç taktığı için kimse borçlarını kapatmadan vida bile vermiyordu bunlara.Çaycının bile parasına tenezzül eden bir yönetimin olduğu bir tuhaf şirketti World Focus. Sözüm ona Teknik Başkan ve Mühendislik Müdürü ise hiç birşey yapmadan otururlardı...sadece otururlardı..zaten teknisyenler ve diğer teknik ekip bunları dinlemezlerdi bile...ne dinlemesi arkalarından dalga geçerlerdi...bu kadar beceriksizlik ve disiplinsizlik olan bir şirkette değil uçuş güvenliği, masadaki kalemin bile güvenliği yoktur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kaliteci ~ 9 yıl önce
THY de az uçtu , dedimya THY de uçarken THY Teknik de bakımlarını kontrol edebilir, Zaten sorun o değil, THY arkasında Devlet var, ona bişey olmaz.. Olan özel şirkete olur, özel şirket patronlarına risk faktörünü anlatamadık, JAR her lafının başında operator ensure that diye başlar, ISO da her prosesini incele, izle, ölç analiz et analiz ederek karar al, öyle her zaman kurumun bütünlüğünü sarsacak kararlar alma der, ona kalsan filoya uçak dahil etme genelgesi , uçak kiralama genelgesi tonla genelge var, otoriteden önce patronlar ve 1. seviye yöneticileri akıllı olsun, ya milyarlarca ceza öderler ya da böyle uçak kaybedip kurumun imajını mahvederler, Havacılık duayyeniyiz diye ortada gezenlere duyrulur... Safety de en büyük delik yönetimin deliğidir.... Amacımız üzüm yemek ama..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 9 yıl önce
.Kaliteciye... Kıymetli kardeşim neden nasıl bilinmez ama worldfocus un md leri thy ye kiralandı ve thy logosu ile bir müddet maalesef uçtu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000